Kolorowanki dla dzieci – przegląd miejsc z twórczymi bazgrotami

Total
0
Shares

Kiedy dzieci przychodzą z przedszkola czy ze szkoły zdarza się, że nie wiedzą, co mogą zrobić w wolnym czasie. Rozwiązanie natomiast jest bardzo proste ? może bowiem zająć się kolorowaniem obrazków. Pomagają ćwiczyć sprawność manualną, szczególnie precyzję, rozpoznawać i dobierać kolory, rozwijają wyobraźnię. Starsze dzieci natomiast mogą wypełniać kolorowanki ze wskazówkami tzn. konkretny kolor tła odpowiada konkretnej liczbie czy po otrzymaniu gotowego obrazka oraz jego konturu ? wypełnienie go tak, aby były jak najbardziej podobne.

Czy Twoja pociecha ogląda z zaciekawieniem bajkę, którego bohaterem jest Elmo, znany z kanału Minimini? Jeżeli Twoja odpowiedź jest twierdząca proponujemy książeczkę ?Świat Elmo. Cz. 6 ? Śpiewanie, Rysowanie, Halo Halo!?. Razem z bohaterami tejże bajki dzieci mogą zdobyć nową wiedzę związaną z przyrodą czy tym, co dzieje się wokół każdego dnia.

Świat Elmo cz.6 Śpiewanie i Rysowanie, jakiprezent.pl

Jeśli Twoje dziecko uwielbia oglądać bajki na kanale Minimini, ma swoich ulubionych bohaterów, z którymi najchętniej nie rozstawałby się jest na to rada! Na stronie internetowej miniminiplus.pl można znaleźć zarówno kolorowanki elektroniczne np. abecadło, cyfry, kolory, bajki, rośliny, zwierzęta, tematyczne encyklopedie. Znajdują się oprócz tego kolorowanki do wydrukowania i samodzielnego pokolorowania np. bohaterowie bajek, literowe chochliki, owoce, rybki Minimini.

Inne propozycje kolorowanek online znajdziemy na stronie kolorowankimalowanki.pl. Tematyka obrazków jest różna ? poczynając od rozróżniania kolorów poprzez zabawki np. klocki LEGO, aż po opis jakichś czynności związanych na co dzień z życiem dziecka czy bohaterów bajek.

Z kolei portal buliba.pl proponuje zarówno kolorowanki online, jak również do wydrukowania i co ciekawe ? propozycje innych zabaw kreatywnych. Tematyka kolorowanek elektronicznych to np. zwierzęta, zabawki, żywność, kolorowe kredki umożliwiające tworzenie własnych obrazków. Kolorowanki do wydruku koncentrują się na przyrodzie, życiu na wsi. Jest również możliwość rysowania obrazków według wzoru.

Spory zasób tematycznych i spersonalizowanych kolorowanek oferuje strona miastodzieci.pl. Dzieci mogą wybierać do kolorowania bohaterów bajek np. Disney’a, aktualne wydarzenia np. Andrzejki, Dzień Nauczyciela, związane z przyrodą, spędzaniem wolnego czasu, porami roku. Każde dziecko pewnie znajdzie dla siebie coś interesującego. Polecamy tą stronę również dlatego, iż zawiera różne rodzaje gier i zabaw również piosenki, bajki, scenariusze zajęć z dziećmi, które przydadzą się nie tylko rodzicom i innym opiekunom, ale także specjalistom pracującym z dziećmi. Dzięki tej stronie opiekunowie mogą zainspirować się podróżami, jakie można odbyć czy ciekawymi wydarzeniami, na które warto się wybrać.

Ze względu na walory edukacyjne polecamy stronę czasdzieci.pl, na której można znaleźć kolorowanki do wydrukowania z bohaterami bajek, czy poświęcone jakiemuś wydarzeniu. Są na niej również bajki w formacie mp3, które rodzice będą mieli możliwość odtworzyć, gdy z jakiegoś powodu nie mogą przeczytać samemu dziecku książki. Na stronie znajdują się również tradycyjne bajki, quizy, czytanki, ubieranki, zabawy edukacyjne. Ponadto walorem strony są komentarze do gier i ich funkcje rozwojowe, jak również propozycje spędzania wolnego czasu w domu, w mieście i poza miastem. Korzystają zatem i dzieci i ich rodzice czy inni opiekunowie, uzbrojeni w wiedzę i pomysły do wykorzystania każdego dnia.

Crayon Tips, pixelperfectdigital.com

Ciekawym rozwiązaniem dla rodziców jest również portal maluchy.pl, na którym można znaleźć nie tylko przykłady zabaw dla dzieci takich jak np. tematyczne kolorowanki do wydrukowania i zabaw z dziećmi. Strona jest podzielona na poszczególne bloki tematyczne, do których należą: ciąża i poród, dziecko, kobieta, dla dzieci, rodzina, podróże, zobacz koniecznie zawierające jeszcze więcej kategorii do wyboru, w zależności od sytuacji. Wieloaspektowa zawartość strony, podobnie jak kilka wcześniejszych, podobnych portali jest godna polecenia.

Więcej pomysłów na prezenty dla dzieci znajdziesz na jakiprezent.pl

Artykuły podobne

”Znajdź pieska”, ”Znajdź kotka” – czyli książeczki do szukania

Wszyscy dobrze wiemy, iż książki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Pomagają rozwijać język i słownictwo, rozszerzają świadomość i świat dziecka, pobudzają fantazję, dzięki nim dzieci mogą poznawać nowe zwierzęta, przedmioty…
Zobacz więcej ...