Prezenty z okazji chrztu Świętego dziecka

Total
0
Shares

Najwspanialsze prezenty na chrzciny!

Prezenty na chrzest

Góra prezentów i kolorowych balonów
IDEALNY UPOMINEK

Chrzest dziecka to podniosła uroczystość, a także wielka radość dla jego rodziców i chrzestnych. Z tej okazji, wokół nowo narodzonego, gromadzą się również bliscy krewni i przyjaciele, by wspólnie świętować ten dzień i bliżej poznać nowego członka rodziny. Przyjęło się, że wszyscy zaproszeni na uroczystość goście przynoszą maluchowi podarunki w postaci różnych pamiątek lub upominki nieco bardziej praktyczne, np. pieluszki, kocyki, czy zabawki. Poniżej, przedstawiamy kilka pomysłów na wyjątkowy prezent na chrzest. Sprawdź nasze propozycje i wybierz idealny upominek.

  • Prezenty na chrzest dla dziewczynki
  • Prezenty na chrzest dla chłopca
  • Prezent na chrzest od chrzestnej
  • Chrzciny ? czy wypada dać pieniądze?
  • Pamiątki na chrzest
  • Praktyczny prezent na chrzest

Prezenty na chrzest dla dziewczynki

Urocza, mała dziewczynka w granatowo białej sukience
PREZENTY DLA DZIEWCZYNKI

Zastanawiasz się, jaki prezent na chrzest dla dziewczynki będzie najlepszy? Zabawka, Biblia, czy ozdobna metryczka? Jeśli nie dostałaś wskazówek od rodziców dziecka, każdy upominek, w którego włożysz serce i coś od siebie, będzie dobrym pomysłem. Możesz do zakupionej zabawki dołączyć np. ręcznie wykonaną kartkę z życzeniami, zlecić wygrawerowanie dedykacji na złotej zawieszce lub wyhaftowanie imienia dziewczynki na kocyku, który jej podarujesz. Możliwości personalizacji prezentów jest wiele, wszystko zależy od Twojej inwencji.

ZŁOTY ŁAŃCUSZEK NA CHRZEST

Delikatna, złota lub srebrna biżuteria może być świetnym prezentem z okazji chrztu dla dziewczynki. Najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest tutaj złoty łańcuszek z medalikiem. Jednak medalik na chrzest, to nie jedyna opcja – w wielu sklepach biżuteryjnych można zakupić również piękne zawieszki w kształcie aniołka lub serca z wygrawerowaną dedykacją bądź cytatem z Biblii. Taki upominek jest trwały, ponadczasowy i stanowi piękną pamiątkę.

Kocyk z imieniem dziecka

Miękki, miły w dotyku, pastelowy i ciepły ? taki powinien być kocyk dla malutkiej dziewczynki. Jeśli jeszcze na materiale zostanie wyhaftowane jej imię lub dedykacja, będzie znakomitym upominkiem z okazji chrzcin, czy prezentem na roczek lub inne okazje. Haftowane kocyki dla niemowląt lub personalizowane ręczniki znajdziesz w naszej ofercie, w kategorii Prezenty na chrzest dla dziewczynki.

Prezenty na chrzest dla chłopca

Chłopiec w niebieskich okularach pływackich w trakcie kąpieli z bąbelkami
UPOMINEK DLA CHŁOPCA

Tak wyjątkowa okazja, jaką jest chrzest dziecka wymaga odpowiedniej oprawy. Dlatego rodzice organizują po uroczystości kościelnej przyjęcie dla rodziny, a goście przygotowują prezenty dla malucha. Warto postarać się, by upominki, jakimi obdarowujemy niemowlę, były nie tylko praktyczne, jak na przykład zabawki, ale i stanowiły pewnego rodzaju pamiątkę, do której, po latach, będzie można wrócić. Dobrą praktyką jest również do podarunków praktycznych dołączanie tych nawiązujących do religijnego charakteru uroczystości.

KSIĄŻKA NA CHRZEST

Chrzciny to idealna okazja, by podarować dziecku Biblię. Może to być zwykłe wydanie bądź specjalne wydanie Biblii dla dzieci. Wiesz, że dziecko dostanie Biblię na chrzest od kogoś innego? Książki pamiątkowe na chrzest również świetnie sprawdzą się w roli religijnej pamiątki. W takiej książce, oprócz miejsca na pamiątkowe wpisy i zdjęcia znajdują się teksty prostych modlitw i cytaty z Pisma Świętego. Zobacz również inne propozycje na oryginalny prezent w kategorii Prezenty na chrzest dla chłopca.

Prezent na chrzest ? pozytywka

Pozytywka to ten rodzaj zabawek, które mogą się nigdy nie nudzić. Delikatna melodia dzwoneczków wydobywająca się z pięknej szkatułki, misia lub ozdobnej karuzeli, pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka, będzie też pociechą dla maluszka w niejedną niespokojną noc. Decydując się na pozytywkę w formie szkatułki lub pudełka, możesz też zlecić wygrawerowanie na niej specjalnej dedykacji lub życzeń. Będzie to piękna pamiątka i zarazem praktyczny prezent na chrzest dla chłopca.

Prezent na chrzest od chrzestnej

Elegancko zapakowany prezent
PROSTO Z SERCA

Chcesz sprawić swojej chrześnicy niezapomniany prezent? Sesja zdjęciowa dla malucha lub polisa na życie to jeszcze mało popularne w Polsce rozwiązania prezentowe, jednak warte zastanowienia. Niespełna roczna dziewczynka nie będzie pamiętać dnia swojego chrztu, dlatego piękne zdjęcia z tego wydarzenia, bądź fotografie zrobione w innym terminie z udziałem rodziców i chrzestnych, będą z pewnością dla niej miłą pamiątką na całe życie. W przypadku tego typu sesji zdjęciowych, warto nawiązać współpracę z fotografem specjalizującym się w pracy z dziećmi. Robienie zdjęć niemowlętom jest zadaniem wymagającym odpowiedniego podejścia oraz umiejętności.

Polisa to z kolei prezent bardzo przyszłościowy ? uzbierane przez lata pieniądze mogą znacząco pomóc młodemu człowiekowi wystartować w dorosłość.

Zobacz ofertę prezentów w kategorii Prezenty dla chrześnicy i Prezent dla chrześniaka.

PREZENT NA CHRZCINY OD DZIADKÓW

Szukasz wyjątkowego prezentu z okazji chrztu dla wnuka lub wnuczki? Chcesz, by była to pamiątka, która będzie trwała i ponadczasowa? W naszej ofercie prezentów dla dzieci, znajdziesz bogaty wybór tego rodzaju upominków: srebrne obrazki, skarbonki, szklane statuetki z grawerem i wiele, wiele innych propozycji. Warto pamiętać, że bez względu na to, czym ów prezent na chrzest będzie, dobrze jest dołączyć do niego dopisek z życzeniami lub dedykacją od obdarowującego.

Srebrne obrazki na chrzest

Srebrne obrazki z wygrawerowaną dedykacją, to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych pamiątek sakralnych, jakie można podarować z okazji chrztu. Obrazki z wizerunkiem Matki Boskiej lub Anioła Stróża zachwycają elegancją, są zarazem bardzo subtelne. Obrazek, wykonany z najwyższej próby srebra 925 i wysokiej jakości metalu zapakowany jest w ozdobne pudełeczko. To doskonały pomysł na prezent na chrzest od chrzestnego, chrzestnej, czy od dziadków.

Chrzciny ? czy wypada dać pieniądze?

Mężczyzna trzymający w dłoniach białą kopertę z czerwoną kokardą
INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ

Temat upominku w postaci koperty z pieniędzmi zawsze budzi wiele wątpliwości: dla jednych to bezosobowy gest i wyraz braku zaangażowania obdarowującego w przygotowanie upominku, dla innych będzie to praktyczny prezent, który zawsze jest trafiony. Kwestię, czy wypada dać pieniądze na chrzciny najlepiej jest przedyskutować z rodzicami dziecka. Może być tak, że mają oni zaplanowany większy wydatek dla swojej pociechy, np. kupno wózka i wtedy takie prezenty zostaną wykorzystane na ten cel. Jeśli jednak charakter podarunku nie został określony, wtedy zawsze najbezpieczniejszym wyjściem będzie kupno spersonalizowanego upominku dla malucha.

PIENIĄDZE W PREZENCIE NA CHRZEST

Jeśli wiesz, że rodzice dziecka, które przystąpi do sakramentu chrztu planują jakiś większy wydatek na swoją pociechę, koperta z pieniędzmi na pewno będzie dobrym pomysłem na prezent. Oprócz koperty, warto również podarować maluchowi jakąś pamiątkę ? kartkę z życzeniami, obrazek z dedykacją itp. Dzieci w wieku niespełna roku nie są jeszcze w stanie docenić i ucieszyć się z faktu otrzymania upominku, jednak po upływie kilku lat, takie podarki nabiorą dla niego dużej wartości. Można też prezent na chrzest potraktować jak inwestycję w przyszłość nowego członka rodziny i założyć mu np. polisę na życie. Taki gest z pewnością zostanie doceniony zarówno przez rodziców dziecka, jak i, w późniejszym czasie, przez samego zainteresowanego.

Chrzciny ? ile pieniędzy w prezencie

Odpowiedź na pytanie o kwotę, jaką powinniśmy dać w prezencie, zawsze powinna być uzależniona tylko i wyłącznie od naszej sytuacji materialnej. Nie warto w tej kwestii kierować się opiniami innych, gdyż to my wiemy najlepiej, w jakim stanie jest nasz budżet domowy i jakie większe wydatki mamy w planie. Dla jednych, przeznaczenie 200-300 zł dla chrześniaka, który przystępuje do sakramentu chrztu to kwota całkowicie osiągalna, dla innych ? stanowczo za dużo. Bez względu na to, na ile nas stać, nie powinniśmy zapomnieć o tym, co w dawaniu prezentów liczy się najbardziej: otwarcie naszego serca na osobę, którą obdarowujemy.

Pamiątki na chrzest

Mama z dwójką dzieci oglądają album
PAMIĄTKA NA LATA

Złoty medalik, srebrny obrazek, pamiątkowa kartka, czy album na zdjęcia ? każda pamiątka Chrztu Świętego może stać się niezapomnianym prezentem, jeśli dołożymy starań, by do upominku dołączyć dedykację lub ręcznie wypisane życzenia od serca. Po latach, gdy ochrzczone dziecko nieco podrośnie, z pewnością doceni taki gest. Zobacz naszą ofertę prezentów w kategorii Pamiątki na chrzest i wybierz niezapomniany upominek.

MEDALIK NA CHRZEST

Medalik na chrzest to prezent, który nigdy się nie zestarzeje i nie straci na aktualności. Ozdobna zawieszka ze złota lub srebra z wizerunkiem świętego może towarzyszyć nowo ochrzczonemu przez całe życie i przypominać mu o istocie sakramentu, może też o osobie, która medalik ofiarowała mu w prezencie. Wiele sklepów biżuteryjnych oferuje możliwość wygrawerowania kilku słów lub daty na odwrocie medalika. Warto o taką personalizację zadbać, by prezent nabrał indywidualnego charakteru.

Album na chrzciny

Pięknie oprawiony, z ozdobnym, srebrnym obrazkiem na okładce przedstawiającym wizerunek świętego i z wygrawerowaną dedykacją – taki album na zdjęcia znakomicie sprawdzi się jako oryginalna pamiątka chrztu. Do takiego prezentu, obdarowany, jako starsze dziecko lub osoba dorosła, będzie wracał wielokrotnie, by uzupełnić swoje wspomnienia o te najwcześniejsze przeżycia. Szeroką gamę ozdobnych albumów na chrzciny znajdziesz w naszej ofercie, w kategorii Pamiątki na chrzest.

Praktyczny prezent na chrzest

Małe dziecko w foteliku samochodowym
PROSTE I PRAKTYCZNE

Nie wszystkie upominki z okazji chrztu muszą być pamiątkowe. Rodzice dziecka z pewnością ucieszą się również z podarunków, które przydadzą się maluchowi w codziennym funkcjonowaniu. Zapas pieluch, mata edukacyjna, komplet pościeli, czy fotelik samochodowy to tylko kilka propozycji na praktyczny prezent na chrzciny. Wybór konkretnej rzeczy najlepiej uzgodnić z rodzicami, by nasz upominek był jak najlepiej dopasowany do aktualnych potrzeb dziecka. Sprawdź naszą ofertę i wybierz idealny praktyczny prezent na chrzciny.

POŚCIEL NA CHRZCINY

Każdy rodzic małego dziecka wie, że kompletów pościeli i kocyków dla malucha nigdy za wiele. Kocyki potrzebne są w wielu sytuacjach i miejscach, a pościel brudzi się bardzo szybko, więc potrzebna jest spora ilość tych tekstyliów. Dlatego, jeśli szukasz pomysłu na praktyczny prezent na chrzciny, kolorowa, miękka pościel będzie dobrym rozwiązaniem. Z jednej strony, umili maluchowi sen i będzie służyć na lata, z drugiej ? może być doskonałą pamiątką, jeśli postarasz się, by na pościeli została wyhaftowana data chrzcin, imię dziecka lub krótkie życzenia dla niego.

Sztućce na chrzest

Dziecięce sztućce wykonane z wysokogatunkowej stali lub ze srebra, z wygrawerowanym imieniem dziecka bądź datą chrztu na rękojeści każdego sztućca i zamknięte w drewnianej, ozdobnej kasetce to kolejny przykład prezentu łączącego w sobie cechy pamiątki i funkcjonalnego upominku. Sztućce dostosowane do potrzeb małego dziecka w niedalekiej przyszłości przydadzą się przy każdym posiłku i pomogą maluchowi stać się bardziej samodzielnym. Do takiego zestawu prezentowego można także dobrać komplet naczyń ozdobionych kolorowymi motywami.

Artykuły podobne