Wśród nas żyją cisi miłośnicy herbaty, eksperymentujący z jej rodzajami i smakami, odwiedzający regularnie herbaciarnie i czytający fora internetowe w poszukiwaniu nowych sposobów parzenia ulubionego napoju. Czemu nie potraktować ich zamiłowania jako wskazówki do zakupu idealnego prezentu? Poniżej przedstawiam podstawowe informacje na temat dwóch rodzajów herbat, które cieszą się ostatnio dużym zainteresowniem oraz przyrządów do ich parzenia, dzięki którym zakup nie zawiedzie obdarowanego!

Yerba mate ? herbata  pita w ogromnych ilościach w Ameryce Południowej. W Europie zyskuje coraz więcej miłośników. Idealna dla wkuwającego nocami studenta, zapracowanego biznesmena czy niewyspanej mamy. Yerba mate, podobnie jak kawa, pobudza – nie jest to jednak efekt działania teiny czy kofeiny, a specjalnej substancji w niej zawartej – mateiny. Co bardzo ważne, yerba mate nie uzależnia! Działa natomiast zbawiennie na odporność organizmu, zwiększa koncentrację, niweluje zmęczenie, niewyspanie oraz stres.

Najczęściej yerba mate pije się z tykwy za pomocą bombilli ? rurki zakończonej sitkiem w kształcie łyżki, która oddziela fusy od napoju.

Tykwa

Sklep: yerbamarket.com

Cena: 29,90 zł

Bombilla

Sklep: yerbamarket.com

Cena: 29,99 zł

Yerba mate

Sklep: yerbamarket.com

Cena: 17.99 zł

Rooibos w języku Afrikaans oznacza po prostu ?czerwony krzew? ? jest to herbata uprawiana w RPA, pod Kapsztadem. Napój ten zyskał tak wielu miłośników nie tylko ze względu na swój charakterystyczny smak, ale również przez swoje właściwości. Przede wszystkim, działa on kojąco na układ pokarmowy ? w RPA polecany jest przez lekarzy jako środek do walki z kolką u niemowląt. Ponadto, działa on zbawiennie na skórę (leczy trądzik oraz poparzenia słoneczne). Przeciwdziała bólom głowy, efektom stresu, wyrównuje poziom cholesterolu oraz cukru we krwi, a także zmniejsza zakrzepy. Rooibos nie zawiera kofeiny, dlatego też jest idealna dla dzieci i nastolatków. Jej parzenie nie jest tak skomplikowane, jak w przypadku yerba mate ? warto jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do innych herbat, rooibos dobrze znosi wysoką temperaturę wody. Dlatego tuż po zalaniu wrzątkiem, czajniczek z herbatą można postawić  na podgrzewaczu. Dodatkowym jej atutem jest możliwość kilkukrotnego zaparzenia herbaty z tego samego suszu.

Rooibos

Sklep: hebata-kawa.pl

Cena: 10,50 / 100g

Zobacz więcej na zestaw do parzenia herbaty.

Artykuły podobne