Philips SHP8900 i Creative Labs AURVANA LIVE

Total
0
Shares

Porządne wyjście słuchawkowe to podstawa każdego sprzętu MP3. Nie tam pchełki, syczące pypcie o zerowej jakości dźwięku. Innymi słowy – słuchawki seryjnie dodawane do sprzętu warto od razu odstawić. Modne obecnie są słuchawki designerskie. Młodzież ściga się w noszeniu coraz to wymyślniejszych, ładniejszych, zakręconych. Namnożyło się białych, wzorzystych, czy inszych dupereli. Skupiając się na zewnętrznych walorach zapominamy, że to nie tędy droga. Kupując te naprawdę niezłe oprócz pieszczącej ucho palety dźwięków niemal zawsze dostaniemy także niebanalny design. Tylko trzeba pamiętać, że najpierw dźwięk, a później lans.

PHILIPS SHP8900 to model słuchawek nausznych zakończonych jack’iem 6,33 mm. Parę technicznych parametrów. Pasmo przenoszenia 5 – 30000Hz, dynamika 106Db, impedancja 32 ohmy, bez regulacji głośności. Nie za lekkie, bo 380g. Kabel 4m. Pozłacany wtyk, przejściówka i pokrowiec na sprzęt w zestawie. Jak to przełożyć na język ludzki? Naprawdę duże spektrum słyszalności, szeroka i dobrze rozwinięta paleta dźwięków. Przypominam jednak, że wszystko zależy od Waszej wrażliwości. Trzeba samemu przetestować, “własnousznie” sprawdzić. Ze wszystkich, jakie udało mi się testować, najbardziej uniwersalne. Takie uśrednione – ani w jedną, ani w drugą stronę.

Gdzie: oleole.pl              

Ile: 269zł

Creative Labs AURVANA LIVE to już niemal legenda. Nauszne z “adapterem stereo” 6,33mm. Pasmo przenoszenia 10- 30000Hz, impedancja 32 ohmy, dynamiką 103Db. Konstrukcja niemal ta sama, jak w poprzednich. Kabel 1.2m, pozłacana końcówka. Niby to samo co philipsy, nieprawdaż? A jednak jest różnica. Jak w przypadku każdych słuchawek, subiektywna. Dla mnie mają trochę za ciężkie brzmienie. Są za dynamiczne, basy zbyt mocno nasycone. Ale to moje zdanie. Znam wielu, którzy by się z tym nie zgodzili. Co w nich takiego szałowego? Właśnie podobno bas, dynamika, właściwe wyważenie pasm. I bezsprzecznie bardzo dobre wykonanie. Dobrze złożone, niezłej jakości plastiki. Zaskakujące to o tyle, że w tym przedziale cenowym nie znajdziemy podobnych. Za te pieniądze raczej ciężko będzie kupić solidniejsze.

Gdzie: neo24.pl

Ile: 169zł

Artykuły podobne

Personalizowana bajka dla dzieci

Jeśli chcecie sprawić nietuzinkowy prezent swojemu dziecku lub pragniecie  obdarować je czymś, co rozwinie jego wyobraźnię wybierzcie bajkę personalizowaną. W książkach personalizowanych, Twoje dziecko może być ich głównym bohaterem, a…
Zobacz więcej ...