Najnowsze filmy Tima Burtona

Tim Burton dał poznać się widzom  jako oryginalny artysta, wizjoner. Znany jest ze swojego zamiłowania do mroku, grozy, tajemnicy, czasem makabry. I to się nie zmienia od lat. W ostatnich tygodniach opublikowano trailery i plakaty do najnowszych filmów reżysera. 

Pierwszy z nich, „Dark shadows” („Mroczne cienie”), powstał na podstawie serialu z lat 70’, który liczył aż 1225 odcinków. „Mroczne cienie” opowiada historię Barnabasa Collinsa (w tej roli Johnny Depp), libertyna, żyjącego w XVIII w. Złamał on serce młodej dziewczynie Angelique (Eva Green), która okazuje się czarownicą i z zemsty przemienia Barnabasa w wampira. Budzi się on w grobowcu w 1972 roku po 200 latach snu. Próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości i stara się pogodzić z potomkami swojego rodu. Choć taki opis filmu może sugerować, iż będzie to horror, Burton zaskoczy nas wszystkich charakterystycznym dla siebie czarnym humorem i przedstawi komedię. Obok Deppa i Green na ekranie zobaczyć będziemy mogli także Helenę Bonham Carter, Michelle Pfeiffer i Jackie Earle Haley. Polska premiera filmu planowana jest na 18 maja. 

Drugi z najnowszych dzieł Burtona – „Frankenweenie” to animowany, czarno-biały film w 3D, luźno oparty na historii Frankensteina, stworzonej przez Mary Shelley. Film opowiada historię chłopca o imieniu Victor, który przywraca do życia swojego największego przyjaciela – psa o imieniu Sparky. Co ciekawe, do stworzenia bajki wykorzystano stare szkice reżysera z 1984 roku, a do pracy nad nią Burton zaprosił Johna Augusta (współpracował z nim także podczas tworzenia „Wielkiej Ryby” i „Gnijącej panny młodej”). Głos do bajki podkładały gwiazdy światowego formatu, m.in. Winona Ryder, Martin Short czy Catherine O’Hara. Amerykańska premiera filmu będzie miała miejsce w październiku, data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Frankenweenie

Frankenweenie

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Karolina

Karolina

Uzależniona od muzyki, pozytywnych dźwięków djembe i tańca. Życie spędza na poznawaniu nowych języków, kultur i na podróżowaniu. Szczególnym uczuciem darzy kontynent afrykański, dlatego wykorzystuje każdą okazję, by się tam znaleźć oraz chętnie angażuje się w rozmaite akcje przybliżające Europejczykom ten obszar świat. Niedawno rozpoczęła swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi, na początek wybierając najwyższy na świecie most do skoków na bungee. Beznadziejnie uzależniona od czekolady.