TOP 5 najlepszych prezentów z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Total
0
Shares

Pierwsza Komunia Święta to ogromne przeżycie, któremu towarzyszy wiele przygotowań. To bez wątpienia jedno z najważniejszych momentów zarówno dla dziecka jak i dla jego rodziców. To dzień wyjątkowy, w którym rozpoczyna się nowy etap życiowy i duchowy. Tego dnia dzieci po raz pierwszy przyjmują do serca Jezusa Chrystusa pod postacią Hostii. Jednak oprócz tego, że Pierwsza Komunia Święta to ważne emocje religijne, jest ona coraz częściej w pewnym sensie wyzwaniem dla większości z gości związanym przede wszystkim z zakupem odpowiedniego prezentu dla dziecka. Ważne jest, aby prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej był wyjątkowy, niepowtarzalny oraz żeby pozostawał w pamięci dziecka na wiele lat. Wybór odpowiedniego prezentu z okazji Pierwszej Komunii Świętej to trudne zadanie dla rodziców, rodziców chrzestnych oraz pozostałych gości. Postanowiłam więc zrobić przegląd komunijnych prezentów i wybrałam te, które moim zdaniem doskonale spełnią swoją rolę zarówno duchową jak i materialną.

Podstawka z ramką na zdjęcie z figurką i dedykacją dla dziewczynki

Prezent doskonały na tak doniosłą chwilę, jaką jest Pierwsza Komunia Święta. Podstawka z ramką na zdjęcie oraz metalizowaną figurką na pewno spodoba się każdej młodej dziewczynce. Ramka koloru białego idealnie wkomponuje się w pierwszokomunijny klimat, a specjalna dedykacja, którą możesz wygrawerować na tabliczce będzie przypominała o prezencie przez długie lata. Pamiątka jest wykonana na podstawce z eleganckim frezem z drewna litego, lakierowana natryskowo, dzięki tej technologii słoje drewna są bardziej widoczne, a pamiątka nabiera jeszcze bardziej eleganckiego charakteru. W ramce możesz umieścić zdjęcie dziewczynki upamiętniające jeden z najważniejszych momentów w jej życiu. Pamiątka tego typu jest świetnym pomysłem na komunijny prezent, ponieważ zawiera w sobie zarówno piękny kunszt wykonania jak i głębokie przesłanie duchowe i religijne. Pierwsza Komunia Święta to czas przyjęcia do serca Jezusa Chrystusa, dlatego też prezent z tej okazji powinien podkreślać i celebrować tę uroczystość. Istnieje również wersja podstawki przeznaczona dla chłopca.

Podstawka z ramką na zdjęcie z figurką i dedykacją dla dziewczynki

Podstawka z ramką na zdjęcie z figurką i dedykacją dla dziewczynki ? cena: 119,00 zł

Posrebrzany kuferek na biżuterię w starym stylu

Piękny i elegancki prezent dla dziewczynki z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Idealny do przechowywania biżuterii i innych drobnych skarbów. A od zawsze wiadomo, że dziewczynki, a później młode kobiety mają całe mnóstwo drobiazgów. Kuferek jest ręcznie wykonany, platerowany srebrem. Bogato zdobiony ornamentyką roślinną wyraża w pełnym calu styl oraz klasę. Szkatułka posiada firmową sygnaturę, wyłożona jest pluszem, którego kolor może być dowolny. Kuferek jest podarunkiem bardzo oryginalnym i niepowtarzalnym, który będzie służył bez wątpienia przez długie lata. Podaruj z okazji Pierwszej Komunii Świętej prezent wyjątkowy i niebanalny, w końcu tak ważną okazję obchodzi się tylko raz w życiu. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jaki prezent byłby idealny dla pierwszokomunijnego dziecka, myślę, że posrebrzany kuferek spełni Wasze oczekiwania. Prezent klasyczny, gustowny, szlachetny? i właśnie te cechy charakteryzują podarunek odpowiedni! W tym roku postaw na prezent, który niesie ze sobą jakąś wartość nie tylko emocjonalną, ale także duchową.

Posrebrzany kuferek na biżuterię w starym stylu

Posrebrzany kuferek na biżuterię w starym stylu ? cena: 504,30 zł

Ramka kryształowa I Komunia Święta dla chłopca

Ramka na zdjęcie to jeden z tych prezentów, które niosą ze sobą wyjątkowe emocje i przeżycia. Pozwalają one zatrzymać upływający czas. Kiedy tylko spojrzymy na zdjęcie z ramki, przypominają nam się najważniejsze w naszym życiu chwile. A taką ważną chwilą dla każdego dziecka jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta. Moment, w którym po raz pierwszy w pełni spotykają się z Jezusem Chrystusem. Piękna, kryształowa ramka to doskonały prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Ramka kryształowa I Komunia Święta z posrebrzanymi blaszkami chłopca oraz listkami i winogronami to wersja dla chłopca, jednak istnieje także wersja ramki przeznaczona jako prezent dla dziewczynki. Kryształy od zawsze kojarzą się z luksusem, pięknem, oryginalnością. Taki sam właśnie może być prezent od Ciebie – szlachetny, gustowny, wyjątkowy. Jestem przekonana, że taka ramka na zdjęcia przez długie lata będzie jedną z najważniejszych dekoracji w domu dziecka, później już dorosłego chłopca. Na specjalne życzenie istnieje możliwość wygrawerowania na ramce własnej dedykacji, imion czy komunijnych życzeń. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby Wasz prezent był ponadczasowy, czyli taki, o którym dziecko będzie pamiętało i wspominało ze szczerym wzruszeniem.

Ramka kryształowa I Komunia Święta dla chłopca

Ramka kryształowa I Komunia Święta dla chłopca ? cena: 118,83 zł

Pamiątka Komunii – chleb i wino ? statuetka 3D

Wspaniała, komunijna kompozycja 3D wygrawerowana wewnątrz ozdobnej statuetki o wymiarach 12x9x3 cm. Możesz dodać do niej własny tekst życzeń i zainspirować tym samym młodego katolika do dalszego duchowego wzrostu w kolejnych latach jego życia… Cudowne, tro?jwymiarowe obrazy w statuetkach 3D powstają z połączenia setek tysięcy mikroskopijnych pe?knie?c? stworzonych przez laser 3D. Odbywa sie? to bez naruszania powierzchni statuetki, z zachowaniem dbałości o najdrobniejszy detal. Uzyskany efekt grawerowania przypomina zatopienie w szkle trójwymiarowego modelu, a całos?c? zachwyca pięknem wykonania. Pamiątka komunii z motywem kielicha, winogron oraz chleba wygrawerowana w ozdobnej ramce ze szkła kryształowego, do której możesz dodać własną dedykację to bardzo interesujący i oryginalny pomysł na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Pamiątka Komunii - chleb i wino ? statuetka 3D

Pamiątka Komunii – chleb i wino ? statuetka 3D ? cena: 154,00 zł

Złoty łańcuszek dla dziecka

Złoty łańcuszek to jeden z najbardziej popularnych prezentów komunijnych. To prezent osobisty i taki, który będzie bezpośrednio obcował z dzieckiem, to znaczy będzie go nosiło na swojej szyi. Dlatego też złoty łańcuszek będzie dziecku przypominał o dniu Pierwszej Komunii Świętej w sposób wyjątkowy. Idealnie byłoby, jeśli na łańcuszku umieścicie krzyżyk bądź wizerunek świętych. Wówczas Wasz podarunek nabierze głębszego sensu duchowego. Wydaje mi się, że złoty łańcuszek to taki prezent, który musi pojawić się wśród komunijnych prezentów. Nic tak bardzo jak on nie symbolizuje naszej bliskości z Jezusem Chrystusem. Pamiętajmy, że bardzo ważne jest poświęcenie łańcuszka, bo tylko wtedy taki prezent będzie miał swój sens.

Artykuły podobne