prezent na komunię dla dziewczynki

Prezent na Komunię Świętą wspierający wiarę i rozwijający miłość u małego człowieka

Total
0
Shares

Pierwsza Komunia Święta waszego dziecka już zaraz a w rodzinie linia telefoniczna nadal rozgrzewa się do czerwoności? Szukacie wyjątkowego prezentu dla dziecka komunijnego? Pamiętajcie, co jest najważniejsze w całym tym sakramencie. Prezenty komunijne mogą w ładny, ciekawy sposób wspierać dobro, rozwijać uczucia, wiarę u dziecka. Jest to niewątpliwie dzień warty upamiętnienia i pięknych, motywujących prezentów. Przedstawiamy więc nasze sugestie dotyczące pomysłów na prezent, które podkreślą wagę sakramentu i zaznaczą istotę tego szczególnego dnia.

Prezent na Komunię Świętą:

Lego różaniec, ok $23

Różańce są popularnymi prezentami komunijnymi, ponieważ najwyraźniej są adekwatne do sytuacji. Problem polega na tym, że wiele dzieci ma już jeden, dwa lub cztery różańce. Różańce ze srebra, różańce o zapachu róży i różańce z bursztynów – wszystkie one mogą być przepiękną pamiątką i wartościowym pomocnikiem do modlitwy. Nie jednak dla kilku letniego dziecka. Dlaczego nie podarować siostrzeńcowi różańca w wesołym, dziecięcym stylu? Lego różaniec, czyli różaniec wykonany z kolorowych klocków może zachęcić dziecko do modlitwy. Jeśli jesteście ambitni, warto najpierw poświecić różaniec, a dopiero potem ofiarować go dziecku komunijnemu.

dostaniesz tutaj

 The Action Bible – Biblia w formie komiksu, ok $16

Biblia zilustrowana przez artystę, rysownika komiksów Sergio Cariello pracującego dla Marvela i DC. Komiksowa wersja Biblii wprowadzi historie biblijne do życia małego człowieka w ciekawy i przystępny sposób. To dobry pomysł na prezent zwłaszcza dla chłopców. Bo zwykłe biblie rysunkowo-bajkowe mogą nie wystarczyć.

dostaniesz tutaj

Słój pięknych myśli: z okazji komunii, 99,99 zł

Słój Życzeń ?Z okazji komunii? zawiera 31 personalizowanych karteczek. To okazja aby przekazać dziecku na prawdę mądre, życiowe myśli, jakie pozwolą mu rozwinąć jego życie duchowe. Co chciałbyś przekazać 8-letniemu dziecku, które jest dziś jak czysta kartka? Tekst liścików możesz skomponować samodzielnie lub skorzystać z kreatora treści. Przykładowe treści jakie mogą znaleźć się w słoju to:

“Daj dziecku Boga, daj mu Jezusa w Komunii świętej, a możesz o jego przyszłość być spokojna.” św. Urszula Ledóchowska

“Komunia św. jest najkrótszą i najbezpieczniejszą drogą do nieba” Pius X

“Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu.” Św. Augustyn.

dostaniesz tutaj

Anioł Boży – przypominajka

Aniołek Stróż 3D wygrawerowany z Twoją dedykacją to ciekawy pomysł na ,,przypominajkę” o modlitwie dla waszego milusińskeigo i bardzo dobry pomysł na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. W statuetce o wymiarach 10x7x4 cm pod aniołkiem możesz zamieścić swój tekst życzeń. Słowa, które dodadzą otuchy i poprowadzą dziecko przez życie. Postaraj się aby były motywujące i radosne.

dostaniesz tutaj

bon rozwijający miłość do świata – kupon na lekcję jazdy konnej, od 49 zł

Dobrym pomysłem na prezent na Komunię będzie mądry, pomysłowy kupon podarunkowy. Ciekawym pomysłem może być lekcja jazdy konnej, która nauczy dziecko pokory, cierpliwości, skupienia. Taki kupon będzie niesamowitą atrakcją, prezentem innym od wszystkich ale przede wszystkim może stać się początkiem nowej, pięknej pasji.

dostaniesz tutaj

Kupon na lekcję gry na instrumencie, od 95 zł

 

Czy ciekawy prezent komunijny musi być bardzo drogi? Kto śpiewa – ten modli się dwa razy – jak tłumaczy się dzieciom w kościele. Lekcja gry na pianinie, skrzypcach czy perkusji rozwinie w dziecku pokorę i nauczy skupienia. To jeden z piękniejszych prezentów, jakie można podarować dziecku, by rozwinęło swoje wnętrze.

dostaniesz tutaj

Więcej inspiracji znajdziesz tutaj:

Prezenty komunijne dla dziewczynki ? hity 2017 roku

Prezent na komunię? Nietypowy pomysł dla dziewczynki

Konsola, rower, czy tablet? Jaki wybrać prezent na Komunię dla chłopca?

10 prezentów na komunię dla chłopca, które zmobilizują go do twórczej aktywności

10 prezentów na komunię dla dziewczynki, które oderwą ją od komputera i komórki

Artykuły podobne