Najpiękniej ozdobione choinki w 2013 roku

Total
0
Shares

Choinka już od najdawniejszych czasów stała się jednym z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia. Tradycja przystrajania choinek była znana już w Alzacji, gdzie dekorowano je jabłkami. Miały one nawiązywać do słynnego rajskiego drzewa. Naśladowcą tego obyczaju był Marcin Luter, który był zwolennikiem spokojnego spędzania świąt w domowym zaciszu. Za jego sprawą tradycja upiększania iglastych drzewek szybko stała się popularna w protestanckich Niemczech, a z czasem też na całym świecie. Na przełomie XVIII i XIX wieku zwyczaje choinkowe przybyły do Polski, które początkowo rozpowszechniły się w miastach, później dotarły także na wieś. Z końcem XIX wieku choinka zjawiła się w Anglii i Francji i od tego czasu stała się najbardziej charakterystycznym symbolem Świąt Bożego Narodzenia.

Iglaste drzewko od dawna symbolizuje życie i odradzanie się. W tradycji chrześcijańskiej żywe drzewko to symbol Chrystusa będącego źródłem życia. Sam Chrystus umarł na krzyżu, czyli na drzewie życia. Choinka nawiązuje do Jego zbawczej męki, gdyż jej zieleń i świeżość oznacza nieprzemijające życie. Nie tylko sama choinka ma swoje korzenie w tradycji ludowej, ale także choinkowe dekoracje i ozdoby.

Zdobienie bożonarodzeniowego drzewka to tradycja przekazywana w każdej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Wybraną wspólnie choinkę ozdabiają najczęściej dzieci z pomocą rodziców. Najwięcej przyjemności sprawia im samodzielne wykonywanie ozdób i dekoracji choinkowych. Świąteczne drzewko najczęściej ubieramy wcześnie rano w Wigilię, po to, aby pod wieczór zachwycało wszystkich domowników swoim blaskiem.

Nie bez znaczenie jest to, w jaki sposób udekorujemy naszą świąteczną choinkę. W nieco dawniejszych czasach stawiano na bogatą kolorystykę, różnobarwne łańcuchy i świecidełka. Obecnie odchodzi się od przepychu na choinkowym drzewku. Coraz bardziej popularne stają się jednolite, stonowane choinki ozdobione z poczuciem stylu i smaku. Bardzo często wybiera się jedną kolorystykę przewodnią choinkowego drzewka, bywa także, że łączone są dwa bądź trzy kolory.

Zaprezentuje Wam najpiękniejsze moim zdaniem propozycje zdobień choinki w 2013 roku. Być może staną się one dla Was inspiracją do stworzenia własnego, wyjątkowego świątecznego drzewka!

Bardzo popularną stylizacją choinki jest czerwono ? złota. Kolory te idealnie ze sobą współgrają, wprowadzając u domowników niezapomniany klimat świąt. Złote i czerwone bombki połączone czerwonymi łańcuchami w kształcie tasiemek wyglądają naprawdę ślicznie. Dodatkowo w jednakowej stylistyce można zapakować prezenty świąteczne, które będą rewelacyjnie uzupełniały naszą choinkę. Pięknie prezentują się także ustawione wokół naszej choinki czerwone kwiatki ? gwiazdy betlejemskie.

Choinka na czerwono ? złoto.

Choinka na czerwono ? złoto.

Źródło: flickr.com

Kolejną stylizacją choinkowego drzewka jest dekoracja na niebiesko. Połączenie niebieskich bombek z łańcuchami tego samego odcienia idealnie pasuje do mroźnego klimatu zimy. Dodatkowo można pod choinkę rozłożyć niebieską matę, która doda uroku i charakteru naszemu drzewku.

Choinka na niebiesko.

Choinka na niebiesko.

Źródło: flickr.com

A co myślicie o fioletowej stylizacji dla swojej choinki? Proponuję Wam dekorację bardzo odważną w stylu karnawałowym. Fioletowe łańcuchy i prezenty połączone z taką samą stylistyką salonu wyglądają naprawdę nieziemsko. Pióropusz zamiast czubka na choince to niezwykle oryginalny sposób na urozmaicenie świątecznej dekoracji choinkowej.

Choinka na fioletowo.

Choinka na fioletowo.

Źródło: funkydiva.pl

A teraz propozycja dla odważnych! Choinka na różowo ? obłędny pomysł na stylizację świątecznego drzewka. Tak przebrana choinka na pewno nie pozostanie niezauważona. Pomaluj swoje drzewko różowych sprayem i dobierz do niego różowe bądź pastelowe ozdoby. Mi się taka choinka podoba ogromnie?

Choinka na różowo.

Choinka na różowo.

Źródło: funkydiva.pl

A co myślicie o pastelowych dekoracjach swojej choinki? Takie kolory idealnie sprawdzają się w słodkim, jasnym salonie, gdzie na pewno pojawiają się często dzieci. Pięknie przebrana choinka w jasne, pastelowe barwy będzie świetnym pomysłem na cukierkowe święta.

Choinka na pastelowo.

Choinka na pastelowo.

Źródło: loveit.pl

Ostatnią propozycją choinkowego przebrania jest stylizacja na biało. Bardzo subtelna i stonowana stylizacja z niewielkimi elementami złotymi i srebrnymi. Na uwagę zwracają niebanalne ozdoby wieszane: kokardki, buciki, mikołajkowe laski oraz prześliczne miseczki na prezenty.

Choinka na biało.

Choinka na biało.

Źródło: shabbychic.blox.pl

Do elementów świątecznej tradycji oprócz dekorowania choinki należy również obdarowywanie się prezentami. Nie jest tajemnicą, że bożonarodzeniowe upominki sprawiają najwięcej radości wszystkim domownikom. Nie bez powodu mówi się więc, że są one posłańcami radości. Świąteczne podarunki znajdziemy pod choinką, a zaszczyt ich wręczania przypada św. Mikołajowi albo bożonarodzeniowej Gwiazdce. Zadbajmy o to, aby tegoroczne prezenty znalazły się pod najpiękniejsza choinką pod słońcem.

Artykuły podobne