Kształt nóg, a ubiór mężczyzny – jak dobrze wybrać?

Total
0
Shares

Zakup dobrze dobranych spodni dla mężczyzny nie jest wcale tak łatwą sprawą, jak mogłoby sie to początkowo wydawać. Zły fason, za dużo materiału w pewnych obszarach, a za mało w innych zamiast podkreślić twoje największe atuty, wydobędzie na światło dzienne te elementy, których wolałbyś nie eksponować. Dlatego też świadomość własnej budowy jest kluczowa przy wybieraniu odpowiednich spodni, ale także innych elementów garderoby.

1. Muskularne nogi

Źródło: http://image.yaymicro.com

Intensywne treningi niekoniecznie muszą oznaczać, że nagle zamienisz się w idealnego modela. W niektórych przypadkach zbyt duży fokus na mięśnie nóg i pośladków może spowodować, że twoja sylwetka wydawać się będzie krótsza i bardziej przysadzista niż w rzeczywistości jest. Kluczem, przy bardzo umięśnionych udach jest znalezienie dobrego krawca. Nie myśl, że w zwykłym sklepie sieciowym znajdziesz spodnie uszyte na kogoś o ponadprzeciętnie rozwiniętych mięsniach nóg.

2. Duża pupa

Źródło: http://www.armanishop.org

Największymi wrogami mężczyzn o dużych pupach są spodnie z wyraźnymi kieszeniami oraz marynarki i płaszcze z rozcięciem na tyle. Takie rozcięcie będzie się rozchodziło podkreślając to, co chcemy zakryć. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem dla panów o większych pupach są pełne marynarki, bez żadnych rozcięć.

3. Krótkie nogi

Źródło: /photos/men/01/2/1/12283M036001_1_1.jpg

Spodnie delikatnie zwężone na dole i absolutnie bez podwiniętych nogawek pozwolą na osiągnięcie efektu optycznego wydłużenia sylwetki. Ważnym aspektem jest również to, żeby spodnie nie były za długie, gdyż dodatkowy materiał zbierający się przy bucie będzie skracał nogi, zamiast je wydłużać. Dlatego też lepiej dopłacić parę złotych i zabrać spodnie do krawca na skrócenie nogawek, niż próbować je podwijać, czy samemu ułożyć jakoś na bucie.

4. Duże stopy

Źródło: http://4.bp.blogspot.com

Panowie, którzy mają duże stopy zdecydowanie nie powinni nosić obcisłych, bardzo zwężanych na dole spodni, gdyż taki fason tylko uwypukli długość stóp tworząc karykaturalny obrazek. Także wybór odpowiednich butów ma znaczenie. Najlepszą opcją są buty o cienkiej podeszwie i jednolitej, delikatnej teksturze wysmuklające stopy. Masywne buty z wyraźnymi wzorami tylko przyciągną uwagę do za dużych stóp.

Artykuły podobne