Kultowe seriale z przełomu wieków, z którymi dorastaliśmy

fot. playbuzz.com

Seriale, które oglądaliśmy w dzieciństwie miały na nas większy wpływ niż możemy przypuszczać. W jakiś sposób nas ukształtowały, pomogły wyrobić sobie gust i otworzyły pierwszą furtkę, którą zaglądaliśmy do kultury amerykańskiej. Pewnie właśnie dlatego tak przyjemnie jest wracać do niektórych tytułów. Pisaliśmy już o topowych serialach ubiegłego wieku w artykule „8 kultowych seriali z lat 90-tych”. Tym razem przypomnimy te najbardziej kultowe dla pokoleń Y/Z.

Buffy: postrach wampirów

Kultowe seriale Buffy: postrach wampirów

fot. allthe2048.com

Prawdopodobnie pierwszy „horror” jaki mieliśmy okazję oglądać za przyzwoleniem rodziców. Pierwsza telewizyjna produkcja, która opowiadała wampirach w świecie ludzi oparta na filmie. Serial emitowany był w latach 1997 – 2003, ale cieszył się tak wielką sympatią, że w 2004 roku wypuszczono jeszcze spin-off „Anioł ciemności”.

Sabrina, nastoletnia czarownica

Kultowe seriale: Sabrina, nastoletnia czarownica

fot. aol.com

Serial, który złe czarownice ze starych baśni i legend przedstawił w zupełnie nowym świetle. Nastoletnia Sabrina oczarowała nas tak mocno, że każda dziewczynka chciała być jak ona. Myślę, że  wiele z nas wciąż marzy o gadającym, sarkastycznym kocie 😉

Kochane kłopoty

Kultowe seriale: Kochane kłopoty

fot. screenertv.com

Ciepła, przyjemna komedia obyczajowa ukazująca codzienność matki i córki z małego miasteczka. Serial nie wyróżniający się niczym szczególnym, który jednak z jakiegoś powodu chwycił nas za serca. Dopingowaliśmy bohaterom, łączyliśmy się z nimi w smutkach i radości. Chyba lubimy seriale o ludziach takich, jak my J

Nowe przygody rodziny Adamsów

Kultowe seriale: Nowe przygody rodziny Adamsów

fot. tv-shows.prettyfamous.com

Kolejny „straszny” serial, lecz dla nieco młodszej publiczności. Doskonały przykład na to, jak wielką sympatię widzów potrafią wzbudzić postacie „dziwolągi”. Produkcja zapewniła nam naprawdę wiele śmiechu. Chociaż serial emitowany był na kanałach dla dzieci, rodzice także chętnie zerkali w telewizory.

Siódme niebo

Kultowe seriale: Siódme niebo

fot. bustle.com

Serial, który przyciągał do teleodbiorników całe rodziny. Miło było podglądać przyjazną rodzinę Camdenów, kłótnie rodzeństwa, problemy dojrzewania i pierwszych związków. Dzięki bohaterom w różnym wieku, każdy z nas mógł się z kimś utożsamić. Fajnie było widzieć, że nie tylko w naszym domu rodzeństwo bywa denerwujące.

Jezioro marzeń

Kultowe seriale: Jezioro marzeń

fot. jambase.com

Serial dla nastolatków opowiadający właśnie o nastolatkach. Nigdy nie znudzą nam się tego typu seriale, ponieważ nie tylko zapewniają rozrywkę, ale również pokazują sporo prawdy. Widząc, że nawet fikcyjni bohaterzy mają problemy podobne do naszych, łatwiej zrozumieć nam pewne sprawy i przez nie przebrnąć. Drogie „Jezioro marzeń”, dziękujemy za pomoc w dorastaniu!

Słoneczny patrol

Kultowe seriale: Słoneczny patrol

fot. findmyhome.at

Absolutny hit telewizyjny, który transmitowany był przez ponad dekadę i który doczekał się filmowego remaku (premiera w 2017 roku). To właśnie dzięki tej produkcji mamy takie gwiazdy jak Pamela Anderson, Carmen Electra i David Hasselhoff. Na sam widok tytułu w naszych głowach zaczyna grać muzyka z czołówki, a przed oczami mamy piękne kobiety i przystojnych mężczyzn w pomarańczowych strojach.

Power Rangers

Kultowe seriale: Power Rangers

fot. konbini.com

Prawdopodobnie ulubiony serial sci-fi wszystkich dzieciaków. Motyw przewodni wielu zabaw. Kiedy pytało pytanie którym kolorem jesteś, wszyscy doskonale wiedzieliśmy o co chodzi. Z dzisiejszej perspektywy, produkcja wydaje nam się mocno absurdalna, ale i tak dobrze ją wspominamy i nadal potrafimy zanucić „Go go Power Rangers”.

Chcesz jeszcze powspominać? Zajrzyj tutaj:

link do artykułu o największych gwiazdach lat 90

PRL, a potem co? 10 pomysłów na fantastyczne retro prezenty

10 nostalgicznych pomysłów na retro prezent pod choinkę

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Joanna

Joanna

Z pasją wyszukuje ciekawe tematy, którymi dzieli się z czytelnikami. Uwielbia pisać o dawaniu, ta idea jest jej bliska, ale tematy z nutą bon chic, bon genre to jej ewidentna miłość. Kocha Francję za jej styl, pejzaże i kuchnię prowansalską. Chętnie wpada na francuskie strony i przybliża francuski punkt widzenia. Resetują ją domowe popołudnia i muzyka, a jak rusza w drogę, to tylko rowerem.