Koleżanka zapytała mnie ostatnio, czy nie polecałbym może jakiejś kamery. Sądziłem, że chodzi o apart fotograficzny. Sprzęt jest dziś tak zaawansowany, że zrobi się świetne zdjęcia, a przy okazji i parę filmów nakręci. Ale przecież można i spojrzeć na to z drugiej strony – z dobrą kamerą, kręcąc, równie dobrze można robić sensowne zdjęcia. Znajoma potrzebowała kamery akurat do pracy, ale z myślą o rodzinie taki sprzęt faktycznie mógłby być lepszym pomysłem. O aparat fotograficzny, lepszy oczywiście, boimy się. O obiektywy, czy o prostu – żeby się nie wybrudził. Filmów za dużo więc się nie nakręci. Z tańszym nawet nie ma co zaczynać – jakość najczęściej jest mierna.

Tymczasem z dobrą kamerą i uroczystości dla nas ważne sfilmujemy, i zdjęcia kiedy trzeba się zrobi. Jeśli ma też właściwy rozmiar, to miejsca za dużo nie zajmie. No i ważne, żeby koszt nie obciążył za bardzo domowego budżetu.

Sony HDR-CX115E – idealny sprzęt dla statystycznego Kowalskiego. Kamera cyfrowa HD na kartę pamięci z przetwornikiem 4.2 Mpix, 25-krotnym zoomem optycznym, 300-krotnym zoomem cyfrowym, stabilizatorem obrazu oraz 2.7-calowym ekranem dotykowym. 

Za optykę odpowiada najczęściej montowany w Sony obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar. Ogniskowa od 2,5mm do 62,5mm. Znajdziemy tu też sporo ułatwiających, ale i nie przekombinowanych technologii. Steady Shot – odpowiada za stabilizację, BIONZ – to procesor optymalizujący jakość obrazu, ClearVid CMOS – odpowiada za czułość, dynamizm, i klarowność obrazu. Nagrywamy w formacie AVCHD, Dolby Digital, a zapisujemy na kartach SD.

Ile: 1154zł

Gdzie: camino.pl

Artykuły podobne

Nokia C7

Telefonów na rynku bez liku. Jak wybrać ten najlepszy, najbardziej nam pasujący, najodpowiedniejszy? Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie – do czego miałby nam służyć? Do dzwonienia i smsowania, czy…
Zobacz więcej ...