W 2002 roku świętowaliśmy jego setne urodziny. 25 listopada już po raz dziesiąty będziemy obchodzili jego święto. O kim mowa? O najlepszym przyjacielu każdego dziecka ? pluszowym misiu.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ze angielska nazwa ?Teddy Bear? pochodzi od imienia amerykańskiego prezydenta. Gdy w 1902 roku Theodore ?Teddy? Roosevelt wybrał się na polowanie, natrafił na rannego niedźwiadka. Nakazał go uwolnić. Scena ta, uwieczniona przez rysownika Clifforda Berrymana, zainspirowała amerykańskiego sklepikarza Morrisa Michtoma do stworzenia pluszowego niedźwiadka. Za zgodą prezydenta otrzymała ona nazwę ?Teddy Bear?, a jej sława szybko sięgnęła poza granice USA.

Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie swojego dzieciństwa bez towarzystwa mięciutkiego przyjaciela. Pomagał zwalczyć strach przed ciemnością i przetrwać pierwsze chwile w przedszkolu. Pewnie dlatego większość z nas wciąż na dnie szafy trzyma swojego ukochanego misia. Zadbajmy o to, by nasze dzieci również miały pluszowego przyjaciela, który później przez lata będzie przywoływał cudowne wspomnienia dzieciństwa! Święto pluszowego misia jest idealną okazją, by podarować go najmłodszym w rodzinie. Duży, mały, kolorowy, z klapniętym uszkiem czy bez ? taki prezent ucieszy każde dziecko!

pluszowy miś z napisem

sklep:pluszaki.com

cena: 129,99 zł

pluszowy miś w piżamie

sklep: sklep.stacjadzieci.pl

cena: 207,65 zł

Walizka ubranek dla misia z pewnością ucieszy Twoje dzieci, a zabawa w przebieranie pluszowych przyjaciół rozwinie ich kreatywność. Dzięki nim miś każdego dnia będzie mógł wyglądać nieco inaczej, przez co nigdy się nie znudzi!

tekturowa walizka z ubrankami dla misia

sklep: sklep.stacjadzieci.pl

cena: 107,16 zł

Zobacz więcej pomysłów na urocze misie.

Artykuły podobne