Najlepsze gadżety do auta – dobre na prezent dla fana motoryzacji

Total
0
Shares

Każdy mężczyzna marzy o posiadaniu własnego auta. Nieważne, czy będzie to najnowsza
honda crv diesel czy też stary ale sprawdzony samochód odziedziczony po tacie. Sam samochód jest bardzo ważny, dlatego miłośnik motoryzacji zawsze dba o jego stan techniczny i wygląd. Niektórzy chcą, by ich auto wyróżniało się spośród innych, by było wyjątkowe. W stworzeniu takiego pojazdu przydatne mogą okazać się gadżety samochodowe. Współczesny rynek oferuje wiele zabawnych i śmiesznych gadżetów, jednak najważniejsze są te, które ułatwiają jazdę i poprawiają jej komfort.
Bardzo przydatne są podgrzewane szyby ? każdy kierowca wie, jak wiele problemów zimą sprawiają szyby. Są zaśnieżone, oblodzone i parują, przez co widoczność drogi jest bardzo ograniczona. Na szczęście podgrzewane szyby zapobiegają parowaniu ? wystarczy wcześniej zebrać śnieg z szyb i nacisnąć odpowiedni przycisk, by uruchomić podgrzewanie. Jest to gadżet oferowany przez wielu producentów aut.
Niektóre modele aut posiadają również specjalne, wbudowane foteliki dla dziecka. Dzięki nim rodzice nie muszą szukać w sklepie odpowiedniego fotelika dla swojej pociechy. Ponadto, wbudowany fotelik zapewnia takie same bezpieczeństwo, a więc spełnia swoją podstawową, jak i najważniejszą funkcję.
Od kilku lat bardzo popularne są urządzenia GPS, które pomagają kierowcy dotrzeć do celu. Coraz więcej właścicieli aut decyduje się na montaż takiego gadżetu ? GPS nie jest już drogą zabawką, najtańsze modele można kupić za około 150zł. Ten system nawigacji jest szczególnie przydatny dla tych, którzy za kierownicą pokonują wiele kilometrów i nie znają terenu, po którym się poruszają. Wśród osób, które są zawodowymi kierowcami czy dostawcami, system nawigacji GPS jest wręcz niezbędny dla prawidłowej pracy. Dla kierowców, którzy lubią w czasie jazdy komunikować się ze światem, jest jeszcze coś – wyświetlacz led. To dobry sposób by podziękować kierowcy, który wpuścił nas na pas, zareklamować lub po prostu uśmiechnąć się do innych. Świetna sprawa na wyprawę w więcej samochodów, kiedy można szybko zakomunikować innych uczestnikom podróży, co zamierzamy zrobić. Koszt takiej  waha się w przedziale 150 do 200 zł., w zależności od wielkości ekranu. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by zestaw posiadał homologację. Jej brak może skończyć się mandatem.

Wyświetlacz led, moto.wp.pl
Innym, coraz częściej spotykanym gadżetem jest uchwyt na kubek ? zazwyczaj znajduje się on po prawej stronie kierowcy, aby bez problemu mógł on sięgać po ulubiony napój w czasie podróży. Jest to przydatny gadżet zwłaszcza latem, w okresie wakacyjnym, kiedy temperatura powietrza przekracza 20 stopni i podróżowanie autem bez klimatyzacji jest uciążliwe. Samochodowy uchwyt na kubek, matama.pl

Dlatego też klimatyzacja jest kolejnym, niezbędnym gadżetem w samochodzie. Jest to rozwiązanie stosowane przy niemal każdym nowym modelu auta, ponieważ zapewnia komfort podróży bez względu na temperaturę.
Na rynku istnieje wiele gadżetów samochodowych ? niektóre są całkiem bezużyteczne, inne natomiast znacznie poprawiają jakość jazdy, dlatego też warto korzystać jedynie z tych wartościowych wynalazków.

*artykuł sponsorowany

Artykuły podobne