Trendy wakacyjne, czyli gdzie najchętniej wypoczywamy

Total
0
Shares

Nie masz jeszcze pomysłu na wakacje? Nie wiesz gdzie spędzisz urlop? Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca? W tym roku, do najczęściej wybieranych zagranicznych kurortów wakacyjnych należą: 

1. Turcja

Wybrzeże Egejskie jest jednym z najpiękniejszych regionów Turcji. Pokrywają je gaje oliwne, skaliste granie i lasy piniowe. Małe wioski rybackie, popularne kurorty, historyczne zabytki, kultura – region ten oferuje atrakcje dla każdego i w każdym wieku. Miłośnicy natury i przyrody, plażowicze, fotograficy, entuzjaści sportów, żeglarze czy archeolodzy – wszyscy znajdą tu coś dla siebie. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się rozbudowana baza noclegowa, mogąca zadowolić klientów o bardzo zróżnicowanych oczekiwaniach.

Turcja, źródło: robinsontravel.abiz.pl

Turcja, źródło: swiatwakacji.net

Turcja, źródło: wczestochowie.pl

2. Hiszpania

Hiszpania to jeden z piękniejszych krajów Europy. Odwiedzany przez turystów z całego świata. Przyciąga nie tylko, ze względu na długi okres wakacyjny z piękną i ciepłą pogoda, ale również bogata i interesująca kultura Hiszpanii ma wiele do zaoferowania. Ten cudowny kraj leżący na półwyspie Iberyjskim, zachęca urlopowiczów zarówno latem, jak i zimą. To idealny kraj na wspaniałe wakacje i niezapomniane wrażenia, a miasta Hiszpanii przyciągają swoją malowniczością, licznymi zabytkami i piękną architekturą. Mieszkańcy tego kraju są bardzo żywiołowi i towarzyscy, charakteryzuje ich bogata gestykulacja i niezwykły temperament.

Hiszpania, źródło: adriatyk.info

Hiszpania, źródło: louer-en-espagne.org

Hiszpania, źródło: venetopoland.eu

3. Chorwacja

Chorwacja leży w centralnej części Europy u wybrzeża Morza Adriatyckiego. Główną atrakcja Chorwacji jest piękne morze, otoczone złotymi plażami oraz słoneczna, piękna pogoda. Jest to więc raj dla osób uprawiających sporty wodne oraz dla plażowiczów. Miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów jest wybrzeże dalmatyńskie na południu kraju z miastami takimi jak: Dubrownik, Split czy Masarska oraz wyspami, np. Korcula albo Brac. Równie wysoką popularnością cieszy się Istria ? półwysep na północy kraju, przy granicy z Włochami. Poza pięknymi plażami w Chorwacji znajdują się także liczne zabytki historyczne i przyrodnicze wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO, miedzy innymi: Bazylika Eufrazyjska w Porecu , stare miasto w Trogirze czy Park Narodowy Jeziora Plitvickie.

Chorwacja, źródło: namotocyklu.plChorwacja, źródło: panoramio.com

Chorwacja, źródło: traveleadvice.blogspot.com

Artykuły podobne