Makijaż na upal

Jaki makijaż na upalny dzień?

Total
0
Shares

Słońce i gorąca temperatura nie sprzyjają niestety naszej cerze. Skóra twarzy bardzo często się błyszczy, a pod makijażem mogą pojawiać się nieprzyjemne pory i zaskórniki. To wszystko wynika z faktu, iż wydziela się pot i nadmiar serum jako reakcja na niesprzyjające warunki klimatyczne. Słońce wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Uwalniają się endorfiny – hormony radości. Jednak wysoka temperatura i wilgoć nie sprzyjają makijażowi. Jaki zatem makijaż powinien być wykonywany latem? Przede wszystkim lekki! Postawmy na delikatne podkłady, kremu typu BB, łagodne tusze do rzęs i delikatne róże. Makijaż letni powinien być naturalny i trwały. Najważniejsze jest to, aby był jak najmniej widoczny, jak najwięcej niedoskonałości ukrywał i jak najdłużej pozostawał na naszej twarzy.

Wiele kobiet zastanawia się, czy i jak malować się w lecie. Makijaż opalonej twarzy powinien nieco się różnić od tego zwykle stosowanego.

A zależy to między innymi od:

– koloru opalenizny, tzn. od karnacji skóry. Kobieta o cerze ciemnej opala się szybciej i mocniej niż kobieta o cerze jasnej, której skóra przybiera zaledwie złotawy odcień. Przypomnieć jednak należy, że twarz zawsze będzie mniej opalona niż reszta ciała, gdyż kobieta niezależnie od wieku powinna unikać nadmiernego opalania twarzy, a zwłaszcza ostatnio przy zagrożeniu dziurą ozonową.

– miejsca i okoliczności. Przede wszystkim inny będzie w swojej kolorystyce makijaż w sierpniu nad morzem, inny we wrześniu w mieście czy w deszczu.

Letni makijaż

Żelazne zasady makijażu letniego zdaniem blogerki bellasmakeupspace:

1. Gdy słupek rtęci idzie w górę, zastąp swój ciężki podkład lżejszym kremem BB lub CC.

2.Koniecznie zdecyduj się na kosmetyki wodoodporne.

3.Róż w kamieniu możesz zastąpić tym w kremie.

4. Aby nadać skórze blasku zastosuj puder brązujący z drobinkami.

5. Zamiast szminki użyj błyszczyka.

6. W ciągu dnia unikaj ciemnych cieni do powiek. Odświeżone spojrzenie uzyskasz dzięki delikatnym pastelom.

Możesz poszaleć z kolorowymi tuszami do rzęs i konturówkami. Jednak zawsze wybieraj te wodoodporne.

7. Strefę ‘T’ możesz dodatkowo przypudrować pudrem fixujuącym. Zapobiega on świeceniu twarzy.

8. Podczas upalnych dni warto mieć przy sobie chusteczki lub bibułki matujące.

 

Makijaż na lato

Podczas wakacji

Oczywiście nie malujemy się idąc na plażę, do ogrodu lub gdy uprawiamy sport. Kiedy jest ładna pogoda, wystarczy krem do opalania. Przy zachmurzonym niebie krem ochronny – koniecznie z filtrem UVA i UVB. Na wieczór natomiast możemy się wymalować. Zdrowej, opalonej skóry w żadnym wypadku nie pokrywamy fluidem, wklepujemy tylko krem nawilżający. Po czym lekko pudrujemy nos i brodę pudrem w kamieniu lub sypkim o zabarwieniu zbliżonym do koloru opalonej skóry. Na policzki kładziemy odrobinę różu. Na powieki nakładamy pastele w pudrze (dobrze się trzymają, kiedy jest gorąco) dobrane kolorem do barwy oczu albo ubioru.

Po wakacjach

Bardzo szybko opalenizna znika, a cera przybiera niezdecydowany odcień, nie zawsze przyjemny dla oka. Wówczas możemy się ratować pudrem w kuleczkach. Jeżeli lubimy bardziej zdecydowany makijaż, to po nakremowaniu twarzy, pudrujemy ją pudrem w proszku lub w kamieniu o ton ciemniejszym niż aktualny odcień skóry. Kładziemy róż na policzki taki jak w czasie wakacji, takież pastele i nadal jasną szminkę na usta. Kiedy opalenizna zniknie niemal zupełnie możemy znów powrócić do swojego zwykłego sposobu malowania się.

Artykuły podobne

Czekoladowe uniesienie

Poznaj ujędrniającą i relaksującą moc czekolady! Pozwól magicznym rękom masażysty rozprowadzić ją po całym ciele. Wycisz się i wprowadź w stan błogiego odprężenia. Prawie dwugodzinny masaż pobudzi mięśnie, skórę i…
Zobacz więcej ...