Sortuj wg:

strona:

12
  • ...dla chłopaka lub podarunek dla dziewczyny z okazji Bierzmowania. Wśród nich znajdują się Biblia, złote i srebrne medaliki oraz krzyżyki a także obrazki ze Świętymi. Pomimo, iż prezenty na Bierzmowanie nie są popularne wśród naszej wspólnoty Chrześcijańskiej, to każdemu młodemu człowiekowi będzie miło, gdy takowe dostanie. Ważne jednak, aby podczas obdarowywania zachować rozsądek. Jeśli świadek zakupił element nawiązujący do religii, Wy jako Rodzice lub Dziadkowie podarujcie mu coś wyjątkowego. Mogą to być metryczki z najważniejszymi datami z życia Waszego dziecka lub wnuka, fotoprezenty, grawerowane statuetki z życzeniami, czy drzewo genealogiczne. Bierzmowanie to również okazja do podarowania dziewczynom eleganckiej biżuterii Apart, bądź tej z kryształkami Swarowskiego. Jeśli jesteś rodzicem i chcesz, aby Twoja córka w dniu przyjęcia tego Sakramentu czuła się elegancka i zadbana, możesz swój upominek podarować odpowiednio wcześniej. Warto bowiem z tej okazji sprezentować wizytę u kosmetyczki lub w SPA, czy indywidualną metamorfozę u fryzjera. Prezentem dla chłopaka z okazji bierzmowania może być pierwsza ekskluzywna woda kolońska, voucher na kurs komputerowy lub fotografii. Sakrament bierzmowania jest bowiem idealną okazją do podarowania edukacyjnego upominku.

Prezent: Pytanie brzmi co kupić na Bierzmowanie

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Pomysły na Bierzmowanie

Tradycją już się stało, że po ceremonii, młodzi członkowie Kościoła dziękują Biskupowi za udzielenie Bierzmowania oraz Księdzu- katechecie za przygotowanie do tego Sakramentu. Swoją wdzięczność okazują wręczając ekskluzywne bukiety kwiatów oraz drobne podarunki. Jako, iż kwiaty wykorzystywane są później do dekoracji Kościoła, warto, aby były one ułożone w dużych wiklinowych koszach. Proponujemy również wybór słoneczników, azalii, gerber lub róż. Jak łączyć kolory w bukietach? Jeśli kwiaty będą czerwone bądź różowe, dodatki powinny być biało zielone. Jeśli zdecydujecie się jednak na kremowe róże, żółte słoneczniki lub pomarańczowe gerbery to ozdóbcie je tylko zielonymi liśćmi. Pamiętajcie, aby bukiety odznaczały się elegancją i skromnością, a nie ekstrawagancją. Co dać w prezencie Księżom? Proponujemy jeden z upominków dostępnych w serwisie jakiprezent.pl, w kategorii prezenty dla niego na Bierzmowanie. Oprócz szerokiej gamy podarunków dla Bierzmowanego, znajdziecie tam również Brewiarze w skórzanych oprawach, ekskluzywne medaliki oraz srebrne obrazki Matki Bożej i Świętych, które śmiało można podarować Biskupowi. Księdzu- katechecie proponujemy sprezentować coś bardziej osobistego, co będzie przypominało mu pracę z młodzieżą. Proponujemy zatem zegarek na rękę z wygrawerowanym od spodu podziękowaniem, bądź album ze zdjęciami Bierzmowanych i spisanymi śmiesznymi anegdotami, które były wypowiedziane na lekcjach religii.

Prezenty na bierzmowanie dla nastolatki i nastolatka to przedmiot zainteresowania rodziców chrzestnych. Jaki prezent wybrać dla chrześniaka lub chrześnicy? Przejrzyj kategorie Biżuteria, Zegarki, Dewocjonalia, Religia, Audiobooki. Rodzice chrzestni często kupują także prezent Spersonalizowany, Duchowy lub  Sentymentalny. Innych inspiracji szukaj na blogu retro