Religijne prezenty dla dziecka na Pierwszą Komunię

Religijne prezenty dla dziecka na Pierwszą Komunię

Total
0
Shares

Na Pierwszą Komunię warto przede wszystkim podarować coś związanego z samą uroczystością. Pamiętajmy, że to nie są urodziny dziecka i nie powinniśmy go zasypywać kolorowymi zabawkami, a przynajmniej nie tylko nimi. Wiem… życie pędzi tak szybko, że czasami nadążamy tylko na nie zarobić i spędzić trochę czasu z najbliższą rodziną. Dlatego byś nie szukał prezentów dla twojego dziecka lub chrześniaka godzinami mam, dla ciebie kilka szybkich i ciekawych pomysłów na prezenty religijne.

Pamiątki religijne na Pierwszą Komunię to absolutny must have

W wyborze prezentu na Pierwszą Komunię pamiętajmy przede wszystkim, o co tak naprawdę chodzi. Najważniejszy jest sakrament. Jako podstawę prezentu powinniśmy wybrać coś religijnego. W tym celu podaję kilka ciekawych opcji ze sklepów internetowych i sklepów stacjonarnych z dewocjonaliami.

Prócz pięknych wydań Biblii dla dzieci i masy bardzo ciekawych publikacji o świętych, można tam znaleźć takie perełki jak:

  • Film animowany na DVD pt. ?Największy z cudów?, koszt 40 zł. Byłam na nim z córką w kinie ? tajemnica modlitwy na Mszy Świętej została tutaj pięknie pokazana;
  • Płytę CD z muzyką Arki Noego pt. Petarda (słuchamy jej w aucie na okrągło ? polecam), koszt to 39 zł. Na ich stronie można odsłuchać kilka utworów;
  • Jako dodatek do prezentu: komiks dla dzieci o objawieniach w Lourdes, autorstwa Michała Pawłowskiego i Izabeli Madei, koszt to tylko 10,80 zł a czyta się go jednym tchem;
  • Koszulka dziecięca ?Św. Michał Archanioł (STR)?, koszt 45 zł;
  • Przygodowe gry biblijne na komputer np. ?Być uczniem Jezusa? oraz ?Przygoda ze świętym Piotrem?, taki pakiet kosztuje 53,10 zł. Jest też “Złoty pakiet gier biblijnych” 4 sztuki w środku za około 86 zł;
  • Gra planszowa Arka Noego (typu memory), koszt 45 zł lub większa gra planszowa ?Przyjaciele Święci?, koszt 80,10 zł;
  • Bardzo oryginalnym prezentem może być też pluszowy Pan Jezus. Zdania na jego temat są bardzo różne. Wydaje mi się, że jeśli ktoś zdecyduje się na taki prezent, powinien wytłumaczyć dziecku jak traktować zabawkę z należytym szacunkiem, jej koszt to 108 zł;
  • W internecie można też znaleźć wiele kolorowanek, notesów, breloczków, długopisów albo kubeczek z łyżeczką i napisem ?Pan jest moim Pasterzem?.
  • W księgarniach internetowych można spotkać świetną książkę o. Adama Szustaka, którą nade wszystko polecam. Jej tytuł to “#jeszcze5minutek”, są w niej krótkie i bardzo ciekawe historie oraz nawiązania do Pisma Świętego. Dla mnie odkrycie ostatnich kilku lat. Mogą ją czytać i młodsi i starsi.

Pamiątki religijne na Pierwszą Komunię to absolutny must have

Osobisty Anioł Stróż na Pierwszą Komunię

Polecam zaprenumerować czasopismo katolickie dla dzieci pt. “Anioł Stróż“. Uwierzcie mi, niektóre artykuły są bardzo ciekawe. Sama dla mojej najstarszej (8-letniej) chrześnicy zaprenumerowałam ten miesięcznik. Są tam płyty CD z nagraniami czytanek, łamigłówki, ciekawe i krótkie historie, a nawet gry planszowe.

Życzenia na Pierwszą Komunię

Dwie propozycje ładnych życzeń na Pierwszą Komunię, które możecie dołączyć do prezentu:

?Idź przez życie prosto, śmiało,
biorąc piękny wzór z Chrystusa.
Niechaj pięknie śnieżnobiała
pozostanie Twoja dusza.?

?Kiedy serduszko Twoje drży
jak świeca trzymana w ręku,
kiedy pierwszy raz poczujesz
białego Opłatka smak,
zapamiętaj, że Komunia Święta
to szczególny miłości Bożej znak.?

Po resztę pomysłów na prezent na Pierwszą Komunię zapraszam do kolejnego artykułu: Jaki prezent podarować z okazji Pierwszej Komunii Świętej? Znajdziecie tam porady dotyczące prezentów dla dziewczynek, chłopców, podpowiedź, ile wsadzić do koperty z tej okazji oraz garść konkretnych prezentów.

Zapraszam też do artykułu, w którym podpowiadam jakie prezenty można kupić dawno niewidzianemu chrześniakowi oraz jakie prezenty można kupić dla chrześniaka stricte na Komunię.

Artykuły podobne