Jaki prezent dla… ogólne zasady i metody dawania prezentów

Total
0
Shares

jaki prezent dlaJaki prezent dla, czyli kilka sprawdzonych rad przy wybieraniu prezentów

Jaki prezent dla: dla mamy, taty, koleżanki, teściowej, 2-letniego dziecka itd. Czy są jakieś uniwersalne zasady jak wybierać innym prezenty? Jakaś tajemnicza metoda, którą możemy się sugerować, za każdym razem, gdy dostaniemy zaproszenie na czyjąś wyjątkową uroczystość?

Owszem jest. Nawet kilka metod i zasad.

Dowiesz się jaki prezent dla… gdy go tylko wysłuchasz

?Tego nikt nie zgadnie, co mam w sercu na dnie?. A jednak. Uważam, że to możliwe. Wystarczy dyskretne wsłuchanie się w to, co ktoś do nas mówi. Często w trakcie wspólnych dyskusji na tematy wszelakie można wyłapać czym interesuje się solenizant albo czego pragnie. Ja mam już taki filtr w głowie, za każdym razem, gdy padnie hasło na temat czyjegoś pragnienia, chwytam za telefon i zapisuję w notatkach. Następnie w domu przepisuję do specjalnego zeszytu z listą prezentów dla bliskich osób. Czasem kupuję daną rzecz od razu, jeśli uroczystość jest niedługo.

Jaki prezent dla…? Taki sam jak dana osoba kupiła ostatnio Tobie

Zaobserwuj, co bliska Ci osoba kupowała wcześniej dla Ciebie. Jeśli dawała kopertę z pieniążkami (choć dla mnie jest to pójście po najmniejszej linii oporu) to może to świadczyć o tym, że jest kimś konkretnym i praktycznym oraz, że chce sam sobie wybrać coś, co na pewno mu się przyda. Jeśli ktoś daje nam np. kosmetyki to znaczy, że sam lubi dostawać prezenty, które są przydatne i związane z relaksem i urodą. Gdy dostaniemy alkohol lub czekoladki to pewnie ofiarodawca, nie bardzo nas zna i nie chce popełnić faux pas, więc woli dać coś uniwersalnego. I my możemy odwdzięczyć się tym samym. Choć warto zaskoczyć tą osobę czymś przemyślanym i tylko dla niego. Na pewno to doceni.

Weź delikwenta pod lupęjaki prezent dla

Prócz sięgnięcia pamięcią, co dana osoba podarowała kiedyś tobie, spróbuj przyjrzeć się jej upodobaniom. W co lubi się ubierać, czym się otacza w domu, co lubi robić albo o czym najczęściej rozmawia. W ostateczności warto po prostu się zapytać, co ktoś chciałby od nas otrzymać. Choć potraktuj proszę tą radę jako ostatnia deska ratunku. Według mnie czar niespodzianki może wtedy prysnąć, choć możesz spać spokojnie, że prezent będzie trafiony – wybór należy do Ciebie.

5 podstawowych błędów, jakich nie należy popełniać przy wybieraniu prezentów

  1. Przede wszystkim, większość panów kupuje paniom gadżety i elektronikę. Panie zaś kupują swym mężczyznom drobnostki, a nie daj Boże ozdoby do domu. Odwróć role i daj przeciwnej płci to, czego ty byś sobie nie kupił/a.
  2. Podam Ci jeszcze kilka luźnych rad odnośnie prezentów. Jeśli kupiłeś coś na baterie sprawdź, czy nie trzeba ich dokupić. Często w zabawkach nie ma ich w zestawie. Oczekiwanie dziecka na uruchomienie zabawki może być dla niego niemiłe.
  3. Jeśli chcesz zamówić prezent przez internet, zrób to dużo wcześniej. Czasem czas oczekiwania bywa długi, gdy przedmiot jest sprowadzany z zagranicy. Doczytaj ogłoszenie o produkcie do końca, nawet drobnym druczkiem, by mieć pewność.
  4. Proponuję Ci też nie dzwonić do solenizanta, co chciałby dostać, gdyż być może przyjęcie, na jakie zostałeś zaproszony jest niespodzianką dla niego. Lepiej zadzwonić do partnera lub do bliskiej jej osoby i dopytać o szczegóły samego przyjęcia i prezentu, który mógłby ucieszyć tę osobę. To też dobry sposób, by uniknąć zdublowania się podarunków.
  5. Nie dawaj używanych prezentów lub nietrafionych, które sam kiedyś dostałeś. Jest jeden wyjątek: jeśli wiesz, że ktoś na prawdę ucieszy się z czegoś bardziej niż Ty, możesz mu to podarować, ale pamiętaj zapisuj co od kogoś dostałeś, tak by prezent do niego nie wrócił z powrotem. Zdarzały się i takie wpadki. Pisałam o tym TUTAJ.

Jaki prezent dla bliskich – gdzie znaleźć dobre inspiracje

jaki prezent dlaW celu znalezienia kolejnych inspiracji, polecam obejrzeć Ci powtórki takich programów jak: Pani Gadżet w TVN Style lub Pan Gadżet w TVN Turbo. Często polecane tam produkty są drogie, ale można znaleźć ich tańsze zamienniki. Potraktuj ten program jako inspirację.

W internecie zaś możesz poszukać natchnienia wpisując w wyszukiwarkę słowa klucze takie jak: pomysł na prezent, upominek, podarunek, pamiątka, niespodzianka, nagroda, bonus, gratis, książki, muzyka, gadżety, okazja, rękodzieła, hand made, DIY (Do It Yoursefl), pakowanie prezentów. Ewentualnie angielskie słowa: gift oraz souvenirs.

Spróbuj też z przymiotnikami takimi jak: ciekawe, różnorodne, rewelacyjne, niespotykane, nietuzinkowe, niesamowite, oryginalne, kreatywne, własnoręcznie wykonane, zaskakujące, inspirujące, obłędne, super, odlotowe, nieziemskie, z głębi duszy, innowacyjne, zjawiskowe.

Pod ogólnymi hasłami też powinno pojawić się dużo podpowiedzi: dla niego, dla niej, dla dziecka, rocznica, urodziny, imieniny, ślub, wieczór panieński, kawalerski, chrzest, komunia, walentynki, Boże Narodzenie, mikołajki, jubilat, solenizant, dzień kobiet, dzień mamy, dzień taty, dzień dziecka itd. Choćby na tej stronie Jaki Prezent znajdziesz mnóstwo skategoryzowanych odpowiednio prezentów. Sama często korzystam z tego portalu.

Osobiście przejrzałam wzdłuż i w szerz wiele stron prezentowych, ale każdego dnia pojawiają się setki nowych pomysłów. Dlatego jeśli już wszystko wykorzystałeś albo nic nie zadowala cię w 100%, spróbuj poszukać nowości pod powyższymi hasłami.

I pamiętaj, że najcenniejszą rzeczą, jaką możesz komuś podarować jest Twój czas.

Artykuły podobne