Co należy, a czego nie należy robić strojąc dom na święta

Total
0
Shares

Spójrzmy prawdzie w oczy: odrobina błyskotek potrafi wydobyć to, co najlepsze z każdego i każdej z nas. Podobnie sprawa ma się z naszymi mieszkaniami podczas świąt. Łatwo jednak dać się ponieść świątecznej atmosferze i przesadzić z ilością dekoracji. Dlatego też warto trzymać się poniższych kardynalnych zasad świątecznego dekorowania:

1. Mieszaj i łącz

Dekoracje w różnych odcieniach jednego koloru

Niech mieszają się style i poszczególne elementy. Postaw koło siebie świeczki, wazony i inne świąteczne ozdoby. Sztuczka polega na tym, aby postawić na jeden kolor i bawić się jego odcieniami. Pomyśl o tym, jak jasnoniebieski, granatowy i kobaltowy fantastycznie współgrają, gdy się je razem zestawi.

2. Idź na całość z lampkami

Dom przyozdobiony lampkami

Sprzeciw się jednotorowemu myśleniu i pozwól, aby twoje święta rozbłysły. Zaszalej i śmiało zainwestuj w duże, kolorowe i jasne lampki. Powieś je na drzewie przed domem, ozdób okienne ramy, czy opleć nimi balustrady schodów.

Łańcuch zewnętrzny LED 12m

Ile: 229zł

Gdzie: http://www.ledcenter.pl/

3. Zaakceptuj niestandardowe choinki

Biała choinka w małym pomieszczeniu

Przyjmij do wiadomości, że nie wszystkie choinki muszą być koniecznie wysokie i zielone. Jeżeli masz do zagospodarowania dość ograniczoną przestrzeń w mieszkaniu nie upieraj się przy ogromnym drzewku prosto z lasu, ale postaw na innowacyjność. Tylko pamiętaj, jeżeli zdecydujesz się już na odbiegający od tradycyjnego kolor drzewka – na przykład białą choinkę – to dopilnuj, aby reszta dodatków była również w jednym kolorze (patrz rada nr 1)

4. Nie przesadź z upiększaniem drzwi wejściowych…

Świąteczny wieniec na drzwi

…ale też o tym nie zapomnij. Wieniec wiszący na drzwiach to już nie tylko amerykańska świąteczna moda, ale sposób, by już od progu twojego domu czuć było radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Do wyboru masz wieńce ze świeżych, sosnowych gałązek, które niestety trzeba co roku wymieniać, albo też sztuczne wieńce, które przetrwają z tobą niejedną gwiazdkę.

Wianek świąteczny na drzwi Blask Czerwieni

Ile: 159zł

Gdzie: http://www.kuferdekoracji.pl/

5. Nie zapomnij o blasku

Splendor i przepych to coś, czego w święta nie może zabraknąć. Oczywiście w granicach rozsądku. Uważaj, żeby nie popaść w kiczowatość. Wybierz jedną, bardzo błyszczącą ozdobę i pozwól jej znaleźć się w centrum uwagi wszystkich twoich gości i domowników.

Krystal stroik

Ile: 79zł

Gdzie: http://www.home-you.com/

6. Nie uciekaj od klasyki

Czyli moda, modą, ale jednak dekorowanie domu na święta nie może się obyć bez pewnych bożonarodzeniowych standardów, jak na przykład łańcuchy i bombki. A nie ma nic bardziej kojarzącego się z atmosferą świąt niż połączenie czerwieni z zielenią – czerwony łańcuch na zielonej sośnie – klasa sama w sobie.

Łańcuch choinkowy z koralików ?6mm długość 270cm

Ile: 21,16zł

Gdzie: http://www.stoklasa.pl/

Artykuły podobne