Pomysł na majówkę szlakiem Miast Gospodarzy Euro 2012

Total
0
Shares

Już nie długo majówka… Najwyższa pora zaplanować ten czas i wykorzystać każdą chwilę najlepiej jak tylko się da. Jak wiadomo, mistrzostwa europy w piłce nożnej odbywają się w tym roku w Polsce i na Ukrainie. Dlaczego by zatem nie ruszyć na majówkę szlakiem Miast Gospodarzy?! 

1. Wrocław

Wrocław jest bardzo znanym dolnośląskim miastem, które każdego roku oblegane jest przez tysiące, a nawet setki tysięcy turystów . We Wrocławiu znajduje się cała masa atrakcji turystycznych, które warte są zobaczenia, odwiedzenia i tym samym również polecenia. Niesamowitym miejscem, po którym chętnie spacerują turyści z całego świata, odwiedzający piękne i stare miasto Wrocław, jest na pewno wrocławski rynek, wokół którego znajduje się mnóstwo pięknych starych kamienic oraz wiele barów, pubów, knajpek, co których bardzo chętnie zaglądają turyści. Turyści nie tylko na pieszo zwiedzają piękny wrocławski rynek, ale mają na przykład okazję objechać go wkoło dorożką. Na wrocławskim rynku, w związku z nieustanną promocją miasta, odbywa się mnóstwo imprez masowych oraz występy lokalnych artystów. Fajnym miejscem we Wrocławiu, jakie często odwiedzają turyści jest również wspaniały, wyjątkowy ogród botaniczny, w którym znajduje się naprawdę mnóstwo bardzo egzotycznych gatunków roślin. Poza tym świetnym miejscem, bardzo atrakcyjnym turystycznie jest oczywiście ogród japoński.  We Wrocławiu, w związku oczywiście z masowym napływem turystów, zwłaszcza w sezonie letnim i zimowym, znajduje się mnóstwo miejsc noclegowych, takich jak hotele, pensjonaty, hostele, gospodarstwa agroturystyczne. Warto także zobaczyć nowo wybudowany stadion, na którym rozgrywać się będą mecze Euro 2012. 

Wrocław, źródło: witajwpodrozy.pl

Wrocław, źródło: sr.wikipedia.org

Wrocław - stadion, źródło: muratorplus.pl

2. Poznań

Poznań to miejsce, w którym energia krajów Nowej Europy miesza się z kulturą cywilizacyjną Zachodu. Ponad półmilionowa metropolia leży w najbardziej rozwiniętej części kraju. Klimat Poznania to również jego oferta kulturalna. W mieście odbywają się największe międzynarodowe wydarzenia w tej części Europy: maltafestival – największy festiwal teatralny w Polsce, Dancing Poznań  czy Made in Chicago Festival. Można znaleźć w mieście wiele urokliwych zakątków, zwiedzić Stary Rynek, wybrać się na Termy Maltańskie i złapać chwilę relaksu w wielkim kompleksie basenowym. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest jezioro Malta, wokół którego ciągną się piękne terany, a kolejką Maltanka można dojechać do poznańskiego ZOO. W temacie Euro 2012 – to właśnie w tym mieście został oddany jako pierwszy stadion przygotowany w pełni do Mistrzostw Europy w piłce nożnej. 

Poznań, źródło: zak.edu.pl

Poznań, źródło: turystyka.interia.pl

Poznań - stadion, źródło: lechpoznan.bloog.pl

3. Gdańsk

Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, do wygodnych hoteli, eleganckich restauracji i nastrojowych kafejek. W mieście funkcjonuje kilka teatrów, filharmonia, scena operowa, letnia scena muzyczna, trzy multipleksy kinowe, popularne kluby, puby i dyskoteki. Liczne muzea, koncerty, jarmarki w tym m.in. Jarmark św. Dominika z ponad 750 – letnią tradycją, wystawy, uliczne spektakle teatralne podczas festiwalu FETA dopełniają bogatą ofertę kulturalną, w której każdy, zależnie od zainteresowań i nastroju, znajdzie coś interesującego dla siebie. Jest to kolejne miasto w Polsce, w którym będą odbywać się turnieje Euro 2012. Dlaczego by nie zwiedzić go w długi majowy weekend? 

Gdańsk, źródło: orangesmile.pl

Gdańsk, źródło: panoramio.com

Gdańsk - stadion, źródło: imageshack.us

4. Warszawa

Warszawa – piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy – jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych. Symbolem miasta jest widniejąca w jej herbie Syrenka. Warszawa to tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Każdego dnia w Warszawie odbywa się wiele niezwykłych wydarzeń: koncerty, spektakle, wernisaże, imprezy plenerowe, pokazy sportowe. Na zmęczonych zwiedzaniem czekają liczne puby, zaś spragnieni nocnej rozrywki mogą spędzić niezapomniany wieczór w jednym z wielu klubów lub kasyn. W zależności od nastroju warto odwiedzić jedno z kilkudziesięciu muzeów lub udać się na spacer. Warto obejrzeć panoramę Warszawy z Pałacu Kultury i Nauki… no i oczywiście trzeba zajrzeć na stadion!

Warszawa, źródło: witajwpodrozy.pl

Warszawa, źródło: udruga-polonez.hr

Warszawa - stadion, źródło: dugonalink.com

###NEWS_VIDEO_1###

Artykuły podobne