Informacja jest na wagę złota. Temu, kto ją posiada i umie wykorzystać może przynieść wymierne korzyści. 

Kopalnią informacji są prasa, książki, coraz częściej też telewizja i oczywiście internet. Ten ostatni staje się dla wielu oknem na świat, narzędziem poznania , medium, za pomocą którego można porozmawiać z drugim człowiekiem, zasięgnąć jego opinii, poradzić się. Okazuje się, że Polacy szukają w internecie przede wszystkim miejsc, gdzie mogą rzetelnie wymienić się informacjami na interesujący ich temat.

W odpowiedzi na tę potrzebę powstał serwis Edula.pl. Wypełnił on jednocześnie pewną lukę: na polskich stronach www brakowało portalu, który łączyłby interesy rodziców, szkół oraz organizatorów zajęć dodatkowych (korepetycji, kółek zainteresowań), dla wspólnego celu jakim jest dobro dziecka.

Czym jest Edula.pl? Serwis daje możliwość przejrzenia ofert szkół i przedszkoli danego regionu, wskaże gdzie spędzić z dzieckiem czas wolny oraz podpowie, komu możemy powierzyć nasz Skarb pod opiekę, gdy zajdzie taka potrzeba. Innymi słowy: ma on ułatwić wymianę informacji z dziedzin edukacji, wychowania i rozwoju dziecka, by stać się drogowskazem i ułatwić podejmowanie właściwych decyzji, dotyczących kształtowania naszych pociech. Wszak zapewnienie dzieciom jak najlepszej edukacji, ambitnych rozrywek, pokazanie szerokiego kręgu możliwości pozaszkolnego rozwoju – to oczko w głowie wielu współczesnych, świadomych rodziców.

Serwis może współtworzyć każdy. Jest on adresowany w szczególności do rodziców (twórcy portalu pragną stworzyć Społeczność Zaangażowanych Rodziców), lecz również dla pedagogów i nauczycieli.

Warto zaznaczyć, że baza placówek na stronie www.edula.pl nie jest na dzień dzisiejszy wystarczająca. Jej liczba zwiększy się wraz z rozwojem serwisu, który miejmy nadzieję nastąpi w najbliższej przyszłości 🙂

Polecam! Strona jest niezwykle pomocna. To bezsprzecznie dobry doradca świadomego rodzica.

Gdzie: www.edula.pl

Artykuły podobne