Prezent walentynkowy dla chłopaka? 5 książek, które spodobaja się młodym facetom

Total
0
Shares

Jeżeli Twój chłopak lubi czytać, spraw mu frajdę i podaruj mu na Walentynki książkę. oto 5 propozycji z Empiku.

1. Conan i pradawni Bogowie – opowiadanie

Conan z Cimmerii, stworzony przez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda (1906-1936), pojawił się po raz pierwszy na łamach popularnego czasopisma ?Weird Tales? i od razu zawładnął wyobraźnią czytelników. Przez wiele lat, już po śmierci autora, jego teksty ukazywały się w rozmaitych przedrukach, nierzadko obarczone licznymi zmianami redakcyjnymi. Niektóre zostały wręcz dogłębnie przerobione, m.in. przez L. Sprague de Campa i Lina Cartera. Publikowane dotąd w naszym kraju wersje odbiegają zatem treścią od howardowskich oryginałów napisanych blisko osiemdziesiąt lat temu. Dodatkową gratką dla miłośników Howarda są po raz pierwszy publikowane dodatkowe materiały – eseje poświęcone pisarzowi, robocze wersje tekstów autora.

Conan i pradawni bogowie, Empik.com, 45,99zł

Cena: 45,99 zł

2. Steve Jobs – dla fanów i wielbicieli Apple i nie tylko…

Książka opierając się na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem, przeprowadzonych na przestrzeni dwóch lat ? a także na wywiadach z ponad setką członków rodziny, przyjaciół, przeciwników, konkurentów i kolegów Jobsa ? Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego perfekcjonizm i nadludzka energia zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i DTP.  Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał. Zachęcał ludzi, których znał, by wypowiadali się szczerze i sam opowiadał otwarcie, czasami wręcz okrutnie, o ludziach, z którymi pracował i konkurował. Wypowiedzi jego przyjaciół, wrogów i kolegów sprawiają, że poznajemy bez zbędnych upiększeń jego pasje, perfekcjonizm, obsesje, artyzm, przewrotność i kompulsywną żądzę kontroli ? wszystko to, co ukształtowało podejście Jobsa do biznesu oraz innowacyjności produktu. Jego osobowość i jakość jego produktów były ze sobą powiązane, tak samo jak komputery i oprogramowanie Apple, w jeden zintegrowany system. Niezwykle przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważna jest w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność swoim wartościom. 

Steve Jobs, Empik.com, 50,99zł

Cena: 50,99zł

3. James May i jego wspaniałe maszyny. O tym jak faceci w szopach zmienili nasze życie – książka jednego z współprowadzących program TOP GEAR.

"Ile powinna kosztować podróż na Księżyc w obie strony? Który samochód zasługuje na miano najbardziej nowatorskiego? Czy przed 1950 rokiem istniały nastolatki? A jeśli nie, to kto ich wymyślił? I dla-czego pewne wynalazki ? na przykład Zeppelin lub theremin ? nie pozostały z nami na dłużej? W książce , pasjonat techniki, a zwłaszcza wszelkich nowinek i wynalazków, odpowiada na te i wiele podobnie intrygujących pytań. W niezwykle wciągający oraz zabawny sposób przedstawia zapierające dech w piersiach dzieje symboli zeszłego stulecia: samochodu, komputera, lotów kosmicznych, szpiegostwa elektronicznego i wielu innych. 

James May i jego wspaniałe maszyny, Empik.com, 36,99 zł

Cena: 36,99 zł

4. Bóg, kasa i rock’n’roll książka napisana przez prezenterów TVN Marcina Prokopa i Szymona Hołownię 

Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów. 
Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą ? to tylko niektóre wątki tej zaskakującej konfrontacji.  Dyskutujemy. Spieramy się. Mówimy, co nam się wydaje. Wywalamy na stół to, co nam prywatnie w duszy gra. (Marcin Prokop) Po tej książce boję się bardziej niż kiedykolwiek, że stosowną lekcję kontemplacji dadzą mi kiedyś aniołowie. Ja będę chciał toczyć z nimi teologiczne dysputy, oni ? pogrążeni w słuchaniu Morrisseya ? zacytują mi trzydziesty drugi rozdział Mądrości Syracha: ?Przemów, starcze, tobie to bowiem przystoi, jednak z dokładnym wyczuciem, abyś nie przeszkadzał muzyce. A kiedy jej słuchają, nie rozwódź się mową ani nie okazuj swej mądrości w niestosownym czasie!?. (Szymon Hołownia)

Bóg, kasa i rock'n'roll, Empik.com, 30,49zł

Cena:30,49 zł

5. Messi. Historia chłopca, który stał się legendą – dla fanów piłki nożnej.

Lionel Messi: znany, podziwiany i szanowany, przez wielu uważany za najlepszego piłkarza w historii. Jego nazwisko znają wszyscy, ale niewielu zna jego życie.Dziennikarz i autor bestsellerowych książek Luca Caioli dotarł do wszystkich faktów i ciekawostek z życia młodej gwiazdy futbolu, rozmawiał z rodzicami, trenerami z dzieciństwa, przyjaciółmi i bliskimi w Argentynie i Hiszpanii, ważnymi postaciami w Barcelonie, a przede wszystkim z samym Messim. Z opowieści wyłania się historia wyjątkowego chłopca i mężczyzny, skromnego i oszczędnego w słowach, przemawiającego głośno i dobitnie na boiskach piłkarskich całego świata.

 Messi. Historia chłopca, który stał się legendą, Empik.com, 36,99zł

Artykuły podobne