Jaki prezent na ślub będzie najbardziej odpowiedni?

Total
0
Shares

Ślub to bez wątpienia jeden z ważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. To chwila piękna, wzruszająca i bardzo emocjonalna. Jednak oprócz wartości stricte duchowych, ślub związany jest także z kwestią wyboru odpowiedniego prezentu. Jaki prezent na ślub będzie zatem najlepszy? Gotówka, vouchery, sprzęt gospodarstwa domowego a może pakiet SPA dla młodej pary? Postaramy Wam udzielić kilku odpowiedzi na te jakże ważne pytania.

Relacje z nowożeńcami a prezent ślubny

W zależności od tego, jakie relacje łączą Was z Nowożeńcami prezenty mogą być zróżnicowane. Najbliższa rodzina, czyli rodzice, rodzeństwo, bądź dziadkowie są najbliżej potrzeb Nowożeńców. W związku z tym mogą oni podarować taki prezent, o którym Nowożeńcy wspominali, że chcieliby go dostać. Jeśli Małżonkowie wprowadzają się do nowego mieszkania ? zazwyczaj potrzebują sprzętu i umeblowania. Jeśli natomiast mają już ułożone sprawy mieszkaniowe ? dobrym prezentem będą podróże i przeżycia dla Młodych. Jeśli są pasjonatami dzieł sztuki ? interesujący obraz na pewno przypadnie im go gustu. Z kolei ciocie, wujkowie, siostry i bracia cioteczni, kuzyni, kuzynki ? jednym słowem rodzina dalsza zazwyczaj stawiają po prostu na gotówkę. Jest to najbezpieczniejsza forma prezentu, którą Młodzi mogą w odpowiedni dla siebie sposób spożytkować. Natomiast przyjaciele na tyle znają Młodą Parę, że mogą sobie pozwolić na prezent niestandardowy, oryginalny, zaskakujący. Taki, który będzie idealnie pasował do osobowości. Może być to prezent odwołujący się do przeżyć, dobrej zabawy czy relaksu. Znajomi dalsi wybierają natomiast gotówkę.

Listy prezentowe

Para Młoda bardzo często podpowiada gościom, jaki prezent chciałaby otrzymać z okazji ślubu. Nowożeńcy opracowują tak zwane listy prezentowe. Pojawią się tam żelazka, tostery, sprzęty grające, pościele i inne akcesoria gospodarstwa domowego. Takie listy to znaczne ułatwienie dla gości, ponieważ zyskują oni pewność, że prezent będzie na pewno trafiony.

Listy prezentowe

Źródło: e-narzeczeni.pl

Gotówka

To najbezpieczniejsza forma prezentu ślubnego ? zawsze się przyda! Rodzice chrzestni, dziadkowie czy rodzeństwo nie powinni schodzić poniżej 500 złotych od pary. A rodzice z kolei nie powinni dać mniej niż 1000 złotych. To absolutne minimum, o jakim piszą Internauci na forach ślubnych. Zasada jest prosta ? im większe pokrewieństwo, tym wyższa kwota powinna się znaleźć w kopercie.

Gotówka

Źródło: szwedshop.pl

Prezenty pożyteczne

Prezenty pożyteczne to takie prezenty, które mogą się po prostu przydać. Młodzi bardzo często tuż przed ślubem albo też tuż po ślubie zakupuj swoje własne mieszkanie. Wówczas prezenty praktyczne takie jak zastawa stołowa, garnki, żelazka, tostery czy kuchenki mikrofalowe będą jak najbardziej wskazane. Sprzęt typu RTV/AGD jako prezent z okazji ślubu to doskonała pomoc nowożeńcom w ich samodzielnym starcie.

Sprzęt AGD

Źródło: technowinki.onet.pl

Prezenty pełne emocji

Bardzo fajnym trendem prezentowym w ostatnich czasach są prezenty odwołujące się do przeżyć. Skok ze spadochronem, masaż kamieniami wulkanicznymi, pakiet SPA czy przygoda narciarska we dwoje to tylko nieliczne z prezentów, jakie możecie podarować nowożeńcom z okazji ślubu. Prezenty aktywne to świetna alternatywa dla tych, którzy nie chcą dawać tradycyjnych i oklepanych prezentów. Młodzi na pewno ucieszą się ze wspólnego lotu balonem czy kolacji przy świecach dla dwojga w romantycznej restauracji.

Weekend SPA

Źródło: wordpress.com

Ciekawe formy prezentów ślubnych możecie odnaleźć w Wyszukiwarce Prezentów JakiPrezent.pl.

Artykuły podobne

Chomik na USB

Rodzice wiedzą, jak kończy się początkowa fascynacja malucha posiadanym przez nie zwierzątkiem: z początku dziecko poświęca mu mnóstwo czasu, karmi, głaszcze, bawi się, ale po jakimś czasie emocje opadają ?…
Zobacz więcej ...