Twoi przyjaciele doczekali się dziecka, a Tobie zaproponowali pełnienie roli rodzica chrzestnego? Możesz być dumny, gdyż to najlepszy dowód na to, jakim zaufaniem cię obdarzono. Rodzice chrzestni stają się przecież w życiu malucha bardzo ważnymi postaciami. Pomagają rodzicom w jego wychowaniu, biorą na siebie współodpowiedzialność za jego rozwój. To wyróżnienie, które wiąże się z licznymi obowiązkami. Dla wielu rodziców chrzestnych jednak pierwszym istotnym problemem staje się wybór odpowiedniego prezentu dla swego chrześniaka. W czasie, gdy ich przyjaciele przeczesują okoliczne sklepy oferujące ubranka dla niemowląt do chrztu, przyszli rodzice chrzestni stają przed jeszcze większym dylematem.

Wyjątkowy prezent na Chrzest

Rodzice chrzestni często decydują się na prezenty pieniężne, w których maluch będzie mógł skorzystać w przyszłości. Ci, którzy mają taką możliwość, mogą założyć swemu chrześniakowi lokatę, z której będzie mógł on w przyszłości skorzystać. Często z takich pieniędzy pokrywane są koszta dodatkowych zajęć edukacyjnych, choć często lokata taka jest traktowana jako inwestycja związana ze studiami lub początkiem dorosłego, samodzielnego życia. Mniejszą popularnością cieszą się koperty z pieniążkami, wręczane rodzicom malucha. Takie pieniądze zazwyczaj wydawane są na bieżące wydatki, zaś sam maluch z prezentu praktycznie nic nie ma. świetną pamiątką jest personalizowana bajka, czyli wartościowe opowiadanie, którego bohaterem, zarówno opowieści jak i zdjęć jest wybrane dziecko, a autorem możesz być Ty.

Narodziny lub chrzest - opowiadanie ze zdje?ciami dziecka wkomponowanymi w ilustracj, Bajkopisarze.pl, 104 zł 

Personalizowana bajka, Bajkopisarze.pl, 104 zł

Smoczek w drewnianym pudełku, z grawerem, Crystals.pl, 129,90

W przypadku dziewczynek często chrzestni (a w szczególności matki chrzestne) decydują się na zakup pierwszego kompletu biżuterii. Złote łańcuszki, eleganckie wisiorki to cenne podarki, z których chrześnica będzie mogła skorzystać już jako dorosła osoba. Niestety prezentem takim dziecko nie może cieszyć się od razu. Często swój pierwszy zestaw biżuterii obdarowane dzieci zakładają dopiero po dwudziestu latach, zaś w tym czasie prezent leży ukryty na dnie szuflady. Zmieniająca się moda to kolejny problem związany z wyborem takiego podarunku. Trzeba wykazać się tu przewidywalnością oraz stawiać na tradycyjne, uniwersalne rozwiązania. Kierowanie się modnymi w danej chwili trendami to jednak dość często popełniany przez rodziców chrzestnych w takim przypadku błąd.

Do biżuterii lub prezentu finansowego warto dołączyć drobiazg, z którego maluch będzie mógł korzystać od razu. Może być to zestaw ubranek lub ciekawa zabawka, która dziecku sprawi najwięcej radości.

Artykuły podobne