Książka pod choinkę dla miłośników podróżowania

Total
0
Shares

Przysłowie koreańskie mówi, że najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Czemu nie ułatwić tego kroku naszym bliskim? Podarujmy im prezent, który zainspiruje do zorganizowania wyprawy swojego życia! Może dostarczy on kolejnych marzeń dzieciom? Albo po prostu pozwoli oderwać się od szarej rzeczywistości!

Pierwsza pozycja, jaką polecam to album ?Kontynenty w obiektywie? wydany przez National Geographic. Jest to zbiór prac fotografów z całego świata. Prezentuje on zdjęcia różnych narodowości, kultur, religii czy krajobrazów. Artyści skupili się na uchwyceniu barw poszczególnych kontynentów, prezentując różne odcienie bieli Antarktydy, zieleni Azji czy czerwieni Australii. Taki prezent zachwyci zarówno miłośnika podróży, jak i fotografii!

Kontynenty w obiektywie

Sklep: national-geographic.com/sklep

Cena: 39,50 zł

Jakiś czas temu polecałam książkę ?Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Listy z Podróży Afrykańskiej z lat 1931-1936? Kazimierza Nowaka ? Poznaniaka, który samotnie przebył drogę przez cały kontynent afrykański. Ta wyjątkowa historia została również opisana przez Łukasza Wierzbickiego w książce dla dzieci ?Afryka Kazika?. Egzotyczne krajobrazy, niebezpieczne przygody i nauka, wyciągnięta przez podróżnika, z wyprawy ? a wszystko to opisane z nutą refleksji oraz humoru. Świetny prezent dla przyszłych podróżników!

Afryka Kazika

Sklep: kdc.pl

Cena: 32,00 zł

?Przesunąć horyzont? Martyny Wojciechowskiej to książka, która zachwyci nie tylko fanów podróży. To wyznanie osoby, która po dwukrotnym złamaniu kręgosłupa świadomie decyduje się na zdobycie najwyższego szczytu Ziemi ? Mount Everest. Prócz opisu wyprawy książka porusza temat walki z własnymi słabościami, sprawdzania siebie w ekstremalnych warunkach, przesuwania własnego horyzontu czy po prostu zdobywania swoich własnych szczytów każdego dnia.

Przesunąć horyzont

Sklep: merlin.pl

Cena: 41,99 zł

Wszyscy pamiętamy historię Janka Meli, który w 2004 roku w wieku 16 lat razem z Markiem Kamińskim zdobył oba bieguny. Zanim jednak spełnił to marzenie spotkał się z wieloma tragediami w życiu: w wyniku porażenia prądem stracił lewą rękę i prawe przedramię, spłonął jego rodzinny dom, a brat na oczach Jaśka utonął. Młody podróżnik w książce opowiada o swoim życiu przed i po wypadku, marzeniach o podróżach i ich spełnianiu. Jak sam mówi, ?niby wiele straciłem, ale zyskałem dużo więcej i uważam się za szczęściarza. Staram się doceniać to, co mam, a mam piękne życie. Tak chcę je widzieć i tego życzę każdemu z Was. Każdy sam decyduje o kolorach swojego życia, każdy ma paletę farb. Polecam kolor niebieski.<//span>
Ta książka to zbiór kolorów, które widziałem w życiu. Czasem wydawało mi się, że to same szarości. A teraz? Sami zobaczcie”. Jasiek po powrocie z wyprawy, zdobył też Kilimandżaro i Elbrus, przebiegł Maraton Nowojorski, zaczął studia i założył fundację ?Poza horyzonty?. Jego książka na pewno ucieszy nie tylko miłośników podróży, ale też każdego, kto poszukuje radości i oddaje się refleksji nad sensem życia.

Poza horyzonty

Sklep: merlin.pl

Cena: 36,99 zł

Artykuły podobne