Jaki prezent na I Komunię? Cz. 1 Książki i Albumy

Total
0
Shares

Nadchodzi maj – czas Pierwszych Komunii Świętych i wielu z Was na pewno zastanawia się czym można obdarować dziecko w jednym z najważniejszych z dni z jego życia. Wybór prezentów jest spory. W serii artykułów prezentujemy garść pomysłów na dobry prezent komunijny. W pierwszym artykule chcemy pomóc Wam w wyborze książek i albumów.

Pismo Święte na I Komunię

Bibla Tysiąclecia, wydawnictwo Pallotinum Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, wyd. Edycja Św. Pawła Bibila Tysiącleciaw skórzanej oprawie,Sanctus.com, 150-200 zł

Najbardziej klasycznym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą jest Biblia. Na rynku jest całkiem sporo różnego rodzaju wydań, a ich ceny wahają się od 20 do prawie 2000 zł. Najczęściej wybierane są te oscylujące pomiędzy 200 a 300 zł. Wybierając na prezent Pismo Święte najlepiej kierować się samym wykonaniem. Najpiękniejsze to te wydane na kredowym papierze w skórzanej oprawie. Im wyższa cena tym piękniejsze wydania. Te z najwyższej półki są nie tylko szyte i klejone (przez co są dodatkowo wzmocnione), ale również mają złote okucia na okładce. Niektóre firmy specjalizują się w grawerowaniu pozłacanych życzeń w Piśmie świętym przez zyskuje ono na wartości nie tylko sentymentalnej. Prawdziwym skarbem są wydania które poza wcześniej opisanymi walorami posiadają ręcznie wklejane ilustracje. Jeśli wiemy, że Pismo Święte jest ważną lekturą w domu obdarowywanego dziecka postarajmy się aby wydanie rzeczywiście posłużyło mu także w rozwoju duchowym. O ile wydania dla dzieci są ciekawe wizualnie, o tyle często tracą na zawartości merytorycznej. Zwracajmy uwagę na zawartą w nim treść – powinna nie odbiegać od nauczania Kościoła, być opracowana przez rzetelną redakcję i faktycznie ułatwiać dziecku poznawanie treści religijnych w sposób przyjazny ale i prawdziwy. Dobrą inwestycją będzie porządne wydanie pisma świętego w wersji uniwersalnej, czyli dla dorosłych – taki prezent pozostanie w domu na lata, a Komunia jest obok Bierzmowania jedyną taką okazją, w której jak najbardziej pasuje podarować Pismo Święte. Opatrzone uroczystą dedykacją może być pięknym prezentem od rodzica chrzestnego.

Książki dla dzieci na I Komunię

Dla osób które nie chcą dziecku dawać klasycznego prezentu dobrą alternatywą jest zakupienie np. wszystkich trzech części ?Nieznanych przygód Mikołajka?, za całość zapłacimy około do 150 zł. Książka ta to opowieść o losach niesfornego chłopca o imieniu Mikołajek. Jego przygody oczarują nie tylko dziecko które obdarujemy ale również każdego członka rodziny który sięgnie po tą lekturę.

Nowe przygody Mikołajka, Znak.com.pl, 150 zł

Gościnny Rene, Sempe Jean- Jacques, cena ok.150 zł, wydawnictwo: Znak

Dla dzieci które lubią przygody i zagadki godnym polecenia jest zakupienie zestawu o przygodach trójki przyjaciół Feliksa Polona, Neta Bieleckiego oraz Niki Mickiewicz uczniów jednego z warszawskich gimnazjów. W chwili obecnej zakupić można 9 części, dziesiąta ukaże się w tym roku. Cena takiego prezentu nie przekroczy 350 zł. Obdarowane dziecko na pewno przez wiele dni będzie przeżywać przygody wspólnie z bohaterami lektury.

Rafał Kosik, Felix, net i nika,

Rafał Kosik, Felix, net i nika,

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów

Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności

Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek

Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2: Mała Armia

Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka

Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero

Autor : Rafał Kosik, całość zestawu ok. 350 zł , wydawnictwo: Powergraph

Książki religijne dla dzieci

Jeżeli nasze dziecko idzie do Komunii świętej, ale nie do końca rozumie dlaczego niedziela to dzień święty, ziewa na Mszy świętej bo nadal jej do końca nie rozumie wtedy wart zakupić mu w prezencie książkę o. Leona Nabita Pt. ?Dla dzieci o Mszy świętej? . Książka ta odpowiada na wiele pytań zadawanych przez dzieci i pomaga im zrozumieć czym jest Msza święta. Jest do doskonały i niedrogi prezent na Pierwszą Komunię Świętą który podbił serca wielu rodziców i co najważniejsze ich dzieci.

Autor: o. Leon Knabit, Kiljańczyk- Zieba Justyna, cena: 29.90, wydawnictwo: Znak

o. Leon Knabit, Justyna Kiliańczyk-Zięba

Albumy na I Komunię

Albumów na rynku jest bardzo dużo. Można znaleźć albumowe wydania Atlasów geograficznych, Atlasy Zwierząt i Roślin itp. Wydania te są piękne i kolorowe z reguły bardzo solidnie wydane. Jest to dobry pomysł na prezent, jednak ma duży minus – tego typu książki na początku nie każde dziecko doceni. Dopiero z czasem kiedy będzie starsze przyda mu się taki album w szkole czy na półce i dopiero wtedy będzie do niego zaglądać. Dlatego tutaj trzeba bardzo dobrze rozważyć jaki album (dopasować do zainteresowań dziecka), aby książka nie trafiła na półkę na kilka lat i tam się kurzyła zanim zostanie doceniona.

Atlas zwierząt dla dzieci, Wydawnictwo Sowa, 20-30 zł

Nietypowo – e-czytnik

Dla osób które nie są do końca przekonane do tego czy dziecko na pewno będzie chętnie czytało książkę można kupić czytnik do e-booków. Jest to połączenie typowej książki z przyjemnym w użytkowaniu gadżetem, który przekona dziecko do czytania. Ciekawą alternatywą jest e- czytnik Trekstor 3.0 . Sam miałem okazje korzystać z tego urządzenia dlatego z czystym sumieniem mogę je polecić. Oto jego główne cechy:

Czytnik Trekstor 3.0 to połączenie prostoty z funkcjonalnością klasycznych rozwiązań. Przy projektowaniu urządzenia uwzględniono wszystkie najważniejsze cechy wymagane przez klientów na całym świecie.

Trekstor obsługuje e-booki w najpopularniejszych formatach: PDF, ePub (wsparcie dla Adobe DRM), FB2, TXT. Można na nim również słuchać muzyki w formatach: MP3, WMA, WAV, OGG. Urządzenie wyświetla kolorowe obrazy grafiki i zdjęcia w formatach JPG, BMP, GIF, PNG. Umożliwia pokaz slajdów z podkładem muzycznym.

Po zakupie na czytnik można wgrać praktycznie każdą książkę. Ciekawą niespodziankę przygotował sklep Empik. Po zalogowaniu na koncie empik.com otrzymujemy dostęp do 6000 całkowicie darmowych tytułów.

Czytnik e-booków Trekstor 3.0, 229,99 zł

Czytnik e-booków Trekstor 3.0, cena: 229,99 zł, Emipk.pl

Więcej pomysłów na prezent I Komunię

Artykuły podobne