Prezent na dzień dziiecka

Jaki prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka?

Total
0
Shares

Mimo że w sklepach z zabawkami oferta jest bardzo szeroka, ciężko wybrać odpowiedni prezent na Dzień Dziecka, szczególnie, kiedy maluch wcale nie jest już taki mały. Zabawki dla niemowlaków już go nudzą, a tych przeznaczonych dla starszaków jeszcze nie potrafi obsłużyć. Dlatego podpowiadamy jaki prezent na Dzień Dziecka będzie najbardziej odpowiedni dla dwuletniego szkraba.

Nowy wymiar klocków dla kreatywnego dziecka

klocki

Każdy dzieciak uwielbia klocki. Zarówno młodsze i te trochę starsze pociechy konstruują niesamowite budowle. Dzięki takiej zabawie rozwijają swoją wyobraźnie nawet o tym nie wiedząc. To świetny powód, by na czerwcowe święto podarować dziecku klocki. Jednak nie idźmy na łatwiznę kupując zwykłe plastikowe prostopadłościany, które każdy i tak ma już w domu. Na tą wyjątkową okazję sprawmy klocki o różnych kształtach i stworzone z różnych materiałów. Takie zabawki dadzą wiele nowych możliwości konstrukcyjnych dla małych architektów 🙂

Poczytajki na prezent na Dzień Dziecka

Poczytajki na prezent

Zostając w temacie rozwijania wyobraźni przedstawiamy kolejny pomysł na prezent. Jest to pomysł bardzo prosty i coraz mniej doceniany, czyli bajka na dobranoc! Oczywiście nie mam na myśli filmu animowanego, czy kreskówki. Bardzo ważne jest, by chociaż raz dziennie przed snem poczytać małemu dziecku ładną bajeczkę, której słuchając maluch będzie tworzył w głowie obrazy. Taki sposób usypiania dzieci nie tylko przyczynia się do spokojnego snu, ale przede wszystkim do prawidłowego rozwoju intelektualnego dzieci. Z okazji Dnia Dziecka zadbaj o rozwój dwulatka, podaruj mu książeczkę.

Kolorowych snów

Koc dla dziecka

Kiedy dziecko już spokojnie zaśnie otulone przygodami ulubionego bajkowego bohatera, zadbaj o to, by otulało je coś jeszcze ? milutki kocyk. Prawdopodobnie większość z nas wciąż pamięta swój ukochany kawałek materiału, bez którego jako dziecko nie mogło zasnąć. Sprawmy, aby nasz dwulatek również posiadał fajny kocyk, z którym nie rozstanie się przez najbliższe lata.

Prezent na Dzień Dziecka ? najlepszy przyjaciel!

Plusz miś

Jeszcze większą zażyłość niż z kocykiem dzieci mają z pluszakami. Każdy przechodzi przez etap, kiedy jego największym przyjacielem jest przytulanka. Może to być mały piesek z kokardką zamiast obroży albo ogromny niedźwiedź z naderwanym uchem. Jedno jest pewne! Dzieciaki kochają maskotki najbardziej. Towarzyszą im podczas snu, podróży samochodem, a nawet przy jedzeniu. Jeżeli maluch nadal nie posiada swojego pluszowego kompana, Dzień Dziecka jest idealną okazją, by zaczął.

Dziecko w wieku kilku lat jest bardzo podatne na wszelkie wpływy. Właśnie dlatego szczególnie ważne jest, aby w tym czasie zapewnić mu jak najwięcej możliwości dla prawidłowego rozwoju. Jest to znacznie prostsze niż myślisz, czasami wystarczy tylko odpowiedni prezent.

Czytaj także:

Prezenty dla starszaka

Prezent na komunię? Nietypowy pomysł dla dziewczynki

Artykuły podobne