Przy okazji kinowej premiery filmu ?Gwiezdne Wojny: Część I ? Mroczne widmo? w wersji 3D (zwiastun prezentujemy poniżej) Egmont postanowił wydać na naszym rynku 3 ekskluzywne albumy, które swoją tematyką z pewnością zadowolą zarówno małych, jak i dużych fanów gwiezdnej sagi.

Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana

W 1977 roku świat ujrzał “Gwiezdne wojny” ? pierwszy ze wspaniałych filmów George?a Lucasa, który od razu podbił serca widzów na całym świecie. Kolejne filmy, książki i komiksy zdobywały uznanie kolejnych pokoleń, tworząc świat Star Wars, będący częścią współczesnej kultury. Dziś do rąk czytelników trafia pierwsza kompletna kronika świata Star Wars opisująca w porządku chronologicznym ponad trzydzieści lat historii świata Gwiezdnych Wojen. Ta niezwykła książka powstała dzięki współpracy wytwórni Lucasfilm i specjalistów w dziedzinie Gwiezdnych Wojen: Rydera Windhama, Daniela Wallace?a i Pabla Hidalga. To prawdziwa kopalnia wiedzy o Star wars ? począwszy od inspiracji, które pomogły Lucasowi stworzyć Gwiezdną Sagę, przez szczegółowa historię jej powstawania, na wszelkich gwiezdnowojennych produktach skończywszy. To także opowieści o ludziach, których pasja i talent zbudowały potęgę Star Wars. To tysiące informacji, faktów, opisów zdarzeń. Wszystko to tworzy prawdziwa kronika Świata Gwiezdnych Wojen, jakiej jeszcze nie było! Dwa wyjątkowe zdjęcia w prezencie.

autor: wydanie zbiorowe
tłumaczenie: Anna Hikiert
320 stron
cena: 199 zł

Wielki ilustrowany przewodnik. Wydanie specjalne

Od lat Gwiezdne wojny przenosiły miłośników kina do odległej galaktyki. Filmowe trylogie stały się fenomenem kulturowym, a ich popularność zaowocowała obfitością powieści, komiksów i gier komputerowych, które podbiły serca fanów na całym świecie.
To niezwykły album, przybliżający odległą galaktykę. Prezentuje historię Gwiezdnej Sagi w całej okazałości. Zawiera mnóstwo informacji o liczącej sobie miliony lat historii galaktyki Lucasa ? od początków dziejów Jedi i Sithów do utworzenia przez Luke?a Skywalkera nowego zakonu Jedi. Obszerne informacje o uniwersum Gwiezdnych Wojen opatrzono licznymi kadrami z filmów i kreskówek, grafikami z komiksów i powieści, a także fotosami z planu filmowego.

autor: Ryder Windham
tłumaczenie: Anna Hikiert
160 stron
cena: 79,99 zł

Star Wars. Mroczne widmo. Część I. Nowy słownik ilustrowany

Wyczerpujące źródło informacji o pierwszej części sagi Gwiezdnych Wojen. W nowym, wzbogaconym wydaniu albumu Gwiezdne wojny: Część I. Słownik obrazkowy, publikowanego w 1999 roku fani znajdą więcej postaci, statków i stworów. Na kartach albumu znalazło się mnóstwo zachwycających szczegółami zdjęć bohaterów, ich strojów, a także droidów i urządzeń z okresu Republiki. Dzięki przepastnym archiwom wzbogacono dotychczasowe wiadomości i dodano całkiem nowe.

autor: David West Reynolds
tłumaczenie: Anna Hikiert
96 stron
cena: 39,99 zł

Niech Moc będzie z Wami!

Artykuły podobne