Inspiracje do Twojego mieszkania

Total
0
Shares

Jeśli jesteś na etapie remontu, urządzania swojego mieszkania lub chcesz po prostu wnieść do swojego domu nutę świeżości ? pomysły, które mam dla Ciebie na pewno staną się bardzo przydatne. Obecnie w dekorowaniu wnętrz panuje trend surowości ? styl skandynawski, prosty, niewyszukany. Najmodniejszymi trendami kolorystycznymi są szarości, grafity oraz biele. Popularne są białe kuchnie, salony oraz sypialnie połączone z elementami czarnymi, szarymi, czy grafitowymi.

Coraz modniejsze jest także wykorzystywanie przedmiotów domowego użytku ? butelek, słoików, skrzynek, żarówek. Z tych prostych i wydawałoby się banalnych rzeczy można wykonać metodą DIY, z ang. (do it yourself) prawdziwe dzieła sztuki. W dzisiejszych czasach liczy się oryginalność, wyjątkowość, ponadczasowość. Mamy już dosyć towarów, jakimi zasypują nas sieciówki i domy handlowe. Chcemy, aby nasze mieszkanie było jedyne w swoim rodzaju. Marzymy o tym, aby nie spotkać identycznej dekoracji u sąsiada czy w pobliskim salonie. Dlatego stawiamy na nietuzinkowość dekoracji oraz prostotę wykonania. A rzeczy, które robimy własnoręcznie cieszą najbardziej, są powodem do dumy i podziwu.

Przygotowałam dla Was kilka inspiracji, które bez wahania możecie wnieść na grunt swojego mieszkania. Jestem przekonana, że rodzina, sąsiedzi, przyjaciele docenią Wasz artystyczny kunszt oraz niewyszukany gust.

STOLIK ZE SKRZYNEK

Okazuje się, że zwykłe, drewniane skrzynki mogą być bardzo użyteczne. Jak Ci się podoba stolik wykonany z tradycyjnych skrzynek. Moim zdaniem ? rewelacja. Taki stolik to doskonałe uzupełnienie do salonu, który świetnie może przełamać podniosły styl aranżacji. Dodając do salonu element surowości osiągniesz fantastyczny efekt. Ekologiczne dekoracje są bardzo modne i bardzo cenione! Pamiętaj, że drewniane skrzynki należy odrestaurować, zabezpieczyć przez ścieraniem oraz pomalować właściwym rodzajem farby.

Stolik ze skrzynek.

Stolik ze skrzynek.

Źródło: homevolution.co

SZAFKA ZE SKRZYNEK

Drewniane skrzynki możesz także wykorzystać do wykonania świetnej i praktycznej szafy. Skrzynki należy ułożyć w odpowiedni sposób ? mogą być one stawiane poziomo i pionowo ? w zależności od potrzeb. W ten sposób tworzą nam się śliczne i pojemne półeczki, które możesz zagospodarować wedle swojej fantazji.

Szafka ze skrzynek.

Szafka ze skrzynek.

Źródło: thecottagediaries.blogspot.it

WAZONY Z ŻARÓWKI

Zużyte, stare żarówki także mogą mieć swój nowy żywot. Jak podobają Ci się wiszące wazoniki wykonane z żarówek? Mi przypominają zmysłowe girlandy, które wzbudzają uwagę, prowokują i inspirują. W wykonaniu niezwykle proste, wizualnie niezwykle oryginalne!

Wazony z żarówki.

Wazony z żarówki.

Źródło: super-simpless.blogspot.com

WIESZAKI NA NACZYNIA

Możesz zrobić doskonały użytek ze zwykłych, drewnianych desek. Pomaluj deski na biało, odpowiednio zakonserwuj, przebij gwoździe i ciesz się wyjątkowym wieszakiem na kubki. Wieszak taki możesz powiesić w kuchni. Jestem przekonana, że spodoba się odwiedzającym Cię gościom. Postaw na oryginalność i prostotę wykonania. Jakie to banalnie proste ? a trzeba przyznać, że wygląda zachwycająco. Taki wieszak łączy w sobie klimat nowoczesności oraz tradycyjnego, staropolskiego domu.

Drewniany wieszak.

Drewniany wieszak.

Źródło: hviturlakkris.blogspot.com

DOMOWA PRALNIA

Ach? jakie podczas prania irytujące jest szukanie drugiej pary skarpetek bądź wysypywanie się drobniaków z kieszeni! Dzięki temu pomysłowi ? możesz zrobić użytek z tych niedogodności. W łazience przywieź drewniane tabliczki. Do jednej przymocuj słoik, a do drugiej spinacze. Do słoika wkładaj kieszonkowe drobniaki, natomiast do spinaczy przywieź skarpetki, do których nie możesz odszukać drugiej pary. Pomysłowe prawda?

Domowa pralnia.

Domowa pralnia.

Źródło: lakeside.com

ŁAZIENKOWA SZAFKA

Znalezienie odpowiedniego miejsca na papier toaletowy, waciki, ręczniki bywa czasami bardzo trudne. Doskonałym pomysłem jest postawienie w łazience gabloty stylizowanej na dawne lata. Taki mebel prezentuje się naprawdę fajnie, dodaje łazience wyrazu i dobrego stylu. Nie musisz kupować nowej gabloty, możesz wyszukać starej i zwyczajnie ją odnowić. Jest to genialna inspiracja do małej łazienki! Dla mnie pomysł fantastyczny! Niebawem sama przystąpię to jego realizacji!

Stylizowana gablota.

Stylizowana gablota.

Źródło: myhomeideas.com

ŚCIANA WSPOMNIEŃ

Na pewno są w Twoim życiu takie momenty, które będziesz wspominać wiecznie! A może upamiętnij w Twoim domu takie właśnie chwile? Urzekła mnie ogromnie ściana przeznaczona wspomnieniom: ślub, narodziny dzieci ? to chwile wyjątkowe, niepowtarzalne? Wyodrębnij na jednej ścianie w swoim domu miejsce na zdjęcia upamiętniające najważniejsze chwile w Twoim życiu ? nie przywieszaj zbyt wielu zdjęć, wybierz maksymalnie 5. Pod każdym ze zdjęć zawieś zegar wskazujący na godzinę i dzień wydarzenia. Bo dla takich momentów czas może stać w miejscu?

Ściana wspomnień.

Ściana wspomnień.

Źródło: pinimg.com

OGRÓDEK W DOMU

Świeża bazylia, oregano, pietruszka, kolendra? Hmm? marzenie! Ja już wyobrażam sobie jak zrywam świeżutkie listki z mojego zielnika. Do stworzenia domowego zielnika potrzebujesz drewnianej drabiny. Na poszczególnych szczebelkach ustawiasz tace wypełnione kamieniami. Na tak przygotowanym podłożu ustaw doniczki z ziołami, kwiatami, przyprawami. Taki zielnik wygląda niesamowicie!

Zielnik.

Zielnik.

Źródło: rooflab.blogspot.gr

DOMOWA KOSMETYCZKA

Świetny użytek możesz również zrobić ze słoików! Przymocuj słoiki jeden obok drugiego do drewnianej deski w łazience. Będą to doskonałe pojemniki na waciki, płatki do uszu, pędzle. Ciekawy pomysł nieprawdaż?

Pojemniki.

Pojemniki.

Źródło: justimagine-ddoc.com

CIEKAWA WYCIERACZKA

Masz dosyć, kiedy domownicy po deszczowym dniu zostawiają przemoczone buty w korytarzu? Jest na to sposób! Stwórz wycieraczkę, która będzie nie tylko piękna, ale też praktyczna! Do prostokątnego pojemnika wsyp kamienie różnego rodzaju i różnych wielkości. Niech to będzie miejsce, gdzie będzie można postawić buty bez żadnego problemu. Kamienie pięknie wsiąkają wilgoć, a jeśli nagromadziłoby się zbyt wiele wody ? zawsze można zastąpić je innymi bądź po prostu wypłukać. Wycieraczka z kamieni jest bardzo inspirująca.

Wycieraczka.

Wycieraczka.

Źródło: cleanandproper.wordpress.com

Mam nadzieję, że moje inspiracje przypadły Wam do gustu? Co myślicie o DIY i o surowym stylu mieszkań?

Artykuły podobne