Nic tak nie relaksuje jak gotowanie. Zwłaszcza, jeśli mamy głowę pełną kulinarnych pomysłów i dobrze wyposażoną kuchnię. Za najbardziej skuteczne uchodzi jednak pieczenie ciast.

Ciastoterapia

Formy relaksu są bardzo różnorodne. Z Zachodu przywędrowała do nas moda na ciastoterapię. Pieczenie ciasta, bawienie się przepisami, modyfikowanie ich i późniejsze kreatywne dekorowanie to nie tylko świetna zabawa, ale też skuteczny sposób na odprężenie. A spożywanie pięknych efektów swoich działań to już prawdziwa przyjemność. Taką słodką terapię możemy praktykować we własnej kuchni sami lub w towarzystwie rodziny. Warto zaangażować dzieci. Dzięki temu nie tylko zapewnimy im mnóstwo frajdy, ale też nauczymy czegoś praktycznego. Nie mówiąc już o tym, jakie takie wspólne spędzanie czasu scala więzi.

Foremki silikonowe ? efektowne pieczenie

Sam proces przygotowywania ciasta, dobieranie poszczególnych składników to jedno, ale na efekt finalny duży wpływ ma tak naprawdę blacha, w której pieczemy. Szturmem wdarły się do naszych kuchni rozmaite silikonowe formy i każdy, kto raz z nich skorzysta, nie będzie chciał już używać żadnych innych. I trudno, żeby było inaczej, kiedy foremki silikonowe gwarantują absolutne nieprzywieranie ciasta. To ich nieoceniona zaleta. Nie wymagają również tego, by smarować je tłuszczem. Są dostępne nie tylko w klasycznych kształtach (blachy do babki, keksówki), ale też całkowicie innowacyjnych, pozwalających na niemal szalone wypieki. Na Boże Narodzenie możemy upiec dla odmiany piernika w kształcie choinki, w Wielkanoc imponując będzie się za to prezentować babka w kształcie jaja lub zająca. Muffiny z silikonowej blachy również zaskoczą wyglądem. A alternatywą dla niej są pojedyncze foremki silikonowe. Dziecko zaś z pewnością ucieszy się z ciasta w kształcie misia lub zamku.

Według danych porównywarki cen Skapiec.pl dużą popularnością cieszą się m.in. blachy silikonowe firmy Kaiserhoff, która ma w ofercie silikonowe keksówki, formy do sernika, babki. Z kolei marka Silikomart oferuje znacznie więcej. Największą uwagę przyciągają zwłaszcza formy, dzięki którym można upiec ciastka w bardzo różnorodnych kształtach: zwierząt, słoneczników, gwiazdek, kwiatków, a nawet śnieżynek.

Artykuły podobne