Jak dbać o włosy zimą?

Total
0
Shares

Doskonale wiemy, że zimą nasze włosy często stają się, łamliwe, szybciej się przetłuszczają, elektryzują i stają się bardziej matowe. Jak zapobiegać tym problemom i jak zadbać o nasze włosy po zimie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. 

Dlaczego tak się dzieje z naszymi włosami zimą? Z powodu wystawiania włosów na zimne i suche powietrze, gdyż obydwa te czynniki mają bardzo niekorzystny wpływ na nasze włosy. W związku z tym powinniśmy szczególnie zadbać o swoje włosy, aby również w okresie od listopada do marca, były lśniące i zdrowe.

Pod czapką bezpiecznie

Oczywiście najistotniejsze jest wyeliminowanie lub załagodzenie negatywnych czynników wpływających na nasze włosy, czyli zimnego i suchego powietrza. Zachęcamy do zaopatrzenia się w odpowiednie nakrycie głowy. Jednak należy pamiętać aby czapka, szal lub beret, który nałożymy nie były zbyt obcisłe, gdyż wpłynęłoby to źle na ukrwienie głowy, a przez to mogłoby spowodować osłabienie włosów. Dodatkowo wiele z nas boi się nosić czapkę, ze względu na nadmierne przetłuszczanie się włosów. Można jednak temu zapobiec stosując preparaty, które należy dokładnie spłukiwać podczas stosowania. Dzięki temu kontakt z nakryciem głowy nie spowoduje zwiększonego wydzielania sebum, warto również pamiętać, że dobry wpływ zimą na nasze włosy mają również kosmetyki o lżejszej konsystencji. Dlatego pamiętajmy, że czapka jest niezwykle istotna, gdyż zapobiega przeziębieniu oraz osłabieniu cebulek włosów, które może spowodować wypadanie, matowienie i brak połysku. 

Suszyć, suszyć… ale jak?

Kolejną ważną wskazówką jest suszenie włosów, zimą należy szczególnie pamiętać o dokładnym wysuszeniu włosów przed wyjściem z domu. Drobinki wody pozostające w strukturze włosów mogą zamarzać na mrozie, powodując ich większą łamliwość. Dlatego w tym wypadku suszarka zdecydowanie może stać się naszym przyjacielem. Natomiast podczas suszenia włosów temperatura powietrza, którym je suszymy nie powinna być zbyt wysoka, wiele suszarek posiada opcję suszenia chłodnym powietrzem, warto z niej skorzystać, dzięki temu znacznie mniej osłabiamy i wysuszamy strukturę naszych włosów. Przy doborze suszarki, prostownicy lub lokówki, warto zwrócić również uwagę czy posiada wbudowaną ceramiczną płytkę, które zmniejszają negatywne skutki dla włosów i pozwalają zachować włosom odpowiednie nawilżenie, redukując czas suszenia. Jest to nowoczesna technologia, zastosowana we wszystkich narzędziach do włosów firmy CHI. 

Zdrowe włosy zimą

Podobna zasada, dotyczy również temperatury wody podczas mycia włosów. Znacznie lepsza od gorącej, jest ciepła lub letnia woda, podczas myca włosów, zarówno dla włosów jaki skóry głowy.  

Dodatkowo ochronę i regeneracje włosów można wesprzeć odpowiednimi preparatami. Zimą szczególnie powinnyśmy zainwestować w szampon i odżywkę, która chroni włosy podczas suszenia, prostowania i modelowania włosów. Są to preparaty takie jak CHI Infra wnikające w strukturę włosa, oczyszczające i wzmacniające je.

Podobnie regularne stosowanie odżywki, jest bardzo ważne w ochronie włosów, a od czasu do czasu, zastosowanie maseczki dogłębnie regenerującej. Najlepiej z linii Produktów Profesjonalnych, takich jak tych stosowanych w salonach kosmetycznych, gdyż często mają one znacznie silniejsze i lepsze działanie od produktów standardowych. Warto zaznaczyć, że wszystkie produkty CHI i BioSilk, to Produkty Profesjonalne, które dzięki naszej sieci dystrybucji są dostępne dla każdego w Ambasadzie Piękna. 

Po zimie często zmagamy się również z problemem suchych i rozdwajających się końcówek, oczywiście, aby nasze włosy były gęstsze i zdrowsze warto regularnie podcinać końcówki włosów. Jednak, aby zadbać o nasze zniszczone końcówki i wzmocnić je, warto zaopatrzyć się w jedwab. Może to być najpopularniejszy w Polsce jedwab BioSilk Therapy, lub inny jedwab. My szczególnie polecamy CHI Organics Olive Nutrient Therapy Silk Oil, jest niezwykle zdrowy bo skomponowany z naturalnych składników, a w dodatku pięknie pachnie trawą cytrynową. 

Wilgotno znaczy zdrowo?

Warto również spróbować ograniczyć kontakt z suchym powietrzem i nawilżać powietrze w mieszkaniu, zarówno stosując profesjonalne nawilżacze powietrza, jak i zwykłymi domowymi sposobami przez położenie mokrego ręcznika na kaloryferze, tak żeby parował i nawilżał powietrze. Będzie to miało dobry wpływ zarówno na nasze włosy jak i układ oddechowy.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radą uda wam się nawilżyć i odżywić wasze włosy, tak by wyglądały przepięknie również zimą. 

 Porad udziela

 

Artykuł napisany przez AmbasadaPiekna.com. Jest to portal za pośrednictwem, którego można kupować produkty BioSilk, CHI i Dermaheal oraz poszerzać wiedzę na temat urody i pielęgnacji włosów.

Artykuły podobne