Prezent dla teściowej, z którą mamy trudne relacje

Total
0
Shares

Prezent dla teściowej, to tak jak ona czasami, trudny orzech do zgryzienia. Jakby nie było, czy jest miło czy nie miło, ona też jest naszą potencjalną prezentobiorczynią. Dzień teściowej wypada 5 marca, ale proponowane tutaj pomysły pasują również dla niej na imieniny, urodziny, Boże Narodzenie. Baaa! Nawet w Dniu Matki byłoby dobrze gdybyś chociaż chwycił za telefon i wybrał numer do swojej “drugiej mamy”.

Pomysł na prezent dla teściowej w pigułce

Rozejrzyj się po jej domu, co ma na pułkach, czym lubi się otaczać, co słuchać. O czym może rozprawiać godzinami, ku twojej uciesze 😉 Gdzie lubi wychodzić. Jakie ma dodatki do swojej garderoby. Na pewno wysyła wiele takich sygnałów. Jeśli mimo to obawiasz się, że nie trafisz z podarunkiem, podpytaj teścia lub twojego partnera/ partnerki.

Najlepszy prezent dla teściowej

to film z jej przeszłości. Poproś o pomoc teścia i partnera/ partnerkę. Niech znajdą albumy ze zdjęciami teściowej z młodości. Zeskanuj je. Może uda się też znaleźć, w waszych aktualnych cyfrowych zbiorach, jakiś film z nią. Nagraj z resztą członków rodziny video życzenia dla niej, choćby komórkami. Jeśli już zbierzesz wszystko posklejaj to w prostym programie do tworzenia filmów np. Windows Mowie Maker, w Filmorze lub w aplikacji Quick. Dodaj ładne teksty z życzeniami i muzykę. Wzruszenie teściowej gwarantowane!

Jakie kupić akcesoria kuchenne na prezent dla teściowej?

Prawie wszystkie są praktyczne: komplet kieliszków, książka kucharska, wyciskarka do owoców czy też mechaniczny i podświetlany młynek do soli. Jeśli lubi kawę, przyjemność może jej sprawić ręczna kawiarka lub kawa smakowa np. waniliowa lub orzechowa. Jeśli wciąż użala się, że tyle już łez wylała nad swym losem, możesz sprezentować jej krajalnicę do cebuli. Starsze panie lubią też serwetki i obrusy. Wymierz po cichu stół i znajdź podobny rozmiar w sklepie wnętrzarskim.

Co kupić do ogrodu na prezent dla teściowej?

Nie lubi siedzieć w kuchni tylko w ogrodzie? Kup teściowej stylowe doniczki, ochraniacze na kolana, fartuch ogrodowy z kolorowymi narzędziami: łopatką, pazurkami i grabkami do plewienia. Nasionka jakiejś niespotykanej roślinki. Gadżety typu prysznic solarny, przenośna lodówka, opryskiwacz – pompka, montowany do butelki lub ozdobne tabliczki do opisania posadzonych roślin. Dla relaksu zaś: kosz piknikowy, leżak i parasol, jeśli jeszcze nie ma.

Jak trafić z kosmetykami na prezent dla teściowej?

Podglądnij w łazience, jakich kremów używa i kup to samo, oczywiście nie zapomnij o pięknym opakowaniu. Jeśli teściowa lubi “wyjścia” i dopieszczanie się, zafunduj jej wizytę w Spa. A może ręcznik z wyhaftowanym imieniem?

Jak nie urazić “drugiej mamy”?

Postaraj się ją delikatnie wyczuć. Przykładowo, pisałam o kosmetykach, ale i tu możesz popełnić faux-pas. Zwykłe, choć pachnące mydełko, może być odebrane jako sugestia bycia brudnym lub brzydko pachnącym. Jeśli jednak pójdziesz do mydlarni i wybierzesz zjawiskowe i kolorowe mydło z kawałkami czegoś w środku – jest duża szansa, że mama przyjmie je z ochotą, a nawet postawi jako ozdobę w łazience.

Podobnie z kwiatami… Nie kupuj tych o nazwie “języki teściowej”. Jeśli twoja teściowa nie ma poczucia humoru, będziesz śmiał się tylko ty. Zamiast zaś róży, czy kaktusa z kolcami wybierz bezpiecznie storczyka w doniczce lub kwiaty cięte, jeśli wiesz, że jest ich fanką.

Nie kupuj też pantofli. Jeśli teściowa jest przesądna będzie podejrzewać, że chcesz się z nią pokłócić.

Jaki prezent dla teściowej jest jeszcze bezpieczny?

Jeśli ma już wnuczki, może to być ramka cyfrowa ze zdjęciami waszej rodzinki. Możesz też sprawić jej modny szalik lub apaszkę.
A gdy zdrowie szwankuje na pewno przyda się jej ciśnieniomierz lub zestaw witamin.

Ulubiona muzyka poważna albo wspólne wyjście na jakiś dobry koncert (tylko nie rock’owy:)), może do teatru, kina czy na spacer ? będzie to dobra okazja by dowiedzieć się o sobie czegoś więcej.

W zasadzie prezenty dla teściowej mogą być takie jak dla własnej mamy, może nieco bardziej stonowane. Im lepiej ją poznasz, tym większa szansa, że prezent będzie trafiony.

Jeśli bardzo nie lubisz się z teściową i żadne próby pogodzenia się nie wychodzą, możesz pół żartem pół serio kupić jej prezent, który przytrze jej nosa. Zapraszam do artykułu.

Artykuły podobne

5 uniwersalnych prezentów, które warto mieć dla niespodziewanego gościa

Nigdy nie możemy przewidzieć czy w te święta odwiedzi nas niezapowiedziany gość. Ktoś z dalszej rodziny lub znajomy, który nie miał się gdzie podziać w wigilijny wieczór. A może osoba…
Zobacz więcej ...