Jaki prezent podarować nauczycielowi na zakończenie roku?

Total
0
Shares

Jaki prezent podarować nauczycielowi – pomysły, które się przejadły

Jaki prezent podarować nauczycielowi na koniec roku, na jego początek lub na dzień nauczyciela 14 października? Poniżej kilka podpowiedzi, jak wyrazić swoją wdzięczność nauczycielowi za cały rok pracy z dziećmi i nie tylko. Niestety nie napiszę o czekoladkach i kwiatach, bo po to zawsze możesz pójść w ostatniej chwili do kwiaciarni i sklepu spożywczego. Poszukałam za to bardziej kreatywnych pomysłów. Wdzięczność będzie doceniona i nie pójdzie nauczycielce lub nauczycielowi w bioderka ani też nie będzie wyrzucony do kosza kiedy zwiędnie.

Jaki prezent podarować nauczycielowi – wywiad wśród nauczycieli

Przeprowadziłam wywiad wśród nauczycieli i z ich opinii wynika, że najbardziej cieszą ich ciekawe książki (niekoniecznie dotyczące przedmiotu jakiego nauczają). Dodatkowo możesz dokupić elegancką zakładkę do książki lub taką wykonaną własnoręcznie ze zdjęciem całej klasy i zabezpieczoną laminowaniem. Panie nauczycielki, nie pogardzą piękną biżuterią. I nie chodzi o to, by wydawać na to majątek, ale jeśli kwiaty kosztują między 30-100 zł, to w tej cenie można podarować im prezent na lata w postaci eleganckiej bransoletki czy kolczyków.

Jaki prezent podarować nauczycielowiDroższe prezenty za całokształt kilkuletniej pracy z podopiecznymi

Wieczne pióro, zegarek czy skórzana teczka to już bardziej eleganckie i zdecydowanie droższe upominki. Nadają się nawet dla profesorów z uczelni albo na podziękowanie pedagogowi za całokształt wspólnej pracy. Przykładowo pióro z grawerem to koszt ok. 200 zł. Na takie cuda natrafiłam ostatnio w punkcie gdzie dorabia się klucze. Z takich prezentów, które są podsumowaniem wielu lat nauki, polecam też zrobić, z całą klasą, fotoksiążkę z opisanymi wspomnieniami i podziękowaniami. Potrzeba na to jednak około miesiąca. Jeśli dzieci są małe, niech każde narysuje obrazek dla nauczyciela, który zeskanowany możesz umieścić obok zdjęcia dziecka z życzeniami. Podziękowaniem za całokształt, może być też bon na masaż w salonie Spa.

Jaki prezent podarować nauczycielowi – kilka ciekawych pomysłów

Poszukaj filiżanki z motywem przedmiotu, który prowadzi nauczyciel np. dla pana od muzyki, będą to pięciolinie z nutkami, dla nauczyciela biologii naszkicowane zwierzę. Do takiej filiżanki idealnie ?siądzie? herbatka na uspokojenie lub z melisy i dodatkowo płyta z dźwiękami natury np. ptaków, lasu, czy z szumem morza. Spinki do mankietów w kształcie linijki i kątomierza, bilet do teatru, kubek termiczny, żeby kawa na biurku szybko nie wystygła, telegram z czekolady z napisem ?super nauczyciel?, ręcznik z haftem ?Nauczyciel z klasą?, elegancki piórnik, pendrive? Możesz też ozdobić zeszyt metodą scrapbookingu i podpisać go ?Notes Pani Profesor?.

Prezenty zrobione własnoręcznie przez dzieci

Jaki prezent podarować nauczycielowiJeśli nauczyciel zna się na żartach możesz zamówić mu wcześniej koszulkę z napisem ?Jeszcze zrobię z was ludzi!?. Z całą klasą zaś można zrzucić się na śmieszny tort z tablicą i narzędziami, którymi nauczyciel posługuje się na lekcjach. Koszyk z opisanymi akcesoriami do pierwszej pomocy też może rozbawić niejednego nauczyciela. Co w nim? Tabletki na ból głowy i gardła, stopery do uszu (na głośne przerwy), żel kojący do nóg (gdy bolą od długiego stania), krem do rąk (na skórę wysuszoną od kredy), słodkości (na poprawę humoru) i czerwony długopis (do jak najrzadszego poprawiania błędów). Może w ładnym słoiku zamknięcie kolorowe cukierki typu M&M?s z karteczką ?Keep calm and teach on?. Z tym napisem możecie podarować również poduszkę, torebkę czy T- Shirt. Pan lub pani od matematyki, na pewno ucieszą się ze specjalnego zegara matematyka.

Odciski palców całej klasy na obrazku z drzewem to bardzo oryginalny pomysł na pamiątkę dla ulubionego nauczyciela lub wychowawcy. Podobnie jak obraz z roztopionymi suszarką różnokolorowymi kredkami woskowymi, czy po prostu pudełko z Kinder jajkami i osobistymi podziękowaniami od każdego. I ostatni pomysł to karykatura nauczyciela, ale taka wesoła, namalowana na zamówienie.

Jeśli już koniecznie chcecie podarować kwiaty to…

Zróbcie to w oryginalny sposób. Miałam nie pisać o kwiatach, ale jednak napiszę dwa zdania. Jeśli już bardzo chcecie kupić coś żywego i pachnącego, to zamiast zagracających dom kilkudziesięciu bukietów, polecam każdemu dziecku wręczyć po długiej czerwonej róży i powiedzieć, żeby podarowało nauczycielce gdy będzie odbierać od niej dyplom. Ciekawym pomysłem jest pomalowana własnoręcznie doniczka z roślinką i podpisem ?Dziękuję, że pomaga mi Pani/Pan rosnąć?.

Artykuły podobne

Społeczność Zaangażowanych Rodziców

Informacja jest na wagę złota. Temu, kto ją posiada i umie wykorzystać może przynieść wymierne korzyści.  Kopalnią informacji są prasa, książki, coraz częściej też telewizja i oczywiście internet. Ten ostatni…
Zobacz więcej ...