Styl ma znaczenie. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o ważne wydarzenia i niecodzienne okazje. Bez względu na to, czy mowa o spotkaniu biznesowym, maratonie po klubach ze znajomymi, czy tym dniu, kiedy na zawsze pożegnasz się ze swoim kawalerskim stanem – odpowiedni ubiór zawsze dodaje odwagi i pewności siebie. A już idealnie dopasowany garnitur to wręcz zastrzyk dobrego samopoczucia. Żeby jednak był idealny należy przestrzegać poniższych zasad:

1. Rozmowa kwalifikacyjna

Źródło: http://artofmensfashion.com

Strój na rozmowę kwalifikacyjną musi być odzwierciedleniem balansu między formalizmem, a otwartością. W związku z tym postaw na najbezpieczniejszą opcję – klasyczny jednorzędowy garnitur na dwa guziki. Z sezonu na sezon ten krój zawsze pojawia się wśród modnych pozycji, a co najlepsze, pasuje praktycznie do każdej sylwetki. 

Źródło: http://media.burton.co.uk

Jeżeli masz jasną karnację, granatowy garnitur będzie znacznie korzystniejszym wyborem niż szary i mniej konwencjonalnym niż zwykły czarny. Dodaj do tego białą koszulę, pasujący krawat i brązowe buty, a z pewnością zrobisz dobre pierwsze wrażenie. Pamiętaj tylko, żeby zabrać ze sobą buty na zakupy zorientowane na garnitur. Odsłonięte kostki przez za krótkie spodnie nie działają najlepiej nawet w przypadku kobiet starających się o pracę.

2. Randka/impreza

Źródło: http://4.bp.blogspot.com

Świat mody kręci się w zawrotnym tempie i to, co było modne jeszcze parę miesięcy temu i wzbudzało zachwyt wszystkich dookoła, może stać się przedmiotem żartów dnia następnego. Wybranie imprezowego/randkowego garnituru, który będzie dobrą inwestycją na przyszłość może okazać się dość trudnym zadaniem.

Tutaj bezpieczną opcją będzie zawsze czarny garnitur o bardzo dopasowanym kroju z marynarką na jeden guzik. Napy marynarki powinny być wąskie, a sama marynarka raczej krótka. Dopasowany krój dotyczy również spodni, które powinny układać się idealnie na dobrze dobranych wyjściowych butach. Wszystko to zestawione z białą koszulą rozpiętą przy kołnierzyku.

3. Ślub

Panna młoda na pewno poświęci zarówno dużo czasu jak i pieniędzy na wybór swojej sukni ślubnej. Nikt nie mówi, że wybór ślubnego garnituru jest równie trudny, ale z pewnością nie można go dokonać bez zastanowienia. Ostatnią rzeczą, jakiej pan młody chce doświadczyć podczas własnego ślubu jest panna młoda niezadowolona z wyglądu swojego przyszłego małżonka.

Źródło: http://www.iamstaggered.comW ten najważniejszy dzień najlepiej postawić na coś klasycznego, aczkolwiek z indywidualnie dobranym akcentem. Czy będą to prążki na garniturze, czy kratka, ważne, żeby pasowało do osobowości. W całym zestawie nie może oczywiście zabraknąć kamizelki, która dodatkowo podkreśli formalny charakter ubioru.

Artykuły podobne