Sześć praktycznych akcesoriów Nordic Walking

Total
0
Shares

Jesień w pełni. I to ta złota – Polska. Liście się mienią, ciepłe powietrze i bajeczne krajobrazy to wymarzone warunki do nordic walking’u. Należy jednakże pamiętać o elementarnych zasadach sportu. Właściwa rozgrzewka i ekwipunek. Chroniący przed miejscami chłodniejszym wiatrem, ale i oddychający. Trzymający ciepło, ale nie rozgrzewający. Pomagający nam, a nie karzący za ambicję na szlaku.

Na nogi idealne będą spodnie Mateo od Campusa. Trekkingowe z bawełny, poliestru w systemie Quick Dry. Nogawki są regulowane, profilowane, z kieszenią boczną zapinaną na zamek. Anatomiczny krój i dodatkowo dwie kieszenie z przodu i z tyłu.

Ile: 141,55zł

Gdzie: sportowy-sklep.eu

Klatkę piersiową osłoni, co prawda przeznaczony do biegania, Momentum II Softshell z Salomona. Z systemem ClimaWind skutecznie chroni przed wiatrem i zapewni elementarną termikę.

Ile: 279zł

Gdzie: sklepzakopane.pl

Jeśli mamy na nosie okulary, a warto je ze sobą zabierać, przydałoby się do nich odpowiednie zabezpieczenie. Za niewielką cenę dostaniemy sznurek Arctica. Lekki, chroniący przed uszkodzeniami i zsuwaniem się okularów.

Ile: 6zł

Gdzie: asport.pl

Warto też zadbać o dłonie. Rękawice Leki Summer Shark Short są co prawda na okres letni, ale spokojnie powinny i wystarczyć na 3 sezony. Zintegrowany system trzymania kijków, regulacja z rzepem Velcro, oddychające, wzmocnione w najbardziej newralgicznych miejscach.

Ile: 119zł

Gdzie: tirolski.pl

Przy pokonywaniu różnych tras w różnych warunkach należy pamiętać o zabezpieczeniu sprzętu. Tu sprawdzą się nakładki gumowe Neverland. Z uniwersalnym rozmiarem 11mm, z metalowymi zabezpieczeniami zapobiegającymi przebiciu.

Gdzie: outdorzy.pl

Ile: 13zł

A po wszystkim możemy schować nasze kijki w pokrowiec marki Leki. Klamra zabezpieczająca przed wypadnięciem. Z dodatkową taśmą na doczepienie rzeczy.

Ile: 40zł

Gdzie: tirolski.pl

Artykuły podobne