Prezent prezentowi nierówny: jak je dobrze wybrać?

Total
0
Shares

Ile razy zdarzyło się, że nie byłeś zadowolony z prezentu, który wręczyli Ci najbliżsi? Niestety, choć wydawać by się mogło, ze to właśnie oni znają nas najlepiej to czasami ciężko jest im trafić w nasze gusta. Jakich błędów powinniśmy się wystrzegać robiąc prezenty?

Relacje

Ważny jest stopień zażyłości jaki nas łączy. Inny prezent podarujemy szefowi z okazji “śledzika” lub w ramach wdzięczności a zupełnie inny przygotujemy dla mamy. Warto oddzielić prezenty, które są uniwersalne jak długopisy, alkohol czy słodycze od spersonalizowanych. Jeśli obdarujemy szefa zegarkiem znanej firmy może to wyglądać dość podejrzanie dla naszych współpracowników, ale ten sam zegarek podarowany naszemu tacie na urodziny z pewnością wywoła szczery uśmiech na jego twarzy.

prezent_prezentowi_nierowny_zegarek

fot. pinterest.com

Lubi albo nie lubi

Z góry powinniśmy wiedzieć jakie są prezentowe preferencje naszych najbliższych. Wiesz, że mają lęk wysokości? Nie funduj im vouchera na lot balonem. Lubią czekoladę? Dlaczego nie spróbować masażu płynną wersją tego smakołyku? Nie próbujmy im na siłę kupować ubrań i biżuterii jeśli nie jesteśmy pewni jaki styl im najbardziej odpowiada.

prezent_prezentowi_nierowny_masaz_Czekolada

fot. pinterest.com

Nauczmy się słuchać

Kiedy ktoś kilkukrotnie powtarza, że chciałby dostać butelkę dobrego alkoholu to nie upierajmy się przy kupowaniu mu nowej koszuli. Starajmy się wyłapać jak najwięcej z tego o czym mówią nasi bliscy, dzięki temu i wiele łatwiej będziemy w stanie dobrać dla niech odpowiedni prezent.

prezent_prezentowi_nierowny_alkohol

fot. pinterest.com

Nie bójmy się rozmawiać

Zwykle w okolicy świąt bożego narodzenia, urodzin czy imienin zdarza nam się mówić wprost co chcielibyśmy dostać. Nie każdy jednak umie wyłapać subtelne sugestie. Zamiast “Wiesz, brakuje mi porządnego wełnianego szalika” powiedz “Mam niedługo urodziny, jeśli nie masz pomysłu na prezent dla mnie, może kupiłbyś mi szalik?”. Ta metoda jest szczególnie przydatna kiedy rozmawiamy z mężczyznami.

Jeśli zastosujesz się do powyższych porad to kupowanie prezentów będzie dla ciebie coraz łatwiejsze. Pamiętaj, że trening czyni mistrza, ale jeśli nadal masz problem skorzystaj z naszych inspiracji na zbliżający się dzień chłopca lub zacznij powoli myśleć o nadchodzącej gwiazdce.

Artykuły podobne