Jak wykonać świąteczne lampiony z puszek?

Total
0
Shares

Wciąż szukamy nowych pomysłów na wprowadzenie świątecznej atmosfery do naszych domów. Po wykonaniu wieńców i ozdób na stół świąteczny, pozostaje jeszcze sprawa oświetlenia! Dziś proponuję wykonanie bożonarodzeniowych lampionów. Do ich przygotowania potrzebujemy puszek, które przecież i tak przez święta gromadzimy w pokaźnych ilościach. Pamiętaj też o młotku, gwoździach oraz mazaku.

Przed rozpoczęciem pracy, oderwij etykietę z puszki. Następnie umyj ją, zdrap resztki kleju, osusz i połóż poziomo. Mazakiem narysuj na jej ściance wzór, jaki chciałabyś otrzymać ? np. śnieżynkę, bałwana czy choinkę. Gwoździami wykonaj dziurki, przez które będzie przeświecało światło. Młotkiem wbijaj gwoździe w puszkę po narysowanych wcześniej konturach. By chronić palce, możesz użyć rękawic. Pamiętaj, by dziurki znajdowały się blisko siebie. Upewnij się również, czy, wbijając gwóźdź, na pewno zrobiłaś w ściance dziurę, a nie jedynie wgniecenie. Gotowe!

Przygotowanie lampionów

Przygotowanie lampionów

Możesz teraz lampion okleić kolorowym papierem, by oświecał pokój na różne kolory. Genialny efekt pojawi się po ustawieniu Twoich dzieł na parapecie ? zachwycać będą zarówno domowników, jak i osoby spacerujące za oknami. Do środka włóż podgrzewacz i? delektuj się świąteczną atmosferą!

Lampion

Lampion

Lampion

Lampion

Lampion

Artykuły podobne