Zabiegi pielęgnacyjne, które pomogą przetrwać zimę w dobrym stylu

fot. youqueen.com

Zimą nasze włosy i skóra tracą blask, stają się matowe i wyglądają niezdrowo. Aby temu zaradzić należy stosować zabiegi pielęgnacyjne, które mimo niskiej temperatury utrzymają nasze ciało w stanie z okresu wakacji. Nie wierzysz? Przekonaj się sama 😉

Zabiegi pielęgnacyjne: masaż wellness

Zabiegi pielęgnacyjne- masaż wellness

fot. zsoryhotel.pl

Masaż całego ciała, który aż na godzinę pomoże odpłynąć do krainy relaksu. Polega na zharmonizowaniu ciała i ducha. Dzięki temu wypoczęte będzie nie tylko Twoje ciało, ale i umysł. Jest to szczególnie ważne, kiedy pogoda nie rozpieszcza, a chandra co raz głośniej puka do naszych drzwi. Pamiętaj, że skóra promienieje tylko wtedy, kiedy promienieje osoba, która w niej chodzi. Więcej na temat tej formy upiększającego relaksu znajdziesz w naszym artykule „SPA & Wellness – bo każdemu należy się chwila odpoczynku i relaksu!”.

Zabiegi pielęgnacyjne: olejowanie włosów

Zabiegi pielęgnacyjne- olejowanie włosów

fot. poradnikzdrowie.pl

Bardzo popularnym, domowym zabiegiem na włosy jest olejowanie. Polega na na wsmarowywaniu we włosy naturalnych olejów. Najczęściej używane są do tego celu olej kokosowy, rycynowy i oliwa z oliwek. Dzięki takiej kuracji Twoje włosy będą znacznie bardziej nawilżone, połyskujące i znacznie mniej skłonne do wypadania. Oczywiście nie wystarczy jednorazowe nałożenie tej naturalnej maski, należy powtarzać to dwa razy w tygodniu przez co najmniej kilka tygodni, ale efekty będą naprawdę satysfakcjonujące. Ponad to isteniej jeszcze kilka innych sposobówm, które opisaliśmy w artykule „Jak dbać o włosy zimą .

Zabiegi pielęgnacyjne: body SPA

Zabiegi pielęgnacyjne- body SPA

fot. dealsandyou.com

Najbardziej gruntowne pobudzenie całego ciała – peeling, dowolna maska, a na koniec masaż. Taki pakiet to tak naprawdę uczta dla wszystkich zmysłów. Wszystko za sprawą aromatów i całej atmosfery w jakiej przebiega. Kilka takich zabiegów sprawi, że Twoje ciało zdecydowanie nie będzie wyglądało na zimowe.

Zabiegi pielęgnacyjne: peeling z kawy

Zabiegi pielęgnacyjne- peeling z kawy

fot. kilogramy-edyty.pl

Pijesz rano kawę parzoną? Świetnie się składa! Od dziś nie wylewaj z niej fusów! Przełóż je do miseczki i zanieś do łazienki, by zrobić z nich dodatkową korzyść. Po co kupować peelingi przeładowane chemią, kiedy możemy poczęstować swoją skórę naturalnymi składnikami? Peeling z kawy redukuje cellulit i wspaniale wygładza. Zrób sobie profesjonalne, domowe SPA.

Zabiegi pielęgnacyjne: odrobina słońca

Zabiegi pielęgnacyjne- solarium

fot. mamazone.pl

Nie wszyscy pochwalają chodzenie na solarium. Mówi się o tym, że przez silne UV prowadzi do raka skóry, ponad to przesuszone ciało szybciej się starzeje. Jednak jeśli odpowiednio zadbamy o siebie zarówno przed i po opalaniu, to od czasu do czasu możemy spokojnie poleżeć w ty sztucznym słońcu. Dzięki temu nasza skóra nie będzie straszyła bladością, a kiedy przyjdzie lato wraz z prawdziwym słońcem, szybciej opalimy się naturalnymi promieniami.

Zobacz, jak jeszcze możesz dbać o swoje ciało:

Jesienna chandra – 5 sposobów, które pomogą jej uniknąć

Prezenty, które zachwycą każdą kobietę

Dlaczego weekend w SPA to dobry pomysł na prezent?

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Joanna

Joanna

Z pasją wyszukuje ciekawe tematy, którymi dzieli się z czytelnikami. Uwielbia pisać o dawaniu, ta idea jest jej bliska, ale tematy z nutą bon chic, bon genre to jej ewidentna miłość. Kocha Francję za jej styl, pejzaże i kuchnię prowansalską. Chętnie wpada na francuskie strony i przybliża francuski punkt widzenia. Resetują ją domowe popołudnia i muzyka, a jak rusza w drogę, to tylko rowerem.