Nowości na kompa – DIRT 3 i Starcraft II

Total
0
Shares

Colin Mcrae DIRT 3 miało swoją premierę już w maju tego roku. Kolejna część cyklu wyścigów samochodowych. W porównaniu do poprzednich części, a zwłaszcza do DIRT 2 zdecydowano się na powrót do konwencji wyścigów rajdowych. Koncesja od WRC pozwoliła twórcom zaprezentować wśród 100 różnych tras także 38 odcinków typu OES. Oprócz tego są tu jeszcze trasy uliczne USA, Monte Carlo, a nawet Afryka.

Sporo aut do wyboru. Począwszy od tak zwanych buggie, przez elektroniczne cudeńka na klasycznych rajdówkach skończywszy – Lancia Delta Integrale, Toyota Celica i Subaru Impreza 555.

Niejako ekstra są tu też trasy z X-Games. Zawody uliczne polegające na pokonywaniu przeszkód, "eleganckiej" jeździe, czy wykonywaniu poleconych zadań. Przykładowo – jazda z jednego punktu do drugiego w jak najszybszym czasie. Pokonać ją jednak trzeba kręcąc po drodze parę kółek, robiąc efektowny drift, czy mieszcząc się w slalomie. Jak to wygląda w rzeczywistości możecie zobaczyć na materiale promocyjnym DC-Shoes.

Niewątpliwym atutem  tej gry jest też to, że nie ma wygórowanych wymagań. Powinna spokojnie pójść na sprzęcie średniej klasy.

Ile: 119,90zł

Na Starcrafta II musieliśmy czekać całe 13 lat. Gra ujrzała światło dzienne w lipcu. Czym nas zaskoczono? Na początek oddano kampanię ludźmi. Terranie i Wings of Liberty to Jim Raynor , rebeliant, który walczy z Zergami.

Różne misje do wyboru, rozwój technologiczny, po drodze przygoda z Protosami. To jest oczywiście singleplayer. Na multiplayer tradycyjna walka RTS pomiędzy trzema starymi rasami.

Grając ludźmi odkryjemy nowe zabawki. Podziemne magazyny, radar odsłaniający ruchy wroga poza zasięgiem widzenia. Generalnie technika wśród tej rasy poszła bardzo do przodu.

Starcraft II na grywalności nie stracił (choć znajdę wielu, którzy powiedzą co innego), a zyskał na grafice. Silnik graficzny nieźle sobie radzi – na szczegółowej mapie dobrze oddaje trójwymiarowy charakter jednostek. Muzyka też niczego sobie. Wszystko to pociąga za sobą dość spore wymagania. Jeśli chcemy grać na 95 fps to powinniśmy posiadać Intel Core i7-2630QM, 8192 MB RAM, GeForce GTX 460M, LCD 15.6.

Ile: 159,90zł

Gdzie: obie w komputronik.pl

Artykuły podobne