Z pewnością każdego roku o tej samej porze, w okolicy połowy listopada, tysiące o ile nie miliony rodziców na całym globie zadaje sobie to samo pytanie: co kupić dziecku jako prezent na mikołajki? Na pomoc spieszą same dzieci, zwłaszcza te w wieku szkolnym, bombardując rodziców co najmniej od września informacjami o tym jakie wspaniałe zabawki mają koledzy i koleżanki w szkole i jakże bardzo dziecko chciałoby taką zabawkę mieć.

Jeśli będziemy uważnie słuchać tych wypowiedzi uda nam się spisać z pewnością całkiem sporą listę zabawek, książek, sprzętu sportowego i urządzeń elektronicznych które według dzieci należą do kategorii idealny prezent na mikołajki. Oczywiście nie możemy ulegać świątecznemu szaleństwu w klimacie mikołajkowym i kupować wszystkiego o czym tylko dziecko kiedykolwiek zamarzyło, bo gdzie byśmy to wszystko przecież trzymali!

Dobrym prezentem dla starszych dzieci, zwłaszcza od osób które nie są z nimi na co dzień i nie znają dobrze zainteresowań dzieci, jest wręczenie bonu zakupowego do sieci sklepów z zabawkami i książkami. Wtedy dziecko będzie miało możliwość wybrania sobie prezentu zgodnie ze swoimi zainteresowaniami szybko zmieniającymi się w młodym wieku. Młodsze dzieci, a zwłaszcza maluszki do 1 roku, powinny dostawać wyłącznie takie zabawki i książki, które są zatwierdzone do odpowiedniego poziomu rozwoju. Pamiętajmy, że małe dzieci mają skłonność do wkładania do ust wszystkich nowych rzeczy, więc zabawki posiadające małe lub łatwe do urwania elementy nie będą dobrym prezentem na mikołajki czy pod choinkę. Sporo ciekawych pomysłów można znaleźć w dziale "prezent na mikołajki" (widok poniżej) – są to rzeczy ręcznie robione, unikatowe, które z pewnością zachwycą najmłodszych.

Wielu rodziców lub dziadków przy wyborze prezentu dla dziecka może inspirować się bohaterami kreskówek, które ogląda dziecko. W każdym sklepie zabawkowym można znaleźć wiele zabawek, gier planszowych, artykułów papierniczych czy też gadżetów z bohaterami bajek telewizyjnych zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Zwłaszcza w okresie przedświątecznym sklepy zabawkowe dbają o dostawy zabawek i innych najbardziej pożądanych oraz najintensywniej reklamowanych gadżetów… nie wspominając już o telewizji, która zasypuje nas reklamami zabawek, które nasze dzieci chciałyby zobaczyć w bucie bądź pod choinką. Reakcja najmłodszych na takie reklamy również podsunie nam pomysł co do tego, co ucieszy je najbardziej.

Artykuły podobne