Parrot – głośnomówiące zestawy car-audio

Total
0
Shares

Systemy głośnomówiące Parrot znam już od jakiegoś czasu. Nie dalej, jak 3 lata temu miałem okazję konfigurować jeden z nich w oparciu o nokię e66. Był to system na stałe wbudowany w Subaru Legacy, rocznik chyba 2009. Przymierzając się myślałem, że wszystko pójdzie gładko. Auto pierwsza klasa, system także markowy. Do dziś nie wiem, czy to była wina telefonu, czy samochodu, ale za cholerę nie byliśmy w stanie sprzężyć ze sobą sprzętu. I serwis Nokii to sprawdził, i serwis Subaru. Nie udało się – kierowca musiał obejść się ze smakiem. 

Powiedzieć, ż podchodziłem do firmy Parrot z rezerwą byłoby więc uproszczeniem. Sądziłem, że to niezły szmelc. Ale przyszedł taki dzień, przyszedł dzień taki, że zmuszony byłem pochylić głowę nad ichnią technologią. Pokazane poniżej systemy bluetooth są naprawdę niezłe. 

Minikit to mały "podczepialny" zestaw głośnomówiący. Ma mikroskopijny głośnik 2W i funkcję rozpoznawania głosowego – rozpoznaje podobno do 150 głosów. Mobilny mikrofon, 3 przyciski. Możliwość połączenia z 5 telefonami. 

Wspiera profile Bluetooth HSP 1.1, HFP 1.0 i 1.5 OPP, reaguje na komendy głosowe, cyfrowe przetwarzanie sygnału. Czas pracy: do 10h. Czas czuwania: do 275h.

Ile: 229zł

Gdzie: carhifi24.pl

MK 6100 to już zestaw. Składa się z pilota i ekranu OLED. Na wyświetlaczu możemy przeglądać książkę telefoniczną, ewentualnie śledzić utwory MP3 (z telefonami z funkcją A2DP). Generalnie ten mały ekranik przekazuje nam niemal wszystkie informacje odnośnie aktywowanych w danym momencie funkcji. Ma rozdzielczość 128 x 32 pikseli.

Ma wbudowane, ale też i zewnętrzne mikrofony. Wśród zastosowanych technologii znajdziemy zaawansowaną redukcję szumów, redukcję echa, rozpoznawanie mowy (do 150 znaczników głosowych), wzmacniacz Digital klasy D-30W. Po podłączeniu – bardzo prostym zresztą – dźwięk jest puszczany przez głośniki samochodowe. Zapamiętuje 5 telefonów, synchronizacja książki telefonicznej, liczba kontaktów: do 8 tysięcy. 

Ile: 590,40zł

Gdzie: 3kropki.pl

Artykuły podobne