Egipt. Wczasy w cieniu piramid

Total
0
Shares
Egipt, źródło: jablkomieta.pl

Imponujące piramidy wznoszące się dumnie nad okolicą do dziś przypominają tu o potędze dawnych władców doliny Nilu. Są one wspaniałą pamiątką po faraonach – władcach potężnych, którzy jako synowie bogów cieszyli się absolutną władzą i uwielbieniem swych poddanych. Piramidy są najlepszym dowodem ich potęgi, zaś związane z nimi tajemnice sprawiają, że do Egiptu tłumnie przybywają turyści spragnieni przygód i nowych doznań.

Kair – raj dla turystów

Ci, którzy spędzają wczasy w cieniu piramid, koniecznie powinni odwiedzić Kair. Tu najlepiej można poczuć klimat tego niezwykłego państwa, które przed tysiącami lat wyrosło nad Nilem stając się wkrótce największą potęgą ówczesnego świata. W dzisiejszym Kairze nadal można odbyć fascynującą podróż w czasie: przeżyć bliskie spotkanie z faraonami oraz poznać życie współczesnych mieszkańców Egiptu.

Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Największą atrakcją tej egipskiej metropolii są pobliskie piramidy w Gizie – te największe i najpotężniejsze ze wszystkich starożytnych grobowców. Ta najważniejsza nosi imię Cheopsa – faraona, który już za życia zafundował sobie grób równie potężny, jak jego władza. Ta imponująca budowla wprawia w zdumienie swymi rozmiarami i nie bez powodu zaliczona została do zacnego grona „siedmiu cudów świata”. Stojąc przed tą liczącą sobie blisko 150 metrów wysokości nekropolią można najlepiej poczuć klimat dawnego Egiptu. Zachwyty wzbudza również strzegący tej piramidy Sfinks – jeden z symboli egipskiego państwa i jedna z największych rzeźb świata. Tu, w Gizie, koniecznie trzeba zajrzeć do stosunkowo niskiej (niewiele ponad 60 metrów wysokości), za to pięknie urządzonej piramidy Mykerinosa.

Nie tylko piramidy

Kair to jednak nie tylko piramidy. Warto poznać i to mniej znane oblicze miasta. Piękny park Al.-Azhar to prawdziwa oaza zieleni w samym centrum Kairu. Nowoczesne budowle i współczesne osiedla mieszkaniowe również mają swój specyficzny urok. Warto zajrzeć też w miejsce, które turyści zazwyczaj omijają. To Miasto Zmarłych, znane z tego, że jego mieszkańcy swe domy urządzili w dawnych katakumbach. Tu, na terenie Dzielnicy Koptyjskiej oprócz specyficznych mieszkań można ujrzeć wiele cennych zabytków wczesnośredniowiecznej sztuki sakralnej – kościołów oraz klasztorów, które zachwycają do dziś.
Egipt, źródło: jablkomieta.pl

Dla łowców pamiątek

Czym byłyby wczasy bez pamiątek? Każdy wie, jak cenny może okazać się niewielki nawet drobiazg zakupiony w wyjątkowym miejscu. Dla łowców pamiątek idealnym miejscem jest bazar Khan El Khalili. Tu liczne stragany pełne są miejscowych dzieł sztuki, antyków i pamiątek, dzięki którym o wizycie w Egipcie będzie się pamiętać przez lata.

Artykuły podobne

Otwieracz, który policzy każde piwo!

Podaruj swojemu chłopakowi otwieracz, który policzy każde wypite przez niego piwo! Smukły kształ tego otwieracza przywołuje na myśl butelkę zimnego browara. Czerwony, metaliczny lakier lśni niczym sportowy wóz. A trzycyfrowy…
Zobacz więcej

Nie dla mięczaków!

"Płynie Wisła płynie po polskiej krainie…". A tam gdzie Wisła ma swe źródło, znajduje się przepiękne miasto o tej samej co rzeka nazwie. Tu zawsze -niezależnie od pory roku- można…
Zobacz więcej