Ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci

W przygotowaniach do świąt powinni brać udział wszyscy domownicy! Jeśli najmłodsi członkowie rodziny wykazują zdolności plastyczne, warto spędzić z nimi trochę czasu na tworzeniu świątecznych ozdób. Pod czujnym okiem rodzica stworzą z pewnością piękne dekoracje, które za kilka lat będą świetną pamiątką!

Świąteczne laseczki na choince

świąteczne laseczki

Użyjcie kilku pasm białej i czerwonej włóczki. Połącz je, związując na końcach, tak, by utworzyły jeden gruby sznur. Niech grzeczny wnuczek poprosi dziadka o wycior do fajki, na który nawiniecie włóczkę, okręcając pasma po skosie. Uważajcie, by kolory się nie wymieszały! Supełki zahaczone o wycior zapobiegną spadnięciu włóczki. Następnie wygnij czyścik na kształt laski i ozdób kokardką.

Świąteczna załoga

świąteczna załoga

Św. Mikołaj, elf, renifer, aniołek czy bałwan – wszyscy mogą zasiąść na półce w pokoju Twojego dziecka już dziś! Do ich przygotowania użyjcie tekturowej rolki po papierze toaletowym. Zacznijcie od obłożenia rolki kolorowym papierem w kształcie prostokąta – jego kolor zależy od tego, jaką postać akurat przygotowujecie, np. św. Mikołaj wymaga użycia czerwonego papieru. Miejsce przy jego złączeniu podklejcie taśmą dwustronną lub klejem do papieru. Z wycinanek stórzcie kolorowe oczy, brwi, brodę, uśmiech postaci i ozdoby jej strojów, a następnie przyklejcie je do tekturowej tuby. Aby stworzyć czapkę dla Mikołaja, zrób papierowy stożek  i podklej taśmą dwustronną przy złączeniu papieru. Ścianki czapki przylegające do głowy Mikołaja posmarujcie klejem. Ozdóbcie ją białym papierowym futerkiem. Gotowe!

Papierowy renifer

papierowy renifer

Użyjcie papierowej torby – dokładnie takiej, jakiej używamy do prezentów. Jej górną część, przy otwarciu torby, odetnijcie po łuku. Złóżcie torebkę tak, by jej górna część dotknęła dolnej, a następnie przyklejcie ją. Aby zrobić oczy renifera – wytnij z papieru 4 kółka – 2 duże, czarne i 2 małe, białe. Przyklej białe kółeczka na czarnych, a powstałe oczy przyklej do torebki. Czerwony pompon lub po prostu kawałek papieru sprawdzi się jako nos. Pozostaje tylko poroże – wykażcie się inwencją twórczą – możecie je wyciąć z kartonu lub użyć gałązek. Wybór należy do Was!

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Karolina

Karolina

Uzależniona od muzyki, pozytywnych dźwięków djembe i tańca. Życie spędza na poznawaniu nowych języków, kultur i na podróżowaniu. Szczególnym uczuciem darzy kontynent afrykański, dlatego wykorzystuje każdą okazję, by się tam znaleźć oraz chętnie angażuje się w rozmaite akcje przybliżające Europejczykom ten obszar świat. Niedawno rozpoczęła swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi, na początek wybierając najwyższy na świecie most do skoków na bungee. Beznadziejnie uzależniona od czekolady.