Klucz do pięknych włosów

Total
0
Shares

Najwspanialsza nawet fryzura nigdy nie będzie wyglądała naprawdę zjawiskowo, jeśli włosy nie będą wystarczająco zadbane i wypielęgnowanie. Niestety, niektóre typy włosów, pomimo różnych prób poprawienia ich kondycji, wciąż sprawiają ich posiadaczkom wiele trudności. Co więc zrobić z włosami, które się przetłuszczają lub wypadają?

Włosy przetłuszczające się

Przede wszystkim przyda się szampon regulujący wydzielanie łoju, ale nieprzesuszający skóry (jej wysuszenie może doprowadzić do odwrotnego efektu, czyli zwiększenia wydzielania łoju). Mitem jest, że nie należy zbyt często myć głowy. Włosy należy myć tak często, jak tego potrzebują.

Odżywka do włosów powinna być lekka, ale nawilżająca pozostałą długość włosów. Często bowiem chcąc zlikwidować przetłuszczanie się skóry głowy, zapominamy, że te zabiegi mogą być niekorzystne np. dla końcówek włosów. Sprawdzą się lekkie kosmetyki do włosów np. spray firmy Garnier oraz odżywki bogate w ceramidy i substancje odżywcze.

Nadmierne wypadanie włosów

Przyczyn może być wiele i nie zawsze da się je jednoznacznie ustalić. Włosy mogą nadmiernie wypadać z powodu przetłuszczającej się skóry głowy (nadmiar łoju może uszkodzić cebulki włosa). Aby pozbyć się wątpliwości, najlepiej udać się do lekarza i przy użyciu trichogramu zbadać stan skóry i cebulek włosów. Także ustalenie poziomu pierwiastków w organizmie przy pomocy analizy spektroskopowej będzie bardzo pomocne. Wówczas łatwiej będzie podjąć konkretne działania. Niestety bywa, że nadmierne wypadanie włosów bierze się np. z zaburzeń hormonalnych, a wówczas walka o każdy włos może być niezwykle trudna.

Artykuły podobne

Poduchy dla zakochanych

Zbliża się ślub Twoich znajomych, lecz nie wiesz co im kupić? Odradzam wszelkiej maści tostery, żelazka, czy patelnie, bo to zbyt oklepane. Pieniądze są zawsze mile widziane, lecz naprawdę? nie…
Zobacz więcej ...