Prezenty, które okażą się wybawieniem dla każdego kto kocha podróże

Total
0
Shares

Chociaż lato dobiega końca dla prawdziwego podróżnika to żadna przeszkoda. Wielu z nas lub naszych przyjaciół nadal planuje podróż dookoła lub w różne strony świata. Często pakując się zapominamy o drobiazgach, które w kryzysowych sytuacjach mogą uratować nam życie lub znacząco je ułatwić.

#1 Jeśli podróż to tylko z dobrym plecakiem

To raczej oczywisty element wyposażenia każdego podróżnika, jednak wielu z nich na nich oszczędza aby móc zaszaleć na drugim końcu świata. Dobry, porządny wodoodporny plecak z dużą ilością przegródek i kieszeni sprawdzi się podczas  podróży autostopem lub pociągiem. Będzie wygodny, szczególnie gdy specjalne pasy równo rozłożą jego ciężar i ustabilizują naszą sylwetkę.

Prezenty_ktore_okaza_sie_wybawieniem_dla_kazdego_kto_kocha_podroze_plecak

fot. pinterest.com

#2 Scyzoryk, w podróż y nieoceniony

Wydaje się być równie oczywisty co plecak, ale początkujący wielbiciel podróży może nie zdawać sobie sprawy jak często może się przydać. Im więcej ma funkcji tym lepiej. Nożyczki, nóż, śrubokręt, korkociąg czy pęseta mogą okazać się potrzebne w każdej sekundzie (szczególnie korkociąg, w końcu zawsze jest dobra okazja aby napić się wina ;))

Prezenty_ktore_okaza_sie_wybawieniem_dla_kazdego_kto_kocha_podroze_scyzoryk

fot. nonsopedia.wiki.com

#3 Butelka z filtrem

Nidy nie wiadomo kiedy zabraknie czystej wody, więc filtr z węglem pomoże nam ją oczyścić, niezależnie od źródła. Nie ważne czy jesteśmy w dżungli czy na ekskluzywnych wakacjach w Egipcie, kiedy nie mamy dostępu do butelkowanej wody lepiej nie ryzykować zatrucia i przefiltrować wodę.

Prezenty_ktore_okaza_sie_wybawieniem_dla_kazdego_kto_kocha_podroze_butelka_z_filtrem

fot. bazylia.pl

#4 Szczoteczka do zębów, dla komfortu w podróży

Niby banał, ale taka, której wystarczy odrobina wody aby umyć naszą jamę ustną to skarb, szczególnie podczas długich lotów samolotem (sama takiej używałam, to prawdziwa ulga umyć zęby po kilkunastogodzinnej podróży). Nie potrzebujemy kupować małych past do zębów, jednorazowa szczoteczka wystarczy, będzie się pienić i zapewni świeży oddech.

Prezenty_ktore_okaza_sie_wybawieniem_dla_kazdego_kto_kocha_podroze_szczoteczka_do_zebow

fot. pinterest.com

#5 Poduszka

Mały, puszysty kwadracik, który pozwoli nam komfortowo odpocząć po długich godzinach spędzonych w samolocie czy samochodzie. Najlepiej mała, mieszcząca się w plecaku lub torbie. Ukoi nasze zmysły i pozwoli zregenerować siły po długim dniu.

Prezenty_ktore_okaza_sie_wybawieniem_dla_kazdego_kto_kocha_podroze_poduszki_gory

fot. pinterest.com

A co Wy zabralibyście ze sobą w podróż? Bez czego nie udałoby się przeżyć na bezludnej wyspie? Może kilka dobrych książek okazałoby się przydatnym gadżetem?

Artykuły podobne