Jak pięknie opakować świąteczny prezent

Total
0
Shares

Prezenty choinkowe są stosunkowo nowym świątecznym zwyczajem. Wcześniejszym zwyczajem od podkładania prezentów pod choinkę było chowanie drobnych podarunków przeznaczonych dla dzieci w sianie leżącym na wigilijnym stole. Jeszcze 100 lat temu w Polsce prezenty można było znaleźć tylko pod nielicznymi choinkami.

Obecnie jednak zwyczaj ten jest rozpowszechniony i praktykowany w niemalże każdym domu. Pod choinkami układamy różnobarwne podarunki dla najbliższych, których rozpakowywanie przynosi wiele radości i uciechy.

Czasami opakowanie prezentu liczy się bardziej niż jego zawartość. To dzięki opakowaniu, nawet najskromniejszy podarek robi ogromne wrażenie. Fantazyjne pakowanie prezentów to wielka sztuka, która wymaga nie tylko precyzji i staranności, ale również dużej dawki wyobraźni i planowania przestrzennego. Dzięki fantazyjnie zapakowanemu podarunkowi, nawet najmniejszy drobiazg stanie się cennym podarunkiem, robiącym ogromne wrażenie na domownikach. Pakowanie prezentów jest nie lada sztuką, jednak warto opanować tą umiejętność po to, aby zobaczyć na twarzy obdarowanej osoby szczery uśmiech.

Zaproponuję Wam kilka sposobów na to, jak zapakować świąteczny prezent w sposób ciekawy i oryginalny!

Świąteczny woreczek:

Bardzo fajnym pomysłem na zapakowanie prezentu jest stworzenie z papieru pakunkowego kształtu woreczka. Pakujemy prezent w ten sposób, aby można było ściągnąć wszystkie rogi papieru. Następnie obwiązujemy opakowanie sznurkiem lub kolorową wstążką oraz zaczepiamy fantazyjną kokardkę.

Świąteczny woreczek.

Świąteczny woreczek.

Źródło: urodaizdrowie.pl

Kawałek materiału:

Do opakowania prezentu możemy wykorzystać także materiał, który układamy w kształt woreczka. Przewiązujemy nasz woreczek wstążką, ozdabiamy kokardką i gotowe.

Opakowanie z materiału.

Opakowanie z materiału.

Źródło: urodaizdrowie.pl

Prezent z łyżeczką:

Bardzo dobrym pomysłem jest dołączenie do opakowania jakiegoś symbolicznego przedmiotu. Przykładowo pani domu może mieć dołączoną łyżeczkę a pan domu cygaro. Drobny przedmiot charakterystyczny dla danego członka rodziny wplatamy w kokardkę bądź pod wiązanie.

Prezent z łyżeczką.

Prezent z łyżeczką.

Źródło: example.pl

Jajeczne opakowanie:

Aby opakować prezenty typu skarpetki bądź figi, możesz wykorzystać wytłaczankę do jajek. Pomaluj ją na jakiś oryginalny motyw, w miejsce jajek poukładaj drobne prezenty oraz zamkniętą wytłaczankę przewiąż wstążką.

Opakowanie w wytłaczance.

Opakowanie w wytłaczance.

Źródło: gibo.pl

Przezroczyste folie:

Do opakowania swojego świątecznego prezentu można wykorzystać przezroczyste folie. Pod folią można opakować prezent kolorowym papierem, a następnie obwiązujemy go celofanem. Kolor kokardki dobieramy do koloru papieru pakunkowego.

Opakowanie z folii.

Opakowanie z folii.

Źródło: papilot.pl

Opakowanie na szaro:

Bardzo modnym sposobem pakowania prezentów w ostatnich czasach stał się zwykły, szary papier. Coraz częściej stawiamy bowiem na minimalizm i naturalność. Szare opakowanie wcale nie musi być nudne. Jeśli dołączymy do niego oryginalną wstążkę i przewiążemy do niej np. kluczyk, nasze opakowanie będzie robiło ogromne wrażenie na zebranych gościach. A przy tym jest niezwykle stylowe i gustowne.

Szare opakowanie.

Szare opakowanie.

Źródło: pinger.pl

Sposobów pakowania prezentów jest naprawdę wiele. A może uda się Wam wymyśleć swoje własne, wyjątkowe opakowanie, które będzie charakterystyczne tylko dla Was? Pomyślcie o tym?

Artykuły podobne