Spędzamy Wielkanoc na Mazurach!

Total
0
Shares

Zbliżają się święta Wielkanocne. Nie każdy czuje klimat spędzania tego czasu z rodziną, objadając się przy świątecznym stole. Najwyższy już czas zaplanować Wielkanoc na Mazurach! Poniżej trójka z ciekawych miejsc, w których warto zaplanować Święta Wielkanocne.

1. Giżycko

Jest jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i jednym z polskich ośrodków turystycznych i wypoczynkowych. Udając się do Giżycka na Wielkanoc, na sportowo można spędzić ten czas, w mieście znajdują się wypożyczalnie sprzętu sportowego. Jako że miasto te leży nad jeziorami, można wypożyczyć lub wyczarterować jachty. W ofertach Wielkanocnych często pojawiają się kursy żeglarstwa. Myśląc o Giżycku, powinno myśleć się o zwiedzaniu okolicznych miejscowości podczas rejsu do przystani do przystani. W Giżycku istnieje ogromna baza noclegowa, znajdziemy tam m.in. ośrodki wypoczynkowe, pokoje gościnne, hotele i pensjonaty.

Oferta Ośrodka Sportu w Giżycku

Oferta hotelu Helena w Giżycku

Giżycko, źródło: domy.pl

2. Mikołajki

Mikołajki ściągają do siebie przede wszystkim amatorów żeglarstwa i sportów wodnych, a przecież pobyt w taki daje wspaniałą okazję do zapoznania się z bogactwem lokalnej flory i fauny. W Mikołajkach łączą się jezioro Tałty z jeziorem Mikołajskim. W Mikołajkach znajduje się również przystań żeglugi, można wyczarterować jachty oraz inne sprzęty wodne. Jako kurort turystyczny, bogaty z bazę noclegową, przygotowano wiele ofert na Święta Wielkanocne.

Oferta Wielkanocna hotelu Gołębiewski w Mikołajkach

Oferta noclegowa Apartamentów Portowych 

Port w Mikołajkach, źródło: andrzej1.flog.pl

3. Ruciane Nida

Ruch turystyczny w Ruciane Nidy jest równie okazały jak w innych kurortach mazurskich. Znajdziemy tam ośrodki wypoczynkowe, dostosowane do potrzeb wczasowicza – turysty. Znajdziemy tam hotele, pensjonaty, pola namiotowe, wypożyczalnie sprzętu pływającego, przystanie i porty oraz wiele, wiele innych obiektów świadczących o turystycznym charakterze miejscowości, które stało się i jest do dnia dzisiejszego jednym z najatrakcyjniejszych miast leżących na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, warte odwiedzenia także w Wielkanoc.

Oferta noclegowa w wyjątkowym miejscu w wśród ciszy i zieleni, nad samym jeziorem – Pod Dębem, przystań

Willa w Ruciane Nidy

Ruciany Nida, źródło: doblina.pl

Artykuły podobne