Bajki i baśnie dla dzieci odgrywają ważną rolę w procesie wychowania. Dzięki nim dziecko dowiaduje się co jest dobre, a co jest złe. Zaś każde dziecko lubi jak czyta się mu w ciągu dnia, a w szczególności przed snem. W księgarniach znajdziemy bajki, które są znane nam od pokoleń i takie, które są nowoczesne. Jeśli nie wiesz jakie pośród nich wybrać, zobacz na naszą listę 5 najlepszych bajek, które każde dziecko powinno mieć w swojej domowej bibliotece.

1. Na pewno nie powinno zabraknąć "Sto Bajek" Jana Brzechwy. Dzieci odkryją mądre, ciepłe i pełne humory opowieści, a dorośli na nowo przeniosą się do świata niezapomnianych wierszy i opowieści. Szata graficzna to połączenie klasyki z nowoczesnością. Na końcu książki dzieci znajdą słowniczek ze słowami, które wyszły z użycia.

Sto bajek Jan Brzechwa, Wydawnictwo Bajka

Cena:45,49 zł

2. Następna książka to "24 baśnie przed nastaniem Wigilii". Znajdziemy w niej baśnie i legendy z całego świata. Czytając je w grudniowe wieczory, zapiszą się w umyśle dziecka niezwykle wyjątkowo.

24 baśnie przed nastaniem Wigilii, Olesiejuk

Cena: 22,99 zł

3. Nie może zabraknąć klasycznych baśni dla dzieci, które nigdy nie wychodzą z mody. "Magiczny Świat Baśni" zawiera ponad 25 opowieści, które towarzyszą nam od wieków, przekazując nieprzemijające wartości: Jaś i Małgosia, Brzydkie Kaczątko, Kopciuszek, Śpiąca Królewna i inne. Dodatkowo baśnie są przepięknie zilustrowane.

Magiczny Świat Baśni, Zielona Sowa

Cena: 46,99 zł

4. Dla dzieci, także tych starszych na pewno ucieszy kolekcja książek o Kubusiu Puchatku. Od wielu lat książki o Kubusiu Puchatka należą do jednych z ulubionych przez dzieci, młodzież oraz dorosłych lektur.

Kubuś Puchatek - kolekcja, Nasza Księgarni

Cena: 93,99 zł

5. Nie można zapomnieć o "Baśniach i legendach", które są częścią naszej tradycji. Przekazują małemu czytelnikowi obyczaje, wiedzę o symbolach, wierzenia oraz sposoby myślenia i działania.

Baśnie i legendy, Book House

Cena: 32,99 zł

Wszystkie zamieszczone bajki oraz inne do zakupienia w sklepach empik.com

Więcej pomysłów na najlepsze bajki dla dzieci

Artykuły podobne