Jak ozdobić papier do prezentów? Za pomocą ziemniaków!

Total
0
Shares

Podczas najbliższych zakupów w sklepie spożywczym nie zapomnij o dużej torbie ziemniaków! Przydadzą się do pakowania świątecznych prezentów. Nie, to nie żart! Przy ich użyciu, stworzysz niepowtarzalny papier ozdobny, a proces jego powstawania będzie źródłem niesamowitej radości dla całej rodziny!

Najpierw przekrój ziemniak na pół, a następnie małym, ostrym nożem wytnij na każdej połówce wzór, którym chcesz ozdobić papier. Jeśli mają to być bardziej skomplikowane kształty, wcześniej możesz przygotować szablony z kartonu.

Stemplowanie papieru

Możesz użyć również foremek do ciastek, które wbijesz w połówkę ziemniaka, a następnie nożykiem odetniesz część warzywa wokół ścianek foremki-dokładnie tak, jak na zdjęciu poniżej.

 Tworzenie ziemniaczanych stempli za pomocą foremek

Tworzenie ziemniaczanych stempli za pomocą foremek

Tworzenie ziemniaczanych stempli za pomocą foremek

Upewnij się, że Twoja ziemniaczana pieczątka ma idealnie płaską powierzchnię ? wszelkie nierówności popsują efekt. Papierowym ręcznikiem osusz powierzchnię stempla. Razem z dziećmi nanoś farbę o wybranym kolorze na pieczątkę ? pamiętaj jednak, by nie nakładać zbyt dużej ilości, przez co stempel może się ślizgać po przyłożeniu do papieru. Wykonaj najpierw próbę na gazecie lub kartce z bloku ? jeżeli wychodzą wzory takie, jakie sobie zaplanowałaś, możesz przystąpić do ozdabiania papieru do prezentów. Pamiętaj, by przykładać ziemniaczaną pieczątkę zdecydowanym ruchem, nie przesuwając jej po papierowej powierzchni.  Po przystemplowaniu papieru, odczekaj, aż wyschnie, a następnie rozpocznij pakowanie prezentów.

Stemplowanie papieru

Stemplowanie papieru

Prezenty opakowane w własnoręcznie wykonany papier

Nie musisz się ograniczać do ziemniaków ? inne warzywa czy owoce również się przydadzą! Przekrojony głąb selera pomoże stworzyć kwiecisty wzór na papierze! Połowki jabłek też się przydadzą! Może wpadniecie też na to, jak wykorzystać inne warzywa? To już zależy od Waszej wyobraźni. Jedno jest pewne ? gwarantowana dobra zabawa i oryginalny efekt!

Stemplowanie selerem

Stemplowanie selerem

Przygotowanie stempelków z jabłek

Stempelki z jabłek

Artykuły podobne