Oryginalny pomysł na prezent ? skok spadochronowy

Total
0
Shares

Szukasz upominku, który będzie inny niż wszystkie? Chcesz sprawić bliskiej osobie niezwykłą niespodziankę? W takim przypadku pomyśl o wykupieniu skoku spadochronowego w tandemie ? to niezwykły sposób na emocjonujące chwile!

Skoki tandemowe cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Głównym powodem jest fakt, że dzięki nim praktycznie każdy może spełnić swoje marzenia o poszybowaniu w przestworzach i podziwianiu krajobrazów z lotu ptaka. Do odbycia skoku w tandemie nie potrzeba wcześniejszych szkoleń spadochronowych i badań lekarskich. Wystarczy tylko wybrać szkołę spadochronową, zakupić skok i w wybranym dniu stawić się na lotnisku, żeby przeżyć przygodę swojego życia. Właśnie to powoduje, że skoki tandemowe są tak chętnie wybierane w charakterze niebanalnych upominków.

Skok spadochronowy krok po kroku

Na początku należy wykupić skok tandemowy, a potem w określonym terminie przyjechać na lotnisko. Na miejscu odbywa się krótkie przeszkolenie bezpieczeństwa, podczas którego można dowiedzieć się więcej o przebiegu skoku. Następnie uczestnik otrzymuje wyposażenie i wstępuje na pokład samolotu, który wynosi go na wysokość od 3000 do 4000 metrów zależnie od wybranej opcji. W przypadku 3000 metrów swobodne spadanie trwa 30 sekund, dla 4000 metrów ? 60 metrów. Skoczek połączony jest specjalną uprzężą z instruktorem w skoku tandemowym, dlatego nie musi samodzielnie wykonywać żadnych czynności związanych z obsługą spadochronu i lądowaniem. Potem wystarczy tylko jeden krok w przestworza, aby poszybować jak ptak. Lądowanie jest miękkie, wobec tego nie trzeba obawiać się o kontuzje.

Skok spadochronowy dla każdego

Ze skoków w tandemie mogą skorzystać praktycznie wszyscy ? młodsi i starsi, także seniorzy i osoby poniżej 18. roku życia za pozwoleniem swoich opiekunów. Nie trzeba posiadać także specjalnej kondycji. Wśród jedynych przeciwwskazań znajdują się ostre stany chorobowe układu krążenia, oddechowego, epilepsja, uszkodzenia kręgosłupa. W związku z tym kupując ten prezent, ryzyko, że nie obdarowany nie będzie mógł z niego z skorzystać, jest minimalne.

Gdzie wykupić skok tandemowy?

Aktualnie na terenie całej Polski działa wiele szkół spadochronowych. Warto wybierać te z wieloletnim doświadczeniem i profesjonalnym zapleczem, żeby skok odbył się bez ryzyka. Do wykupienia skoku zaprasza między innymi firma SkyDive, która oferuje swoje usługi w trzech lokalizacjach na terenie Polski: w Kruszynie koło Włocławka, w Przasnyszu i w Kamieniu Śląskim. Rezerwację skoku tandemowego można wykonać pod adresem: skydive.pl.
Przy zakupie skoku na upominek warto zdecydować się na voucher prezentowy. W ten sposób osoba, która go otrzyma, będzie mogła samodzielnie wybrać jego termin. Oczywiście, jeżeli robi się niespodziankę, na przykład skok ma być elementem wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego, datę i godzinę warto zarezerwować od razu.
Jeżeli chcesz zrobić wyjątkowy upominek bliskiej osobie, w takim przypadku pomyśl o zarezerwowaniu skoku tandemowego. Taka niecodzienna niespodzianka to pamiątka na długie lata!

Artykuły podobne